Fajne pomysły projektowe dla kuchennych ścian

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Fajne pomysły projektowe dla kuchennych ścian

A.D. A.D.
Nowoczesna kuchnia od ZABOROWSKI ** Kreativer Innenausbau Nowoczesny
Loading admin actions …

Kuchnia jest sercem każdego domu i jako taka zasługuje na szczególną uwagę. Zwłaszcza w nowoczesnym domu, gdzie granice między poszczególnymi pomieszczeniami są coraz bardziej niewyraźne, płynne granice między strefami, a obszar gotowania jest żywą i dynamiczną częścią jadalni, ważne jest to, że oprócz funkcjonalności i komfortu, styl wnętrza musi być nienaganny. Dzisiaj przygotowaliśmy siedem pomysłów na ściany w kuchni, które urozmaicą i nadadzą charakter w Waszym niepowtarzalnym centrum dowodzenia sztuki kulinarnej. Zainspirujcie się! 

1. Goła ściana

Niezależnie od rosnącego trendu na cegły, beton czy kamień – coraz bardziej modne stają się nietynkowane, gołe ściany odsłaniające oryginalny mur. Dzięki nim przestrzeń zyskuje szorstki urok  architektury przemysłowej. Takie rozwiązanie tworzy niepowtarzalną osobowość i charakter w każdym pomieszczeniu, tworząc ekscytujący kontrast do nowoczesności, ozdobnych frontów kuchennych, designerskich mebli i sprzętu high-tech.

Przeczytajcie także: Małе kuchnie: 10 pomysłów na maksymalne wykorzystanie przestrzeni!

2. Drewniana boazeria

Jeśli podoba Wam się tradycyjna atmosfera i dużo ciepła w kuchni, spotykanie z drewnianymi ścianami to będzie strzał w dziesiątkę. Dają wspaniałą naturalność i łagodny urok, który idealnie współgra z nowoczesnym minimalizmem, z czystymi liniami, a także z romantycznym stylem rustykalnym. 

Ważny jest właściwy dobór gatunku drewna i jego obróbka, która musi być optymalna aby zapewnić ochronę przed wilgocią i odpryskami tłuszczu.

3. Kolorowy patchwork

Metamorfoza domu w Bieszczadach Wiejska kuchnia od deco chata Wiejski
deco chata

Metamorfoza domu w Bieszczadach

deco chata

Płytki na ścianie są absolutna klasyka w kuchni. Nic dziwnego: są one łatwe do czyszczenia, opłacalne, trwałe i wytrzymałe. Ponadto, są one dostępne w wielu różnych stylach, kolorach, kształtach i rozmiarach, które gwarantują, że każdy znajdzie typ idealny dla siebie.

Nam, bardzo podobają się kolorowe patchworki, które od kilku sezonów królują na szczycie list z topowymi materiałami. 

4. Tapeta

Szczególnie domowa atmosfera w kuchni jest możliwa do stworzenia także za pomocą tapety. Niektórych może to dziwić, ale w dzisiejszych czasach spokojnie znajdziecie produkt, który będzie nadawał się do panujących w kuchni, specyficznych, warunków.  Różnorodność opcji tapety jest tu niemal nieograniczona. Od prostych i monochromatycznych po wzorzyste, kwieciste czy nawet pstrokate. Należy jednak zadbać o dodatkową ochronę nad kuchenką i zlewem, dzięki czemu tapeta pozostanie jak najdłużej piękna i nienaruszona. 

5. Kamień

Kuchnia to pomieszczenie które, jak żadne inne, narażone jest na działanie środków chemicznych, tłuszczy czy kwasów, a co istotne wilgoci. Tutaj mogą znaleźć się zatem wyłącznie najbardziej trwałe materiały. W zgodzie z panującymi trendami, warto spojrzeć na kamienie naturalne. Hitem ostatnich lat jest cudowny marmur. Jest on trwały i bardzo higieniczny, tworzy bardzo elegancką atmosferę.  Ale uważajcie, jest bardzo wrażliwy na działanie kwasu. Należy bezwzględnie unikać kontaktu kamienia z winem, octem lub innym kwasem. 

6. Mozaika

Płytki mozaikowe omawialiśmy już wiele razy i przy różnych okazjach, ale małe mozaiki są tak popularne, że zasługują na swój własny punkt na naszej liście. Te malutkie kwadraciki są wyjątkowo ładne ponieważ działają w grupie. Tutaj, zestawiono czerwone szkiełka z białymi frontami i czarnym blatem, bardzo energetyczna mieszanka projektu architekta wnętrz MARIO CATANI.

7. Ściana pomalowana farbą tablicową

Na zakończenie, mamy dla Was jeszcze jeden modny trend: ściana w kuchni pomalowana farbą tablicową, aby uczynić ją indywidualną i kreatywną przestrzenią ekspresji. Świetnie podkreśla charakter wnętrz w stylu przemysłowym, a także sprawdza się w roli notatnika XXL.  Ręcznie malowany obraz, aktualna lista zakupów, deklaracja miłości czy ulubiony przepis – dzięki czarnej ścianie i kredzie stworzycie to wszystko, i o wiele więcej w swojej własnej kuchni. 

Odważylibyście się na gołą ścianę? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu