12 sposobów na to, jak nadać ścianom ciekawą teksturę (aby wyglądały nowocześnie) | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

12 sposobów na to, jak nadać ścianom ciekawą teksturę (aby wyglądały nowocześnie)

Alicja Olko Alicja Olko
Industrialna jadalnia od MARIANGEL COGHLAN Industrialny
Loading admin actions …

Nadanie ścianom ciekawej i oryginalnej tekstury nie jest zadaniem aż tak trudnym, jak by się mogło wydawać. Zwłaszcza, gdy skorzystać można z przygotowanej przez nas ściągi z propozycjami aż dwunastu pomysłów na nietuzinkowe ściany. Zobaczcie sami!

1. Naturalny kamień

Naturalny kamień wprowadza rustykalny klimat do każdego wnętrza. Z powodzeniem wykorzystać można go także w apartamentach zlokalizowanych w samym centrum wielkich miast. Materiał ten doskonale łączy się z drewnem, a ściany nim wykończone stanowią dobre tło dla nowoczesnego wyposażenia.

2. Cegły

Cegła jest jednym z tych materiałów, który pozostawiać można odsłoniętym i w surowym stanie. To właśnie w tym tkwi jego największa wartość. Odsłonięta cegła wprowadza industrialny klimat do wnętrz, nadając im modny i stylowy charakter.

3. Drewno

Drewno to kolejny ciekawy materiał, który może nadać ścianom wyjątkowy charakter. Częściej wykorzystuje się go do wyłożenia podłóg, ale i drewniane ściany są w stanie wprowadzić do wnętrz ciepło i przytulność.

4. Metalowe wykończenia połączone z drewnem i zielenią

Inną dobrą opcją jest kombinacja różnych materiałów, które wspólnie tworzą wyjątkową całość. Świetnie obrazuje to przykład ze zdjęcia- w tym wnętrzu metalowa mozaika pięknie komponuje się z drewnianymi wykończeniami i zielenią w postaci zielonej ściany.

5. Wertykalny ogród

Nie można zapomnieć o wertykalnych ogrodach. To jeden z najbardziej estetycznych sposobów na nadanie ścianie oryginalnej tekstury. Naturalność i piękny kolor to największe zalety tego rozwiązania.

6. Sztuczny kamień

Śródziemnomorskie ściany i podłogi od homify Śródziemnomorski

Dla tych z ograniczonym budżetem dobrą opcją jest sztuczny kamień. W tym przypadku rozwiązanie to zapewnia nie tylko ciekawą teksturę, ale i wyjątkowy kolor.

7. Panele 3D

Jedną z najnowocześniejszych opcji są panele 3D- są one łatwe w montażu i czyszczeniu. A do tego świetnie się prezentują.

8. Tworzywo sztuczne

Tworzywo sztuczne, czyli inaczej PCV, jest jednym z najbardziej popularnych materiałów. Świetnie się prezentuje, a do tego jest odporne na wilgoć, łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. A do tego tanie!

9. Kafelki

Kafelki o ciekawej teksturze to doskonałe rozwiązanie na pokrycie ścian w kuchni czy łazience. Oryginale wzory wprowadzają do wnętrz dynamikę i nadają im dodatkowej głębi.

10. Płyta gipsowa

Płyta gipsowa wykorzystana może zostać na wiele sposobów, nadając ścianom ciekawy, oryginalny wygląd. W tym przypadku zagrano zróżnicowanymi rozmiarami i ułożeniem płyt, tworząc wyrazistą, trójwymiarową konstrukcję.

11. Kontrastowe tekstury

Kto by pomyślał, że fuksja tak dobrze współgrać będzie z karmelowym odcieniem brązu? A jednak- zróżnicowane tekstury różnych materiałów wyglądają tutaj zaskakująco korzystnie!

12. Tekstylia

Na koniec prezentujemy przykład na to, jak oryginalnie prezentuje się ściana pokryta pikowanym materiałem. Tekstylia są ostatnim ze sposobów na ciekawą teksturę ściany, jaki dzisiaj obejrzycie. Mamy nadzieję, że podobała się Wam nasza selekcja.

Który pomysłnajbardziej się Wam podoba?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu