9 zdjęć niesamowitej kuchni | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

9 zdjęć niesamowitej kuchni

Aśka Warchał Aśka Warchał
PROJECT WAS DELETED! Skandynawska jadalnia od Homestories Skandynawski
Loading admin actions …

Czy przeglądając nasze artykuły o pięknych i funkcjonalnych kuchniach nie macie czasem ochoty dowiedzieć się nieco więcej o poszczególnych realizacjach? Nie zawsze mamy czas, żeby opowiedzieć Wam o nich ze szczegółami, w sposób na który bez wątpienia zasługują. Dzisiaj jednak postanowiliśmy poświęcić cały Katalog Inspiracji jednej, absolutnie wyjątkowej kuchni. Za jej projekt odpowiadają architekci z portugalskiego biura o urokliwej nazwie HomeStories.

To będzie prawdziwa uczta dla oczu…

Wielofunkcyjna przestrzeń w ciekawych kolorach

Skandynawska kuchnia od homify Skandynawski

Czyż nie jest zachwycająca? W tym mieszkaniu kuchnia łączy się z jadalnią. Strefy są ze sobą ściśle połączone, penetrowane przez ten sam strumień naturalnego światła. Na nas największe wrażenie w pierwszej chwili zrobiło przemyślane połączenie kolorów. Dominuje biel lecz jest ona przeplatana odcieniami szarości wpadającymi w błękit oraz delikatnymi brązami drewna i wikliny. W efekcie mamy do czynienia z przepiękną, subtelną grą kolorów tworzącą atmosferę swobody i domowego ciepła.

Wspólne posiłki

Skandynawska jadalnia od homify Skandynawski

Przy tym stole pomieszczą się wszyscy członkowie rodziny. To piękny, drewniany, biały mebel, do którego dobrano pasujące krzesła oraz jedno wiekowe, w naturalnym odcieniu drewna. Stół ustawiony jest w jednej linii z dużym oknem, dzięki czemu można cieszyć się wspólnym posiłkiem z rodziną przy naturalnym świetle. Cała aranżacja pełna jest pewnej pogody ducha, która podkreśla bliskość z naturą. Wiklinowy klosz nad stołem, to kolejny budujący ją element.

Królestwo szefa kuchni

Skandynawska kuchnia od homify Skandynawski

Jadalnię od kuchni oddziela drewniany barek, chociaż może raczej powinniśmy mówić o podłużnej, wąskiej wyspie. Drewniane blaty są wymagające w utrzymaniu, jednak jednego nie można im odmówić: prezentują się po prostu zachwycająco! W tej kuchni nie brakuje miejsca do przechowywania, a fryzowane fronty zabudowy budują delikatnie rustykalny klimat. Przestrzeń przygotowywania posiłków rozwija się w dwóch równoległych do jadalni pasach.

Czas na przerwę

Skandynawska jadalnia od homify Skandynawski

Z pewnością na poprzednim zdjęciu przyciągnęła Waszą uwagę widoczna w głębi strefa wypoczynku z dwoma fotelami. Te dwa fantastyczne meble z siedziskami ze skóry i stelażami z metalu wydają się znajdować u szczytu stołu. W rzeczywistości tworzą nieco odosobnione miejsce relaksu. Ustawione tuż pod oknem są doskonałym miejscem na lekturę, gdy dopatrujemy gotujących się potraw. Stolik z pnia drzewa doskonale pasuje do aranżacji podkreślającej bliskość natury.

Biała ceramika

Skandynawska kuchnia od homify Skandynawski

Urządzając kuchnię nie możemy zapomnieć o tym, że jej wyposażenie także będzie odgrywać swoją rolę w osiągnięciu ostatecznego efektu. Niedobrane pod kątem stylu projektu może nawet go popsuć! Tutaj takie zagrożenie nie zachodzi, wybrano białą ceramikę, która doskonale wpasowuje się w aranżację tej kuchni.

Patchwork inaczej

Skandynawska kuchnia od homify Skandynawski

Jesteśmy pod wrażeniem, jak wszystkie elementy do siebie pasują. Nawet garnki są białe! Na tym zdjęciu jednak najbardziej interesuje nas zabezpieczenie ściany nad strefą przygotowania posiłków. Bardzo modny obecnie patchwork z cementowych płytek zastąpiono delikatnymi szarościami płytek ceramicznych. Subtelność w każdym calu!

Własny ogródek ziołowy

Skandynawska kuchnia od homify Skandynawski

W pomieszczeniu co rusz znajdziemy zielone akcenty. Małe roślinki ożywiają przestrzeń. Tym razem jednak to nie o styl tu chodzi lecz o konkretne zastosowanie. Właściciele mają tutaj własny ogródek ziołowy.

Odświętna zastawa

Skandynawska kuchnia od homify Skandynawski

Nie na co dzień ogląda się elegancko zastawiony stół. Preferujemy raczej szybkość i wygodę. Powyższe zdjęcie przekonuje nas, że może czasem warto nieco zwolnić, by nacieszyć się takimi drobnymi radościami jak piękna aranżacja stołu, posiłek spożyty wspólnie i bez pośpiechu.

Tapeta retro

Skandynawska jadalnia od homify Skandynawski

Wisienką na torcie w wystroju tej kuchni połączonej z jadalnią jest aranżacja ścian. Może zwróciliście już uwagę, że jedną z nich zdobią wyszukane, białe, ceramiczne talerze. Natomiast na dłuższej ścianie odpowiadającej jadalni odnajdziemy wspaniałą tapetę w stylistyce retro.

Wiecie, że tapety można już znaleźć nawet w łazience? Nie wierzycie? Koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Tapety do łazienki – stylowe przykłady!

Co spodobało się Wam tutaj najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu