Dom pełen wygody | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom pełen wygody

Aśka Warchał Aśka Warchał
Minimalistyczna kuchnia od Lozí - Projeto e Obra Minimalistyczny
Loading admin actions …

Czasem na homify pokazujemy Wam spektakularne rezydencje, a czasem domy jednorodzinne, w których mógłby zamieszkać każdy z nas. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji będzie o budynku zaliczającym się do tej drugiej grupy. Czeka nas wyprawa w tropiki, chociaż zdradzą nam to jedynie palmy rosnące w ogrodzie. Gdyby nie one, moglibyśmy uwierzyć, że dom znajduje się na pobliskim osiedlu… a nie w Brazylii! 

W projekcie ekspertów z Canatelli Arquitetura e Design nowoczesność i przytulność spotykają się, tworząc idealny dom dla małej rodziny. Wybierzecie się z nami w tę podróż?

Nowoczesna kuchnia

Wchodzimy do kuchni, która będzie prawdziwą gratką dla fanów stylu nowoczesnego. Wspominana już przestrzeń publiczna domu zaprojektowana została na planie otwartym. Kuchnia łączy się z salonem. Granicę wyznacza wysoki barek z drewna o naturalnym kolorze, ustawiono przy nim wysokie, białe stołki. Kolejnym wizualnym wyznacznikiem jest zmiana materiału podłoża.

Praktyczne obejście

Architekci zadbali o dobrą komunikację wokół domu, główne wejście sytuując w głębi fasady bocznej. Dlaczego? Jest to bardzo blisko miejsca parkingowego, ale powód był inny. Wejście główne, przedpokój… naturalnie powinny prowadzić nas do pomieszczeń strefy publicznej. Tutaj właścicielom zależało, aby wychodziła ona na ogród, stąd nietypowe rozwiązanie.

Białe wnętrza

Wchodzimy do wnętrza, którego wystrój w przeważającej części oparty jest na połączeniu bieli i drewna. W przypadku korytarza i wąskiego przedpokoju sprawdza się to świetnie! Biel optycznie powiększa przestrzeń, a drewno tworzy poczucie domowego ciepła. Efektowny stolik w głębi i wiszące nad nim lustra to z kolei elementy budujące romantyczny klimat.

Kremowa fasada

Rozpoczynamy nasz spacer od widoku głównej fasady. Do kremowej elewacji doskonale pasuje biała, drewniana konstrukcja dachu oraz białe ramy okien i okiennice. Podobnie płytki z terakoty, którymi wyłożono prowadzący do domu podjazd. Widzimy wspomniane już palmy. Działkę otacza zamknięty mur, ponieważ znajdujemy się na gęsto zabudowanym osiedlu, gdzie nie tak łatwo jest chronić prywatność.

Otwarcie na ogród

Tak prezentuje się przestrzeń publiczna domu otwierająca się na ogród. Prawda, że warto było przejść te kilka kroków więcej do wejścia głównego? Choć mamy do czynienia z małym budynkiem i działką o ograniczonym metrażu, to jej potencjał wykorzystano w stu procentach, o czym jeszcze się przekonamy… Na razie możemy podziwiać gniazdko, którego mieszkańcy chcą żyć blisko natury.

Taras – miejsce spotkania

Na koniec: niespodzianka! W ciepłym klimacie grzechem byłoby z niego nie korzystać. Dlatego w ogrodzie schowano wspaniały, zadaszony taras, na którym zaprojektowano kuchnię i jadalnię na świeżym powietrzu. Zieleń frontów kuchni wprowadza radosną atmosferę, jednak prawdziwa zabawa rozpoczyna się przy stole do bilarda…

Marzycie o domu pełnym gości? Taki taras z pewnością byłby krokiem w dobrą stronę. W tym artykule znajdziecie jeszcze więcej pomysłów: 6 sposobów, by stworzyć dom tętniący życiem.

Zbudowalibyście sobie taki dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu