6 sposobów na optyczne powiększenie małej przestrzeni

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 sposobów na optyczne powiększenie małej przestrzeni

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesna kuchnia od UNION Architectural Concept Nowoczesny
Loading admin actions …

Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni jest niezwykle istotne zwłaszcza dla tych, którzy dysponują domem czy mieszkaniem o niewielkim metrażu. Urządzając małe wnętrza, należy kierować się nieco innym zbiorem zasad, niż przy aranżacji tych większych. Istnieją też pewne aranżacyjne triki, dzięki którym można osiągnąć wizualne wrażenie przestronności. Poznajcie sześć z nich!

1. Lustra

W małych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się lustra, najlepiej takie na całą ścianę. Dobrym pomysłem jest na przykład garderoba o lustrzanych drzwiach. Rozwiązanie to pozwoli osiągnąć wrażenie głębi i wywoła iluzję większej przestrzeni.

2. Ławki

Ciekawą opcją jest zamiana tradycyjnych krzeseł na ławki. Pomagają one w optymalizacji przestrzeni, gwarantują więcej miejsc do siedzenia, a do tego świetnie się prezentują. Doskonale sprawdzą się zwłaszcza w kuchni czy jadalni.

3. Wnęki

Wnęki są najczęściej przestrzeniami, który pozostawiamy niezagospodarowane. A szkoda, gdyż marnujemy wtedy cenne miejsce. Funkcjonalna aranżacja wnętrz zakłada wykorzystanie wszystkich dostępnych metrów kwadratowych. Podręcznikowym przykładem optymalizacji przestrzeni jest łazienka ze zdjęcia- każda wnęka została tutaj przeznaczona na konkretny element wyposażenia, czyniąc z małego pomieszczenia takie o charakterze praktycznym i wygodnym w użytkowaniu.

4. Otwarta przestrzeń

Jednym z najlepszych sposobów na optycznie powiększenie przestrzeni i nadanie jej funkcjonalnego charakteru, jest urządzanie na otwartej przestrzeni. Otwarta strefa dzienna zawsze wydawać się będzie większa- dodatkowo, jest to rozwiązanie modne i stylowe. Poszczególne obszary oddzielić można za pomocą funkcjonalnych mebli- pomysłowy regał rozgranicza przedpokój od kuchni, a długi blat kuchnię od salonu.

5. Praktyczne akcesoria

od homify Nowoczesny

Na rynku dostępnych jest mnóstwo praktycznych dodatków i akcesoriów, które pomagają do maksimum wykorzystać dostępną przestrzeń. Zwłaszcza jeżeli chodzi o aranżację kuchni, mamy bardzo wiele opcji na pomysłową optymalizację wnętrza. Specjalne dodatki na przechowywanie przypraw czy przyborów kuchennych, pomysłowe miejsca na składowanie garnków czy innych naczyń- warto rozejrzeć się za najlepszymi opcjami do naszych wnętrz.

6. Schody

Nie tyle same schody, ale głównie przestrzeń pod nimi jest w stanie zaoszczędzić nam mnóstwo cennego miejsca. Obszar pod schodami przeznaczyć można na schowek, dodatkowe szafki, czy mini barek. Inne opcje na zagospodarowanie tego miejsca znajdziecie w Katalogu Inspiracji Jak wykorzystać przestrzeń pod schodami – 9 fantastycznych pomysłów!

Jakie są wasze triki na urządzanie małych wnętrz?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu