7 kroków, które dzielą Cie od domu marzeń

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 kroków, które dzielą Cie od domu marzeń

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Minimalistyczne domy od om-a arquitectura y diseño Minimalistyczny
Loading admin actions …

W przypadku kiedy budżet jest ograniczony, a chęć budowy domu ogromna konieczne są pewne rozwiązania, które pozwolą nam na ziszczenie naszych marzeń i nie nadszarpną naszych finansów. Jeśli nie jesteś architektem, inżynierem czy budowniczym tym bardziej przyda Ci się wiedza ekspertów, którzy pomogą uniknąć Ci dodatkowych kosztów, awarii czy utraty zainwestowanych pieniędzy. Poznaj zatem z nami etapy budowy domu i sprawdź jak w 7 krokach stać się szczęśliwym posiadaczem nieruchomości w Meksyku. 

1. Wymiary działki

Istotnym elementem każdej budowy jest odpowiednie dopasowanie wymiarów działki do obiektu, który chcemy na niej postawić. Jeśli zatem dokonałeś zakupu przed wykonaniem projektu i okazuje się, że posiadasz za dużą działkę, dobrym rozwiązaniem jest jej podzielenie i sprzedanie nadmiernej części. W ten sposób uda Ci się odzyskać część pieniędzy nie tracąc ich. Pamiętaj, że warto spytać najbliższego sąsiada, czy jest zainteresowany kupnem dodatkowej ziemi. Dzięki temu może Ci się udać sprzedać działkę w miarę szybko i bez zbędnych problemów. 

2. Wielkość domu

Przed przystąpieniem do tworzenia projektu architekt powinien wiedzieć jakich rozmiarów powinien być dom- czy jest to nieruchomość przeznaczona dla dwóch osób czy rodziny z dziećmi. Odpowiednie dopasowanie wielkości posiadłości pozwoli Ci na rozsądne rozporządzanie budżetem i dostępną przestrzenią. Jeśli posiadacie dwójkę dzieci wcale nie musicie organizować dla nich oddzielnych pokoi, wystarczy zaprojektować jedną większą przestrzeń i zaaranżować łóżko piętrowe. Dzięki temu zaoszczędzicie mnóstwo miejsca i materiałów budowlanych.  

3. Znajdź odpowiednią firmę

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Wybór właściwej firmy odpowiedzialnej za etapy budowy naszej posiadłości, jest niezwykle istotnym elementem. Warto zwrócić szczególną uwagę na to czy dana firma posiada architekta, inżyniera, a także specjalistów, którzy znają przepisy oraz procedury niezbędne w celu uzyskania pozwoleń. Pamiętaj, że kwota finalna jest uzależniona od metrażu Twojej nieruchomości, zatem im większy metraż, tym wyższy koszt końcowy. 

4. Nie modyfikuj projektu

Kiedy już mamy gotowy projekt, zatwierdzony przez specjalistów, musicie pamiętać o tym, aby nie wprowadzać do niego żadnych zmian. Tego typu modyfikacje nie tylko zwiększają koszt, ale także wydłużają czas budowy, a co za tym idzie – jesteśmy zmuszeni powiększyć swój nakład finansowy. Zatem przemyślcie wszystko przed zatwierdzeniem projekty, aby później uniknąć komplikacji i niepotrzebnych wydatków. 

5. Zatrudnij architekta

Kiedy masz u boku specjalistę masz pewność, że Twój dom będzie dopracowany w każdym, nawet najmniejszym szczególe. Poza tym architekt wie jak zaoszczędzić pieniądze, jakich zamienników użyć, aby wygospodarować dodatkowe środki. Dobry specjalista potrafi zoptymalizować przestrzeń, tak aby uzyskać z niej jak najwięcej i zorganizować ją nie tylko funkcjonalnie, ale także efektownie. 

6. Zadbaj o szczegóły

Pamiętajcie, że podczas budowy domu liczy się każdy szczegół, nie można niczego pominąć, bo może to się odbić w przyszłości. Jeśli chcecie mieć wszystko pod kontrolą róbcie zdjęcia każdego etapu wznoszenia Waszej nieruchomości, a co najważniejsze umiejscowienia instalacji sanitarnych oraz przewodów elektrycznych. Dzięki tej wiedzy, w przyszłości będziecie mogli uniknąć rozpruwania każdej ściany po kolei i szukania na oślep wadliwej instalacji. 

7. Nie szczędź na materiałach

Jeśli szukacie oszczędności to na pewno nie szczędźcie pieniędzy na wybór odpowiednich materiałów, z których wykonane są instalacje sanitarne. W skład tych instalacji wchodzi nie tylko instalacja wodna czy kanalizacyjna, ale także grzewcza, wentylacyjna czy gazowa. Warto zatem zainwestować w dobrej jakości materiały, które cechuje wysoka trwałość i odporność na różnego rodzaju czynniki. 

Który z etapów jest według Was najbardziej problematyczny? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu