Hot trend, czyli wnętrza prosto z Brooklyn'u

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Hot trend, czyli wnętrza prosto z Brooklyn'u

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
od ゆくい堂株式会社
Loading admin actions …

Wnętrza prosto z Brooklyn'u to zupełne przeciwieństwo pomieszczeń w stylu nowojorskim. Podczas, gdy ten ostatni jest przepełniony luksusem, jasnymi meblami i szklanymi dodatkami, styl Brooklyn to przestrzenie o industrialnym, nieco chłodniejszym charakterze, w których rządzi cegła, metalowe i chromowane dodatki oraz skórzane kanapy. Styl ten nie boi się odkrytych, zardzewiałych rur, betonowych, obdartych ścian czy drewnianych mebli zestawionych z surową cegłą. Liczy się oryginalność, niepowtarzalny klimat i niebanalne kontrasty, które tworzą atmosferę tego miejsca. Brooklyn uważa się za dzielnicę artystyczną o dużym zróżnicowaniu, tak więc te kontrasty przekładają się na wnętrza. Zobaczcie jak zaaranżować mieszkanie w tym stylu i stworzyć unikalny klimat!

Drewno i beton

Drewno uważa się za materiał naturalny, ciepły i ekologiczny. Wnętrza przepełnione drewnianymi meblami czy dodatkami prezentują się bardzo przytulnie i domowo. Widoczne słoje i zróżnicowana kolorystyka dodają oryginalności i nutki ekstrawagancji. W tym przypadku materiał ten zdecydowano się skontrastować z surowym, chłodnym betonem. Beton, czyli sztuczny kamień uważany jest za jeden z najgorętszych materiałów XXI wieku. Przede wszystkim fantastycznie buduje klimat w mieszkaniu, dzięki odpowiedniej aranżacji możemy nieco załagodzić jego surowy charakter bądź spotęgować i wykreować atmosferę niezwykle zimną, wręcz ascetyczną. 

Mural

Nowy Jork składa się z pięciu okręgów, czyli tzw. dzielnic, wśród nich jest m.in. Brooklyn, który cieszy się opinią o dużym potencjale artystycznym. Ogromne zróżnicowanie etniczne i kulturalne wykreowało wiele współczesnych nurtów. Bardzo popularny stał się mural, czyli rodzaj malarstwa ściennego, którego tematyka jest nieograniczona. Można by powiedzieć, że jest to współczesna forma graffiti, które kojarzy nam się bardziej z wandalizmem i chuligaństwem, aniżeli ze sztuką. Jednak ten typ malowideł w wielu przypadkach przyczynił się do upiększenia budynku, a nie jego oszpecenia. Mural coraz częściej przenika do naszych przestrzeni prywatnych, stając się główną ozdobą nowoczesnych wnętrz. 

Cegła

Mówiąc o stylu Brooklyn nie możemy pominąć ceglanych ścian, które fantastycznie podkreślają industrialny charakter wnętrz. Cegła fantastycznie komponuje się z każdym typem aranżacji, świetnie pasuje do rustykalnych wnętrz, skandynawskich, pełnych światła i wzorów przestrzeni, a także industrialnych, pofabrycznych pomieszczeń, w których odgrywa główną rolę. Aby uzyskać styl Brooklyn wystarczy zestawić ją z drewnem, metalem i jasnym wyposażeniem. 

Różnorodność

Jedną z cech stylu Brooklyn jest różnorodność i zróżnicowanie. Architekci wnętrz zalecają łączenie ze sobą z pozoru niepasujących do siebie mebli czy dodatków. W ten sposób możemy wykreować ciekawą i nieco ekstrawagancką kompozycję, dzięki której nasze wnętrze zyska miano niepowtarzalnego i nieszablonowego. Współczesność wymaga od nas przekraczania pewnych granic, przesuwania ich w bardziej śmiałą i odważną stronę. Dlatego nie bójcie się zaryzykować!

Sztukateria

Park Slope Brownstone Kolonialna kuchnia od Ben Herzog Architect Kolonialny
Ben Herzog Architect

Park Slope Brownstone

Ben Herzog Architect

Styl Brooklyn działa na zasadzie kontrastów, z jednej strony mamy piękną, starodawną sztukaterię, natomiast z drugiej obdartą, ceglaną ścianę. Dzięki tym niestandardowym połączeniom wnętrza prezentują się niecodziennie, oryginalnie i twórczo. Aranżacja kuchni powyżej to ciekawe zestawienie starodawnych elementów wystroju z jasnymi meblami i drewnianymi dodatkami. 

Rośliny

Rośliny odgrywają istotną rolę w naszym życiu, przede wszystkim oczyszczają powietrze, a co więcej wpływają na nas kojąco i uspokajająco. We wnętrzach dają poczucie naturalności i przytulności. Potrafią całkowicie odmienić atmosferę każdej przestrzeni, ożywiając ją i kreując w niej niesamowity klimat. 

Zamieszkalibyście w takich wnętrzach? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu