Dekoracyjne ściany: 10 sposobów na stylowe oddzielenie przestrzeni

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dekoracyjne ściany: 10 sposobów na stylowe oddzielenie przestrzeni

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesny salon od TREVINO.CHABRAND | Architectural Studio Nowoczesny
Loading admin actions …

Architektura wnętrz kieruje się pewnymi zasadami, dzięki którym osiągnąć można pożądany efekt końcowy. Aby uzyskać wymarzony rezultat, architekci wnętrz często muszą podjąć decyzje o usunięciu lub wzniesieniu dodatkowych ścian czy odpowiednio zaplanować rozmieszczenie schodów. Wszystko po to, by wnętrze było jak najlepiej wykorzystane i świetnie się prezentowało.

W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam 10 pomysłów na to, jak wykorzystać ścianę jako element rozgraniczający przestrzeń w domu.

1. Małe nie znaczy nieznaczące

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Nie trzeba wznosić dużej ściany, aby osiągnąć pożądany efekt podziału wnętrza. Liczy się nie tyle rozmiar, ale położenie ściany. W tym przypadku zlokalizowano ją na środku pomieszczenia, gdzie oddziela od siebie przedpokój, kuchnię i strefę wypoczynkową.

2. Ściana średniej wielkości

Wiejskie ściany i podłogi od homify Wiejski Płyta wiórowa

Wydzielone, mniejsze pomieszczenia to często największy błąd popełniany w procesie projektowania wnętrz. Aby go uniknąć, warto, zamiast wysokiej ściany, wznieść ścianę średniej wielkości, która optycznie podzieli przestrzeń, a przy okazji posłuży jako blat.

3. Odpowiednie oświetlenie

Ściana sprawia, że obszar wokół niej wydaje się ciemniejszy. Problem ten rozwiązać można poprzez umieszczenie źródła światła u podnóża ściany i nakierowania jego promienia na nią samą. Udowadnia to przykład ze zdjęcia.

4. Zrezygnuj ze ściany o pełnej szerokości

Wnętrze świetnie podzielić można ścianą, która nie styka się z prostopadle z kolejną powierzchnią. Taka niedokończona ściana to także dobry i stylowy pomysł.

5. Wielofunkcyjna ściana

Eklektyczny salon od homify Eklektyczny

Ściana nie musi pełnić tylko roli polegającej na podziale przestrzeni. Można wbudować w nią kominek i osiągnąć modny, rustykalny efekt końcowy.

6. Odpowiednia lokalizacja

Chcąc podzielić otwartą strefę dzienną, należy dokładnie przemyśleć, w jakim miejscu najlepiej zlokalizować ścianę. Ten przypadek to podręcznikowy egzemplarz: połączone z sobą obszary salonu i jadalni są oddzielone od strefy wejścia i przedpokoju wysoką ścianą. Tym samym osobom z zewnątrz trudniej jest zajrzeć do środka, a mieszkańcy cieszyć się mogą wysokim poziomem prywatności.

7. Wykorzystanie kątów

Często fragment ściany pozwala na stworzenie przytulnego kąta, który wykorzystać można jako miejsce na meble wypoczynkowe fotel i lampę czy telewizor. Ta krótka ściana wizualnie oddziela od siebie obszar salonu i pozostałej powierzchni strefy dziennej.

8. Dekoracje ścienne

Nie tylko sama ściana, ale i powieszone na niej dekoracje są w stanie wydzielić poszczególny obszar z całości powierzchni domu. W tym przypadku wyrazisty obraz wskazuje obszar salonu.

9. Wnęki w ścianie

Nowoczesny salon od Wowa Nowoczesny

Innym sposobem na oryginalną ścianę jest stworzenie w niej wnęk. Dzięki nim wnętrze wizualnie wyda się płynniejsze i przestronniejsze, a same wnęki wykorzystać można jako miejsca na ekspozycję dekoracji czy przechowywanie.

10. Wymiary ściany

Ściana ścianie nierówna. W zależności od efektu, jako chcemy osiągnąć, ściana będzie szersza lub węższa. Szeroka ściana w dosadniejszy sposób odzieli wnętrze i będzie solidniejszym elementem konstrukcyjnym.

Który ze sposobów najbardziej Wam się podoba?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu