6 wyjątkowych elementów pięknej łazienki | homify

6 wyjątkowych elementów pięknej łazienki

Alicja Olko Alicja Olko
od FEILER Nowoczesny
Loading admin actions …

Piękna łazienka- dla każdego znaczy to coś innego. Dla jednych jest to pomieszczenie o luksusowych, połyskujących elementach i śnieżnobiałej armaturze. Dla innych z kolei liczy się ekstrawagancka wanna czy niekonwencjonalny prysznic. Jeszcze inni skupiają się na dekoracjach i tekstyliach, takich jak chodniczki czy ręczniki. Bez względu na to jednak, jak każdy z nas postrzega piękno w łazience, są pewne niezbędne elementy tego pomieszczenia, bez których nie może ono spełniać swojej roli.

Choć elementy te są konieczne i bezwzględnie muszą się w każdej łazience znaleźć, nie oznacza to, iż trzeba je potraktować w sposób czysto praktyczny. To właśnie one świadczą o pięknie łazienki, jej wyjątkowości i charakterze.

Oto sześć elementów łazienki, które uczynią ją przestrzenią zupełnie wyjątkową!

Wanna

Marzenie wielu, rzeczywistość nielicznych. Zwłaszcza mieszkańcy bloków i kamienic wiedzą, że w niewielkich łazienkach bardzo trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce na wannę, a już zwłaszcza tę wolnostojącą. Połączenie jej z prysznicem jest najlepszym rozwiązaniem, a dokonać tego można na wiele różnych sposobów. Jednym z nich, tym najbardziej standardowym, jest zainstalowanie przeźroczystej ścianki do połowy wanny, która wydziela część prysznicową. Inny pomysł na inkorporację prysznica w łazience obrazuje to zdjęcia- sposób ten pozwala zachować właściwości i charakter wanny wolnostojącej, a jednocześnie połączyć ją z prysznicem. Zasłonę prysznicową powiesić można w tym przypadku niczym baldachim, rozsuwający się po dwóch stronach wanny.

Prysznic

Jeżeli nie macie miejsca na wannę i pozostaje Wam do wyboru jedynie prysznic, warto dodać mu nieco pikanterii, decydując się na niekonwencjonalne rozwiązanie. Bardzo modnym, nowoczesnym i oryginalnym pomysłem jest prysznic tropikalny, z którego woda leci niczym deszcz w czasie pory deszczowej w tropikalnych dżunglach obszaru równikowego. Dodatkowego smaczku temu rozwiązaniu dodaje neonowe podświetlenie. Piękne jest także w tej łazience wydzielenie części prysznicowej- otoczenie jej z jednej strony przydymionym, czarnym szkłem, a z drugiej kamienną ścianą. Przykład ten obrazuje, że łazienki nie zawsze muszą być utrzymane w jasnej kolorystyce, aby wywierać niesamowite wrażenie.

Umywalka

Umywalka absolutnie nie musi być jednym z nudniejszych elementów łazienki. Istnieje tysiące modeli o różnorodnych kształtach, formach i kolorach, wykonanych ze zróżnicowanych materiałów, które jak najdalej odchodzą od sztampowej białej armatury na klasycznej nóżce lub tradycyjnie przytwierdzonej do ściany. Najnowszym trendem są umywalki umieszczane na kontrastujących szafkach, o nietypowym designie i fantazyjnym wykonaniu. Wprowadzą do łazienki odrobinę szaleństwa, przeistaczając się jednocześnie w wyrazisty element dekoracyjny.

Światło

Nie tylko z uwagi na to, że to właśnie w łazience najczęściej ulepszamy lub poprawiamy swój wygląd, czy to układając włosy, czy też malując się, ale także z powodów czysto wizualnych światło odgrywa w łazience bardzo ważną rolę. Odpowiedni poziom oświetlenia osiągnąć można nie tylko przy pomocy lamp, ale także grając refleksami odbijanymi przez lustra czy przeszklenia. Ten drugi sposób jest szczególnie polecany w przypadku łazienek o niewielkim metrażu, gdyż w ten sposób można je optycznie powiększyć. Przykład na zdjęciu doskonale obrazuje potęgę światła, spotęgowaną przez jasne kafelki i drewniane panele, a także przez lustro i szklana drzwi prysznicowe.

Oryginalne dodatki

Tradycyjne wieszaki łazienkowe to przeżytek- współcześnie piękne i niekonwencjonalne dodatki dodadzą każdej łazience wyjątkowego charakteru. Niezwykle modne i stylowe we współczesnej aranżacji wnętrz stało się używanie przedmiotów, które mają w naszej świadomości kompletnie inne zastosowanie. Jedną z takich rzeczy jest drabina- tradycyjnie kojarzona ze wspinaniem się na wyższe poziomy. Drabina w łazience nie ma jednak nic wspólnego z pokonywaniem wysokości- służy po prostu jako wieszak na ręczniki!

Dekoracje

Finalnym aktem dekorowania łazienki jest dobór klimatycznych ozdób. Bez względu na styl, w jakim zostało urządzone to pomieszczenie, rośliny zawsze wyglądają dobrze, wnoszą do wnętrza świeżość i naturalność. Inną uniwersalną dekorację stanowią świeczki i świeczniki, a pięknego zapachu dodadzą kadzidła lub perfumowane potpourri. Bardzo podoba nam się pomysł ustawienia potężnych bambusów na podłodze, co natychmiastowo nadaje tej łazience styl azjatycki.

Inne pomysły na stworzenie pięknej łazienki znajdziecie w Katalogu Inspiracji Pomysły na przytulną łazienkę.

Jakie jeszcze elementy powinny znaleźć się w pięknej łazience? Podzielcie się z nami Waszymi opiniami!
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu