Zachwycająca nieruchomość za granicą, tańsza niż 15 tys Euro! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Zachwycająca nieruchomość za granicą, tańsza niż 15 tys Euro!

A.D. A.D.
od homify
Loading admin actions …

Na pewno jest na świecie wiele ciekawych miejsc, w których można by zamieszkać, zasmakować życia w innej kulturze, poznać język, zwyczaje obcokrajowców… Ale ile to kosztuje? Otóż dziś, znaleźliśmy dla Was bardzo ciekawe oferty: wszystkie mieszkania, które zaprezentujemy są tańsze niż 15 tysięcy Euro! 

Czy to w ogóle możliwe? Gdzie, w takim razie, można kupić mieszkanie za granicą tańsze niż 15 tysięcy Euro? Wszystkie kraje i ceny poniżej. 

W takim razie gdzie?

od homify

Na koniec opisu każdego kraju podajemy Wam minimalne wydatki na utrzymanie mieszkania. Należy pamiętać, że są one bardzo różne. Najtaniej jest w Bułgarii, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Hiszpanii, to jest bardzo drogie.

Grecja i Włochy

The Sea House, Porth, Cornwall Nowoczesny balkon, taras i weranda od The Bazeley Partnership Nowoczesny
The Bazeley Partnership

The Sea House, Porth, Cornwall

The Bazeley Partnership

W Atenach, w Grecji i na północy Włoch, Sycylii można znaleźć wiele ofert do 15 tysięcy euro. Ale oczywiście, nie ma takich ofert w Santorini lub Pafos.

Niemniej jednak, w centrum Aten, na starej ulicy w Sycylii i w wielu innych miejscach można kupić mieszkania do 45 metrów kwadratowych. Nieruchomości są zazwyczaj w stanie wymagającym remontu. Ponadto, mieszkanie prawdopodobnie znajduje się na pierwszym piętrze i nie ma atrakcyjnego widoku z okna. Niemniej jednak znajduje się w centrum miasta, blisko do większości atrakcji.

Na przykład, dom na Sycylii do remontu można kupić za 35 tysięcy euro (4 sypialnie, 3 łazienki, 140 metrów), znajduje się on w prowincji Agrigento, czyli 5-10 minut samochodem do morza.

Szacunkowe płatności za mieszkanie 40 kwadratów

Koszt mieszkania, minimalnie: 8-9 tysięcy euro

Minimalna inwestycja (naprawa): ok. 5 tysięcy euro, 10 – wyższy standard

Utrzymanie domu: ok. 70 euro miesięcznie

Prąd, woda: ok. 70 euro miesięcznie

Bułgaria

W Bułgarii, w takich ośrodkach jak Słoneczny Brzeg, Burgas i nie nadmorskie Bansko można kupić studio na sprzedaż w nowym domu w cenie 5,5 tys. Euro. Większość z apartamentów będzie kosztować około 7-9 tys. Euro.

Szacunkowe płatności za mieszkanie 40 kwadratów

Koszt mieszkania, minimum 6000 euro.

Minimalna inwestycja (naprawa): Brak 

Utrzymanie domu: ok. 20-60 euro miesięcznie

Prąd, woda: ok. 50 euro miesięcznie

Niemcy

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Jeśli spojrzeć na miasto o populacji 100 tysięcy mieszkańców (np Plauen), można znaleźć całkiem przyzwoite opcje na zakup nieruchomości. Na przykład, odnowione apartamenty do 14 tysięcy euro, a nie remontowane nawet  8 tys euro .. Ich powierzchnia jest mała (około 35-45 m kw.), Ale te, które są już odnowione, posiadają nowe okna, podłogi, kuchnie.  Czasem nawet cały budynek przeszedł remont.

Szacunkowe płatności za mieszkanie 40 kwadratów

Koszt mieszkania, minimalna 8.000 euro.

Minimalna inwestycja (naprawa): w nieremontowanych od 5 tys euro

Społeczność, utrzymanie domu: ok. 100-150 euro miesięcznie

Prąd, woda: ok. 150-200 euro miesięcznie

Hiszpania

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Tutaj jest najdrożej ale, ze względu na fakt, że wiele tysięcy nieruchomości utraciło właścicieli w konsekwencji egzekucji komorniczej, istnieje ogromny wybór nieruchomości do 22 tys. Euro. Niektóre propozycje są uderzające – około 14 tysięcy euro za mieszkanie 65 m kw M.. metrów w Torrevieja, eleganckim nadmorskim kurorcie.

Szacunkowe płatności za mieszkanie 40 kwadratów

Koszt mieszkania, minimum 13-14 tysięcy euro.

Minimalna inwestycja (naprawa): brak

Społeczność, utrzymanie domu: ok. 100-150 euro miesięcznie

Prąd, woda: ok. 100 euro miesięcznie

Stany Zjednoczone, Detroit

Wielu słyszało o mieście, które straciło prawie wszystkie swoich zakłady pracy podczas jednego z kryzysów w Stanach Zjednoczonych. Mimo to, miasto żyje, rozwija się, ma aktywne centrum biurowe, a 60% domów, które nie były zamieszkane zostało rozebranych.

Mieszkania nie są sprzedawane w tej cenie, o której mówiliśmy, ale jest… cały dom w cenie 15-30 tys euro! W to trudno uwierzyć, ale to prawda. Cena domu jest określona przez wielkość długu ostatniego właściciela banku, więc dom za 250 tys może być większy rozmiarem i w  lepszym stanie niż dom za 1 mln.

Czy takie domy wymagają remontu? Czasami potrzebują jedynie kosmetycznych napraw lub odnowienia. Jeśli w domu przez długi czas nikt nie mieszkał, remont będzie konieczny, wtedy, trzeba będzie zapłacić za niego około 10 tys euro.

Szacunkowe płatności za dom 120-250 kwadratów

Koszt domu, minimum: 1000 euro, większość propozycji – za 9 tysięcy euro, dom za 14 tysięcy euro może mieć powierzchnię 350 metrów kwadratowych 

Minimalna inwestycja (naprawa): ok. 10 tysięcy euro

Utrzymanie domu: ok. 150 euro miesięcznie

Podatek od nieruchomości: ok. 1000-1500 euro rocznie

Prąd, woda: ok. 150-200 euro miesięcznie

Gdzie jest najlepiej?

Nowoczesna sypialnia od homify Nowoczesny

Nie ma sensu zakup nieruchomości w tanich, biedny, nie perspektywicznych obszarach. Miejsce, w którym żyjemy, musi nam odpowiadać, spełniać nasze oczekiwania i warunki, dać pracę i perspektywę ciekawego życia. Inwestycja w nieruchomości jest kapryśna i niepewna, czasem lepiej zostawić pieniądze w banku niż kupić nieruchomość na krótki czas. 

W razie wątpliwości warto także zasięgnąć porady u agenta nieruchomości, który ma doskonałe rozeznanie w rynku. 

Przeczytajcie także: Małe cudeńka! 20 niezwykle uroczych mini domków

Zamieszkalibyście w Bułgarii?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu