13 kuchni z inspirującymi blatami | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

13 kuchni z inspirującymi blatami

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesna kuchnia od OBRA BLANCA Nowoczesny
Loading admin actions …

W kuchni dzieje się magia! Jednak jest to także miejsce, w którym co chwila coś spada, coś się wylewa, coś się przypala… Przestrzeń przygotowania posiłków powinna inspirować nas do eksperymentowania, sprawiać, że gotowanie będzie przyjemnością. Aby to wszystko stało się rzeczywistością, powinniśmy nie tylko skupić się na wyborze stylu aranżacji, ale przede wszystkim zadbać o jej funkcjonalność. 

Nie wiesz jaki blat wybrać? W tym Katalogu Inspiracji doradzą Ci nasi architekci wnętrz i projektanci kuchni!

Po prostu zachwycająca

Jeśli wykorzystamy ten sam materiał na blat wyspy, strefy przygotowania oraz ścian nad nim, to możemy być pewni zachwycającego efektu. Zwłaszcza, gdy wykorzystamy do tego marmur!

W harmonii z drewnem

Nowoczesna kuchnia od arQing Nowoczesny

Czego spodziewalibyście się w biało-czarnej kuchni? Na pewno nie brązowego blatu, który podkreśla ciepło drewnianych krzeseł! Nie obawiajmy się oryginalnych rozwiązań.

Urozmaicając wystrój

Blat powinien być dopasowany do pozostałych elementów wystroju kuchni, a zwłaszcza do zabudowy. W tym przypadku delikatny róż frontów mebli urozmaicają szarości blatu oraz paneli ściennych.

Klasyka klasyki

Biel i czerń zawsze prezentuje się świetnie!

Praktycznie

W przypadku tej realizacji ogromny blat przykrywa masywną wyspę. Wykonany z marmuru jest niezwykle trwały, nie ma problemu, by wpuścić w niego kuchenkę gazową.

Z barkiem

Blat strefy przygotowania może przechodzić w blat barku. Wykorzystując ten sam materiał zminimalizujemy wizualną barierę, którą stworzy. Zwłaszcza jeśli materiał ten będzie jasny.

Integralna część całości

Biały blat to opcja dla kochających czystość i świeżość. Tutaj spaja się z białym wystrojem wnętrz. Nowoczesność w każdym calu!

Szarości

Kolor szary wszędzie pasuje, a dzięki teksturze granitu nie będzie mowy o nudzie. Ten wspaniały blat wyznacza granicę pomiędzy kuchnią a jadalnią.

Wymagające drewno

PROJEKT WNĘTRZ DOMU JEDNORODZINNEGO Nowoczesna kuchnia od Kunkiewicz Architekci Nowoczesny
Kunkiewicz Architekci

PROJEKT WNĘTRZ DOMU JEDNORODZINNEGO

Kunkiewicz Architekci

Obecnie drewniane blaty są bardzo wytrzymałe, jednak trzeba pamiętać o ich regularnej pielęgnacji. Wysiłek się opłaci, bo wyglądają po prostu wspaniale tworząc w naszej kuchni atmosferę pełną domowego ciepła.

W tym artykule szczerze odpowiadamy na Wasze wątpliwości: Drewniane blaty w kuchni – czy warto?

Rozkładany

Minimalistyczna kuchnia od DONJON Minimalistyczny Drewno O efekcie drewna

W Waszym małym mieszkaniu nie macie miejsca na jadalnię z prawdziwego zdarzenia? Projektując strefę śniadaniową pomyślcie o rozkładanym blacie, który doskonale się sprawdzi w wyjątkowych okazjach, na co dzień nie zajmując miejsca.

Podświetlany

Kuchnia cała w bieli Minimalistyczna kuchnia od Korin Design Minimalistyczny Płyta MDF
Korin Design

Kuchnia cała w bieli

Korin Design

Wykorzystanie taśm LED pozwoli nam na zaskakujące podświetlenie strefy przygotowywania posiłków bez rujnowania klimatycznej atmosfery jasnym światłem w całym pomieszczeniu.

Przechodzący w jadalnię

Minimalistyczna kuchnia od homify Minimalistyczny Drewno O efekcie drewna

Nie tylko blat strefy przygotowywania posiłków może przechodzić w miejsce do ich spożywania. W tym przypadku blaty wyspy oraz stolika jadalnianego łączą się, chociaż umieszczone zostały na różnej wysokości.

Nakładane na siebie

W przypadku ostatniej z aranżacji w naszym zestawieniu blat wyspy wyspy oraz strefy śniadaniowej również łączą się ze sobą, jednak tutaj jedna płaszczyzna zachodzi na drugą. Drewniany blat nałożony jest na kamienny, co całości aranżacji kuchni przydaje poczucia swobody i naturalności.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu