Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez DIN Interiorismo

Czy wąski korytarz może być elegancki? 10 przykładów

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wystrój wnętrz nigdy nie jest zadaniem prostym, choć bywa niezwykle przyjemny. Są jednak takie wnętrza, które urządza się trudniej. W tej grupie plasują się korytarze. Wąskie, trudne przestrzenie, od których wymaga się wiele. Po pierwsze muszą być funkcjonalne – funkcja ponad wszystko! Nawet najciekawsze dekoracje nie odkupią nam trudności w przemieszczeniu się z miejsca na miejsce. Mimo wszystko korytarze mogą być eleganckie i stylowe. Jak to możliwe? Opowiedzą Wam o tym realizacje naszych profesjonalistów…

1. W bieli

Jak optycznie powiększyć przestrzeń? Decydując się na biel! Nie musi być to biel śnieżna, możemy zdecydować się na barwę wpadającą w kremowy, jeśli szczególnie zależy nam na poczuciu przytulności we wnętrzach. Wszystkich, nawet w wąskim korytarzu.

2. Z lustrem

SKANDYNAWIA NASZYMI OCZAMI : styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez DreamHouse.info.pl
DreamHouse.info.pl

SKANDYNAWIA NASZYMI OCZAMI

DreamHouse.info.pl

Co jest najczęściej wybieranym sposobem na walkę z ograniczonym metrażem w korytarzu? Oczywiście lustro! Przeszklone drzwi szaf skrywających odzież wierzchnią to tak zwany must-have w niezliczonej ilości polskich domów i mieszkań.

3. Nieregularnie

Jak wygląda korytarz? Większość z pewnością powiedziałaby o planie prostokąta. Ta realizacja udowadnia, że nawet nieregularne linie mogą prezentować się niezwykle stylowo. Geometria gra tutaj pierwsze skrzypce, dekoracje zatem ograniczono do minimum i postawiono na biel.

4. Z akcentem koloru

Biel nie wszędzie będzie najlepszym rozwiązaniem. Tutaj widzimy ją co prawda na ścianach i zabudowie, jednak najbardziej charakterystyczne dla tego korytarza będą intensywnie czerwone drzwi w jego głębi. Ciepło tego koloru przedłużone zostaje przez wybór drewnianego parkietu.

5. Pod niebieskim niebem

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez archielle
archielle

Casa vacanze/ingresso

archielle

W tym projekcie kolorem zagrano w inny sposób. Intensywny niebieski pas na suficie wyznacza przestrzeń ciągu komunikacyjnego. Biały korytarz zyskał tym samym na charakterze. Oddzielono też tym samym strefę małego przedpokoju. Wszystko ma tutaj swoje miejsce, choć może wskazuje się je w nietypowy sposób.

6. Dopasowane meble

Pomiędzy Paryżem a Nowym Jorkiem : styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez DreamHouse.info.pl
DreamHouse.info.pl

Pomiędzy Paryżem a Nowym Jorkiem

DreamHouse.info.pl

W tej stylowej aranżacji nazwanej przez dekoratorów wnętrz z DreamHouse Pomiędzy Paryżem a Nowym Jorkiem, wąską przestrzeń wykorzystano co do centymetra. Wąska, biała szafka chowa się za drzwiami. Podwieszona, zajmuje optycznie jeszcze mniej miejsca.

7. Galeria szuki

Ten biało-czarny projekt będzie prawdziwą gratką dla kolekcjonerów. Wzdłuż ściany wyeksponowano zdjęcia i obrazy, a odpowiadają im wnęki muru naprzeciwko. Geometria króluje, a dzieje się tyle, że łatwo zapominamy, w jak wąskiej przestrzeni się znaleźliśmy.

8. Domowa biblioteczka

Choć w korytarzach przywykliśmy do szaf, to komunikacja oraz przechowywanie odzieży nie muszą być jedynymi funkcjami, jakie ta wąska przestrzeń będzie spełniać. Znakomicie sprawdzą się tutaj także regały na książki, ciągnące się od podłogi aż po sam sufit.

9. Piękno detali

Biały korytarz z zabudowanymi szafami ciągnącymi się wzdłuż niego. To mogłaby być aranżacja jakich wiele, poprawna lecz niekoniecznie inspirująca. A jednak! Precyzyjnie zaprojektowane, nietypowe uchwyty drzwi szaf wprowadziły tutaj piękno detalu. Biel łączy się drewnem, a wąski korytarz staje się stylowy.

10. Gra form

Oto propozycja dla najodważniejszych! Kolorowa abstrakcja geometryczna na czarnym suficie nie spodoba się każdemu, ci jednak, którym przypadnie do gustu, nie spoczną, póki u siebie nie zrealizują tak szalonego pomysłu. Dodajmy do tego różowy dywan i pomarańczowe drzwi, a receptę na korytarz dla ekscentryka będziemy mieli gotową.

Urządziliśmy już korytarze, czas skupić się na przedpokoju. Naszym zdaniem powinien być on przede wszystkim jasnym. Zgodzicie się? Tutaj możecie przeczytać o tym więcej: 5 doskonałych sposobów na jasny przedpokój.

Borykaliście się już kiedyś z wystrojem wąskiego korytarza? Jak sobie poradziliście?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu