Nowoczesne kominki | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesne kominki

Alicja Olko Alicja Olko
Fire Line Automatic 3 od Planika Fires Nowoczesny
Loading admin actions …

Wielu z nas przyzna, że zimą nie ma nic przyjemniejszego, niż ciepło buchające z płonącego kominka. Kiedy na zewnątrz jest tak zimno, mokro i szaro, wieczór spędzony przed kominkiem jawi się jako najlepsza perspektywa. Nie każdy z nas może sobie jednak pozwolić na ten luksus, jakim jest kominek. Czy to z powodu regulacji wspólnoty mieszkaniowej w bloku lub kamienicy, czy też z braku odpowiedniego miejsca w domu, czasami tradycyjny kominek po prostu nie jest opcją.

W tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam wyjątkowo nowoczesne kominki, które czy to swoim designem, czy też przystosowaniem do każdych wnętrz, zwróciły naszą uwagę.

Ekologiczny kominek

Cocoon Aeris Fireplace od Wharfside Furniture Nowoczesny
Wharfside Furniture

Cocoon Aeris Fireplace

Wharfside Furniture

Nową erę do branży kominkowej wprowadziły modele, które produkują ciepło spalając biopaliwa, czyli takie, produkowane z roślin- kukurydzy, pszenicy, jęczmienia czy trzciny cukrowej. Jako zasób odnawialny, nie szkodzą one środowisku, a co więcej, mogą być używany właściwie w każdym pomieszczeniu! Ten model cechuje się nie tylko ekologicznym rozwiązaniem, ale także nowoczesnym i eleganckim designem. Wykonany ze stali nierdzewnej, stanowi niezwykle stylowy dodatek do każdego wnętrza. Dodatkowo wyróżnia go funkcja obrotowa, a także fakt, iż nie musi być podwieszany- może go też ustawić na nóżkach, tworząc zupełnie inny styl we wnętrzu.

Elegancja i wysoka jakość

od Boley Industrialny

Kominek w tradycyjnym wyobrażeniu, ustawiony przy ścianie, z atrapą, to produkt przeszłości. Współcześnie nowoczesne kominki znajdują się w nietypowych miejscach, gdzie wkomponowują się w aranżację wnętrza, nie zajmując dużo miejsca. Kominek włączony w ścianę, stanowiący jej integralną część, to jedno z takich nowoczesnych rozwiązań. Stanowi piękną ozdobą, przy okazji tworząc kontrast w pomieszczeniu.

Kominek z miejscem na przechowywanie drewna

Coraz częściej buduje się także kominki, obok których znajduje się praktyczne miejsce na przechowywanie drewna kominkowego. Jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, zwłaszcza w domach, które nie dysponują specjalnym pomieszczeniem na jego składowanie. W ten sposób drewno jest na wyciągnięcie ręki, a jego kawałki, estetycznie ułożone, stają się swoistą dekoracją wnętrza.

Piec palony drewnem

Hi-Flame Alpha I DEFRA Approved Multifuel Stove od Direct Stoves Wiejski
Direct Stoves

Hi-Flame Alpha I DEFRA Approved Multifuel Stove

Direct Stoves

Styl rustykalny, wprowadzający do wnętrz elementy wiejskie, na dobre zagościł w kanonach aranżacji wnętrz. Jednym z jego przejawów jest używanie mebli i dodatków na pozór staromodnych, którym nadaje się jednak nowoczesny charakter. Doskonałym tego przykładem są piece, spotykane w przeszłości w tradycyjnych wiejskich chatach. Palone drewnem, są rozwiązaniem ekologicznym, a także oszczędnościowym pod względem cięcia kosztów ogrzewania. Wprowadzają one przytulny i ciepły klimat, a także stanowią wyjątkowy element dekoracyjny.

Oszczędność miejsca

Ekol Inset 5kW Coloured Enamel Wood Burning - Multi Fuel DEFRA Approved Stove od Direct Stoves Nowoczesny
Direct Stoves

Ekol Inset 5kW Coloured Enamel Wood Burning – Multi Fuel DEFRA Approved Stove

Direct Stoves

Dla tych, którzy są zwolennikami rozwiązań oszczędzających przestrzeń, nadających się do wnętrz o niewielkiej powierzchni, polecamy kominek całkowicie wbudowany w ścianę. Sam w sobie niewielki, jest pomysłem sprytnym i oryginalnym. Drzwiczki, na które jest zamykany, stanowią jego główną ozdobę, gdyż można dowolnie dobrać ich kolor i kształt. Kominki wbudowane w ścianę nie muszą być koniecznie prostokątne, istnieją takę wersje okrągłe lub idealnie kwadratowe. Obok niego, w specjalnej wnęce, wygospodarować można miejsce na przechowywanie drewna kominkowego.

Kominek zaawansowany technologicznie

Fire Line Automatic 3, Planika od Planika Fires Nowoczesny
Planika Fires

Fire Line Automatic 3, Planika

Planika Fires

Doskonałą alternatywą dla zabudowanych kominków bazujących na spalaniu drewna czy gazu jest ten model od firmy Planika. Nadaje się on do każdego rodzaju wnętrz, otwartych lub zamkniętych, i jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Wyposażono go w czujniki bezpieczeństwa, a wielkość i wysokość jego ognia kontrolować można przy pomocy specjalnego pilota. Kominek ten może być ustawiony w dowolnym miejscu, dając swoim użytkownikom niezliczone możliwości aranżacyjne.

Więcej wyjątkowych kominków obejrzysz w Katalogu Inspiracji Kominki, które rozgrzewają- przygotuj się na zimę!

Jakie Wy macie kominki w domach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu