Spełnienie marzeń na 45 m2 | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Spełnienie marzeń na 45 m2

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Skandynawski salon od Polygon arch&des Skandynawski
Loading admin actions …

Małe przestrzenie to ogromne wyzwanie przede wszystkim dla kreatywności i pomysłowości architekta. Tego typu przestrzeń jest nie tylko wymagająca, ale także problematyczna, bowiem na kilkudziesięciu metrach musimy zorganizować oprócz miejsca do spania czy wypoczywania, także kąt spożywania posiłków czy pracy. W wielu przypadkach mały metraż daje nam ogromne pole do popisu, przez co możemy poluźnić wodze naszej wyobraźni i dać się ponieść kreatywności. Często są to przestrzenie wyjątkowo innowacyjne i niezwykłe co udowodnimy Wam w dzisiejszym artykule. Bohaterem cyklu homify 360 jest małe mieszkanie o łącznym metrażu 45 metrów kwadratowych. Zobaczcie jak na tak ciasnej i ograniczonej przestrzeni udało się funkcjonalnie zaprojektować wnętrze. 

Mieszanka stylów

Zaraz po przekroczeniu progu naszym oczom ukazuje się wnętrze pełne dynamiki, różnych wzorów i kolorów, jednakże nie przesadzone. Sztuką jest stworzyć tego typu projekt, który zakłada łączenie wielu stylów i nie przytłoczyć wnętrza taką ilością nagromadzonych w nim wzorów. Kontrolowanych chaos jest charakterystyczny dla nowoczesnych, kreatywnych przestrzeni zaprojektowanych z myślą o młodych ludziach. W przedpokoju możemy zauważyć mieszankę zarówno stylu skandynawskiego jak i rustykalnego. Drewniane elementy wykończenia oraz wzorzyste kafelki na podłodze fantastycznie komponują się w jedną całość tworząc projekt niezwykle spójny i wyrazisty. 

Kuchnia w kształcie litery L

Obszar kuchni został wyraźnie oddzielony od reszty mieszkania oryginalną podłogą w sześciokąty. W ten sposób udało się jasno zaznaczyć dwie strefy i funkcjonalnie podzielić przestrzeń. Kształt kuchni dopasowano do rozmiarów mieszkania, tak by stwarzała jak najlepsze warunki zarówno do pracy jak i przechowywania niezbędnych przedmiotów, sprzętów czy narzędzi. Jasnobrązowe szafki kuchenne zestawiono z błyszczącymi frontami utrzymanymi w bieli co wykreowało bardzo nowoczesną stylistykę. Mimo niewielkiego metrażu udało się również wydzielić miejsce do spożywania posiłków – skromny komplet jadalniany zlokalizowano zaraz przy ścianie tak by nie zabierał zbyt dużo cennej przestrzeni. 

Otwarty plan

Warto pamiętać, aby w tak małych mieszkaniach nie stawiać ścianek działowych czy dzielników pokoju. Może to przytłoczyć wnętrze i wizualnie sprawić, że będzie się ono wydawało na duże mniejsze niż w rzeczywistości jest. Otwarty plan zagospodarowania przestrzeni to jedyne rozwiązanie, które daje nam możliwość stworzenia nowoczesnej i przy tym eleganckiej kompozycji. Na zdjęciu powyżej wykorzystano szary komplet wypoczynkowy, którego neutralny charakter przełamano soczyście czerwonym fotelem.

Miejsce do pracy i relaksu

Dzięki fantastycznie podzielonej i rozplanowanej przestrzeni, architektom wnętrz udało się nawet zaaranżować miejsce do pracy oraz skromnych rozmiarów kącik do relaksowania się. Otóż strefa do pracy składa się z dwuosobowego biurka oraz nowoczesnych krzeseł odpowiednio wyprofilowanych. Natomiast kącik do relaksu to szeroki parapet pokryty miękkimi poduchami i zaaranżowany jako strefa do wypoczynku. Świetny pomysł zwłaszcza w przypadku małych mieszkań. 

Wielofunkcyjna łazienka

Łazienka prezentuje się wyjątkowo pomysłowo i atrakcyjnie. Po raz kolejny zauważalny jest motyw wzorów, który pojawia się w całym mieszkaniu. Poza tym znajduje się w niej wszystko co jest potrzebne. Oprócz pralki i umywalki znajduje się w niej również zabudowana szafa, w której możemy przechowywać różnego rodzaju rzeczy np. kosmetyki, czyste ręczniki czy kosz na pranie. Obszerne lustro odbija światło i optycznie powiększa łazienkę, natomiast drewniana podłoga dodaje ciepła i przytulności.  

Wszystko w jednym

Z tego punktu widzenia możemy zauważyć, że projektantom udało się również zaaranżować wannę z prysznicem oraz drugą umywalkę. Łazienka przystosowana jest dla dwóch osób, dzięki czemu o poranku bez problemu pomieścimy się w niej wraz z naszym partnerem czy partnerką. Całość prezentuje się zachwycająco, niezwykle praktycznie i nowocześnie. Wielkie brawa dla architektów!

Aż chce się wprowadzić do takiego mieszkania, nieprawdaż? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu