Dom jednorodzinny, którego zapragniecie! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom jednorodzinny, którego zapragniecie!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesny ogród od 윤성하우징 Nowoczesny
Loading admin actions …

W dzisiejszym poszukiwaniu inspiracji zawędrujemy aż do Korei Południowej. Czeka tam wyjątkowy dom jednorodzinny, który doskonale wpisałby się w krajobraz polskiego przedmieścia. Z jego 163 m2 powierzchni określilibyśmy go mianem średniej wielkości, chociaż – jak sami zaraz się przekonacie – wydaje się dużo większy. Architekci z Yun Seong Housing zastosowali wiele sztuczek, by stworzyć pomieszczenia, w których można oddychać pełną piersią. 

Zaciekawieni? Zapraszamy na spacer!

Dyskretna elegancja

Fasada od ulicy wita nas klasycznym kontrastem: połączeniem bieli i czerni. Czarne spady dachu i rynny wyróżniają się na tle białej elewacji. Bryła jest prosta lecz intrygująca. Choć mamy tutaj do czynienia z rezygnacją z jakichkolwiek dekoracji, to jednak same kształty budynku mają dekoracyjny charakter. Zwróćmy chociażby uwagę na łuk prowadzący nas do drzwi wejściowych.

Stylowy przedpokój

Przekraczamy próg, zamykamy za sobą drzwi i stajemy w podziwie nad tym stylowym przedpokojem. Kontrast bieli i czerni przybiera na sile! Nikt nie poszedł tutaj na skróty, faktury użytych w aranżacji materiałów zestawiono ze sobą w przemyślany sposób, urozmaicający klasyczne połączenie. Drewno, tynk, cegła, płytki… to minimalistyczne wnętrze aż samo prosi, by utrzymywać w nim porządek.

Też chcecie robić dobre wrażenie na Waszych gościach? Tutaj znajdziecie garść świetnych pomysłów: Znaczenie pierwszego wrażenia – 10 pięknych przedpokoi.

Strefa dzienna z efektem 'wow!'

Przechodzimy do salonu, który zapiera dech w piersiach! To pokój dzienny o podwójnej wysokości, otwierający się na piętro galerią. Czeka tutaj na nas telewizor, kominek, wyglądający niesamowicie wygodnie narożnik obity skórą, minimalistyczny stolik kawowy… a wszystko to skąpane w naturalnym świetle wpadającym przez duże otwory okienne oraz przeszklone wyjście na taras. Chcielibyście mieć tyle przestrzeni w Waszym salonie?

Gotowanie z klasą

Przechodzimy do kuchni, którą zaprojektowano na planie litery L. Kontrast bieli i czerni zastąpiony został tutaj delikatniejszym zestawieniem bieli z szarością. Pozwala to na wprowadzenie znacznie bardziej domowego klimatu – w końcu kuchnia może być sercem domu! Na rodzinną atmosferę pracują także drewniane, fryzowane fronty zabudowy z eleganckimi uchwytami oraz imitujące cegły płytki glazurowane. Rustykalna nuta zawsze przydaje aranżacjom ciepła.

Miejsce do pracy, miejsce do nauki

Wychodzimy na górę drewnianymi schodami i docieramy na antresolę wychodzącą na salon. Okazuje się, że czeka tutaj na nas domowa biblioteczka połączona z miejscem do pracy. To ważne, aby wydzielić taką przestrzeń w naszym domu. Nie tylko my, ale także i dzieci potrzebują czasem kąta, w którym mogą się skupić i nic, nikt nie będzie im przeszkadzać podczas podróży z wyobraźnią.

Fasada od ogrodu

Na koniec zostawiliśmy Wam prawdziwie spektakularny widok na fasadę od ogrodu po zmroku. Prawda, że robi wrażenie? Ujawnia się przed nami jasny podział przestrzeni wewnątrz budynku. Przestronny salon oddziela dwa skrzydła. Wyjść z niego można na ogromny taras na kamiennym podwyższeniu. Ciężko nam ocenić, co było zamysłem architektów, a jakie decyzje zostały umotywowane różnicą wysokości terenu. Wiemy jedno – wygląda to niesamowicie!

Zamieszkalibyście w takich wnętrzach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu