11 projektów poręczy, których sobie nie wyobrażaliście (i które Was zaskoczą)

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

11 projektów poręczy, których sobie nie wyobrażaliście (i które Was zaskoczą)

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesny salon od Class Iluminación Nowoczesny
Loading admin actions …

Schody – oprócz tego, że są elementem odpowiedzialnym za łączenie różnych części domu, teraz jest jednym z głównych punktów w dekoracji wnętrz popularnych w dzisiejszych czasach, innowacyjnych projektów. Szczególnie ciekawym elementem, który zrewolucjonizował ich wygląd, są poręcze. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam kilka przykładów poręczy, o których istnieniu nikt by nie pomyślał.

Zapraszamy do wspólnej wycieczki poprzez różne zdjęcia i wzory!

​1. W duchu sztuki

Poprzez poręcze, jak już udowodniliśmy, możemy wyrazić nasze gusta i preferencje, tak więc nurty artystyczne, które najbardziej przykuwają naszą uwagę mogą być zawarte w tym elemencie architektury budynku. Na zdjęciu możemy zobaczyć wpływ nurtu Art Noveau. Stworzono poręcz, która zapewnia wnętrzu dekorację, styl i osobowość; nie tylko schodom, ale całemu domu.

​2. Zmysłowe kształty geometryczne

Kształty geometryczne również mogą być odpowiedzialne za spektakularne zdobienia balustrady, jak też widzimy na zdjęciu. Zmysłowej i delikatnej spirali schodów, towarzyszą białe kółka w różnych rozmiarach tworzące balustradę.

​3. Rzeźbiarskie i imponujące

Poręcz może stać się również rzeźbą. Ten przykład jest oznaką siły i majestatu – patrzymy na skośną ścianę, która wydaje się przeczyć grawitacji, by stać na straży schodów. Ponownie widzimy drewno jako materiał zapewniający elegancję i ciepło w przestrzeni.

​4. Reprezentowane nasze upodobania i zainteresowania

Oryginalność schodów i poręczy musi być w harmonii z resztą domu. Tutaj widzimy przykład, który pokazuje osobowość i preferencje osoby zamieszkującej ten dom. Podstawą schodów jest gitara, której odzwierciedlenie widzimy na ścianie jako poręcz – obydwie wykonano z jasnego drewna.

Kontrast kolorów stworzony w pomieszczeniu sprawia, że schody stają się głównym bohaterem przestrzeni. Podkreślmy więc jeszcze raz znaczenie tego elementu architektonicznego przy projektowaniu wnętrza domu.

​5. Barierka, która chroni i oddziela

Ta balustrada, oprócz dekoracji w niesamowitym stylu, jest również doskonałym separatorem przestrzeni, oraz wnosi dużo elegancji i wyrafinowanego smaku w atmosferę panującą w pomieszczeniu. Delikatne przerwy w spektakularnej ściance/balustradzie dodają jej lekkości, pozwalając na swobodny przepływ światła i powietrza.

​6. Awangardowa i spektakularna

Drewno jest materiałem, którego z pewnością nie może zabraknąć w aranżacji wnętrza. Jest to materiał ciepły, przytulny i elegancki. Posiada również cechy, które sprawiają, że jest faworytem wielu specjalistów, a wszystko dzięki swej elastyczności i plastyczności. Poręcz ze zdjęcia posiada delikatne krzywizny i została wzmocniona stalową ramą, zapewniającą nowoczesny i awangardowy wygląd.

​7. Powiew średniowiecza

Wyobrażaliście sobie balustradę z cegły? Oto wspaniały przykład, który przypomina nam wielkie posiadłości lub średniowieczne zamki. Połączenie materiałów, precyzyjne detale ułożenia, pomimo siły, która wyróżnia ją od innych sprawiają, że jest to balustrada, której nie wyobrażaliśmy sobie we współczesnej architekturze.

​8. Delikatna i romantyczna

Śródziemnomorski korytarz, przedpokój i schody od RO|a_ Śródziemnomorski

Mamy tu kolejny przykład panelu oddzielającego różne strefy służącego za balustradę, i po raz kolejny wykorzystano ażurowe wykończenie. Ta biała poręcz jest delikatna, o romantycznym charakterze. Zdecydowanie kontrastuje z surowością wykończeń o czystych i prostych liniach, które możemy zobaczyć w kolumnach i na schodach.

​9. Radosna i zabawna

Oto kolejny oryginalny sposób na schody budzące w nas radość i wywołujące uśmiech na twarzach. Taka konstrukcja idealnie sprawdzi się do umieszczenia w piwniczce lub pokoju dziecięcym.

​10. Naśladując przyrodę

Naturalne formy również są obecne w projektach barierek i poręczy. Na zdjęciu mamy doskonały przykład na schody (i poręcze) łącząc wewnętrzny dziedziniec z tarasem lub ogrodem. Poręcze, niczym gałęzie drzewa, układają się w spontaniczne i żartobliwe formy, które widzimy w naturze.

​11. Silna jak drzewo

Drewno w stanie naturalnym jest piękne i doskonałe. Po raz kolejny widzimy, jak architekci i projektanci pozostawiają nienaruszone drewno, dzięki czemu mamy wrażenie, że wspinamy się po stabilnym drzewie. Idealny wybór dla rustykalnych wnętrz.

Pokazaliśmy Wam dzisiaj kilka pomysłów na ciekawe balustrady. Jeżeli chcielibyście się skupić na projektach z drewna, polecamy również Katalog Inspiracji: Drewniane balustrady – którą wybrać?

Który pomysł skopiowalibyście u siebie w domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu