10 perfekcyjnych grilli na spotkania z przyjaciółmi | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 perfekcyjnych grilli na spotkania z przyjaciółmi

A.D. A.D.
Nowoczesny balkon, taras i weranda od BRAVIM ◘ RICCI ARQUITETURA Nowoczesny
Loading admin actions …

Wszyscy jesteśmy zadowoleni kiedy na zewnątrz jest świetna pogoda, ciepło i słonecznie. Możemy wtedy zorganizować przyjemne spotkanie z przyjaciółmi, na świeżym powietrzu. A jeśli o spotkaniu mowa, to oczywiście musi być doskonałe jedzenie: homify daje Wam dzisiaj kilka dobrych pomysłów, dzięki którym można przygotować najbogatsze dania na zewnątrz, bez zagłębiania się w kuchni

Miejsce spotkań przy stole, dobrze wyposażona kuchnia, gorący ogień pod grillem i ogrodowy krajobraz wokoło – niby w środku a jednak na zewnątrz. Zobaczcie 10 cudownych grilli na tarasach, balkonach, altanach i w letnich kuchniach. Na pewno, wybierzecie coś dla siebie!

1. Kuchnia pod bardzo wysokim sufitem

Wysoko umiejscowione zadaszenie daje niesamowite poczucie bycia na zewnątrz. Dach znajduje się tak wysoko, że, z tej perspektywy, pozostaje niezauważony. Mimo tego nadal spełnia swoje podstawowe zadania: chroni przed deszczem, rosą i intensywnym słońcem, ale nie zasłania całego światła. Świeże powietrze, naturalne świtało i  można spokojnie wybrać się na rodzinny obiad. 

2. Nowoczesna kuchnia – perfekcyjna

Jeśli lubicie gotować i spędzać w kuchni chwile dla relaksu, jest to świetny pomysł na zaaranżowanie części ogrodu lub tarasu na zewnątrz. Istnieje wiele przykładów na takie rozwiązania, jak ta spektakularna kuchnia, którą opisujemy. Ma ona wszystko: neutralne barwy, dobrze wykorzystane przestrzenie i wyznaczone sektory. W tym przypadku zainstalowano grill gazowy, który czyni z tego miejsca niemalże profesjonalną kuchnię. Dzięki niemu będziecie dzielić się z przyjaciółmi lub rodziną swoimi cudownymi, kreatywnymi potrawami. 

3. Kamiennie

Oryginalna konstrukcja tego kominka jest nowoczesna i dodaje współczesny urok do ogródka. Kominek jest zrobiony z drucianej ramki – klatki, która jest następnie wypełniona łamanym kamieniem w kolorze szarym. W centralnej części znajduje się sektor z ogniem, który może być stosowany jako ognisko. Ma dobrą cyrkulację do usuwania oparów i zapachów, a także pomaga stworzyć komfortowy obszar spotkań w kontakcie z naturą.

4. Zewnętrzna kuchnia przez cały rok

Aby mieć otwartą kuchnię należy wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne. Najważniejsze jest budownictwo z wykorzystaniem materiałów budowlanych, które zapewniają trwałość. Taka kuchenka powinna także znajdować się w chronionym obszarze, w miarę możliwości w pobliżu drzewa, które osłania w czasie upałów czy pod zadaszeniem. Ideałem jest, aby mieć wygodny system komunikacji z główną kuchnią,  aby mieć pod ręką wszystko co potrzeba, bez konieczności dokonywania niekończące się wycieczki tam i z powrotem.

5. Rustykalny piec

Jeśli kochacie rustykalne klimaty, ten piec jest dla Was.  W tej otwartej kuchni stworzycie bogate ciasta, chleby, a nawet pizzę czy mięso. Kuchnia jest wyposażona w granitowy bar, lampy, lodówkę a nawet wędzarnię. 

Ta wyjątkowa kuchnia to efekt pracy architektów z grupy BRAVIM ◘ RICCI ARQUITETUR.

6. Na tarasie: rustykalny styl z nowoczesnymi elementami

Outdoor Cooler od Blastcool Śródziemnomorski
Blastcool

Outdoor Cooler

Blastcool

Zewnętrzna kuchnia także potrzebuje dobrej wentylacji do usuwania oparów i zapachów. Musimy również mieć miejsce, do wykorzystania jako blat roboczy jeśli planujemy tam, na miejscu przyrządzać posiłki. 

Ten grill to ciekawy kontrast stali nierdzewnej i rustykalnego kamienia. Metalowy, ogromny okap, szklana lodówka, błyszczące, chłodne fronty meblowe – to wszystko sprawia, że miejsce ma indywidualny charakter. 

7. Tradycyjny piec

Jak tutaj ciepło! Rustykalna atmosfera, stworzona przez otwarte piece oraz kamienny blat to kwintesencja domowego ogniska. Zestaw zawiera zarówno tradycyjny piec jak i grill.  Nie bez znaczenia są także kolory, które przywołują na myśl ciepło domowego ogniska. Bardzo rodzinne miejsce.

8. Przede wszystkim światło

Outdoor Cooler od Blastcool Śródziemnomorski
Blastcool

Outdoor Cooler

Blastcool

Jeśli macie szczęście mieć taras, to jest on idealnym miejscem do zlokalizowania przestrzeni biesiadnej z grillem. Aby zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni, można zrobić drewniany dach z przezroczystą powierzchnią, wpuszczającą promyki słońca, jak widać na zdjęciu. Ten patent pomaga stworzyć atmosferę większego kontaktu z naturą, a można go osiągnąć z pomocą pasków przezroczystego poliwęglanu.

9. Całoroczna kuchnia ogrodowa

Miłe dni z rodziną i jedzenie na zewnątrz – to niewątpliwie jedne z przyjemniejszych chwil jakie nas spotykają latem. Ale kiedy pogoda nie jest już taka cudowna, robi się zimno lub pada, również chcemy się spotkać z przyjaciółmi i spędzić przyjemnie czas. Zamknięty grill to świetna opcja na taki dzień. 

Możecie zorganizować kuchnię polową, która posłuży Wam cały rok i nawet zimą zapewni cudowny kontakt z naturą i ogrodem. Przeczytajcie: 8 zewnętrznych kuchni, całkowicie odpornych na czynniki atmosferyczne

10. Zgodnie z trendami

Jednym z aspektów do rozważenia, jeśli planujecie mieć kuchnię na zewnątrz domu, jest czystość. Kuchnia w częściowo otwartej przestrzeni jest narażona na gromadzenie się kurzu, liści, śmieci i szkodników, które nie powinny znajdować się w obszarze, na którym jemy. Wyposażając taką kuchnię należy wybrać mądrze. Najważniejsze są trwałe materiały, takie jak kamień, cegła i drewniane meble. Sprawdzą się także neutralne kolory, odporne na działanie sadzy lub pyłu.

Powyższy przykład prezentuje idealne rozwiązanie, które w dodatku jest niezwykle modne. Cegła, industrialna lampa oraz dodatki w postaci żywych kolorów. Ideał!

Lubicie rodzinne grillowanie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu