Projekty,  Domy zaprojektowane przez CCA|arquitectos

Jak zaoszczędzić przy budowie domu, czyli 7 cennych porad

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Budowa domu od fundamentów to nie tylko pracochłonne zadanie, to także skarbonka bez dna, do której bez przerwy musimy dokładać kolejne kwoty. Utrzymać budżet w zgodzie z początkowymi założeniami jest arcytrudnym przedsięwzięciem, jest jednak kilka sposobów, które pozwolą Wam na zaoszczędzenie pieniędzy i przeznaczenie ich na cel, który wymaga większego nakładu finansowego. Sprawdźcie co nasi eksperci zalecają! 

1. Wybór materiałów

Przy wyborze materiałów należy przede wszystkim sprawdzać czy są to surowce/tworzywa wydobywane/produkowane na terenie naszego kraju czy są to rzeczy z importu. Niestety często cena tych samych produktów, aczkolwiek sprowadzanych zza granicy, jest o wiele droższa niż naszych rodzimych materiałów. Do ich ceny zazwyczaj są doliczane koszty transportu, które znacznie zwiększają wartość pierwotną towaru. Kupując za to nasze rodzime produkty wspieramy rozwój gospodarki oraz krajowych producentów. Warto zatem zrobić rozeznanie i sprawdzić co jest wydobywane w pobliżu naszego przyszłego miejsca zamieszkania, dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, które będziemy mogli zainwestować w np. dobór odpowiednich sprzętów. 

2. Odpowiedni teren

Większość z nas nie zwraca uwagi na to czy działka na której planujemy postawić dom jest płaska czy też spadzista. Otóż jest to ogromny błąd, który niesie za sobą konieczność zainwestowania pieniędzy w wypoziomowanie terenu i przygotowanie go pod fundamenty. Warto zapoznać się z ukształtowaniem terenu zanim dokonamy zakupu. Jeżeli jednak tego nie zrobiliście, nie martwcie się, na to też mamy sposób! Wystarczy skontaktować się z architektem, który odpowiednio dostosuje Wasz projekt domu do ukształtowania działki. 

3. Projekt

Projekty,   zaprojektowane przez NUÑO ARQUITECTURA
NUÑO ARQUITECTURA

DISTRIBUCIÓN EN H DE LA VIVIENDA

NUÑO ARQUITECTURA

Podstawowym i jednym z najważniejszych elementów budowy domu jest projekt. Powinien być właściwie przygotowany przez dobrego architekta, który nie pozwoli sobie na pomyłki w projekcie. Niestety tego typu drobne pomyłki potrafią być niezwykle kosztowne, dlatego nie warto oszczędzać na zatrudnieniu odpowiedniego specjalisty. Dobry architekt potrafi zarówno dostosować projekt do potrzeb przyszłych gospodarzy jak i udzielić profesjonalnej rady w kwestii doboru materiałów. 

4. Prefabrykanty

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Casas Cube
Casas Cube

Casa Cube de 100 m2

Casas Cube

Od kilku lat ogromne nadzieje pokłada się w przyszłości taniego budownictwa, czyli domach prefabrykowanych. Jeśli nie interesuje Was tradycyjne budownictwo, pragniecie czegoś innowacyjnego, a przy tym nowoczesnego, taniego i szybkiego w budowie to powinniście szczególną uwagę zwrócić na tego typu budownictwo. Czas powstania domu prefabrykowanego szacuje się od kilku tygodni do kilku miesięcy. Nie pochłania naszego cennego czasu, prezentuje się nienagannie i jest równie funkcjonalny co tradycyjny dom. Co więcej prefabrykowane domy cechuje wysoka izolacja termiczna co pozwala na spore oszczędności szczególnie w okresie grzewczym. 

5. Instalacje elektryczne, sanitarne itp.

Instalacje elektryczne czy sanitarne to kolejny niezwykle ważny podpunkt każdej budowy. W tym przypadku nie warto szczędzić pieniędzy. Sprawa jest na tyle poważna, że wymaga wysokiej jakości materiałów, które pozwolą nam zagwarantować nie tylko bezpieczeństwo domownikom, ale także najwyższy standard świadczeń. Pomyślcie tylko, że po 3 latach od zakończenia budowy musicie dosłownie rozpruwać ściany, bo materiały, które kupiliście nie sprawdzają się i wymagają wymiany…

6. Wykończenie

Projekty,  Domy zaprojektowane przez NUÑO ARQUITECTURA
NUÑO ARQUITECTURA

Imagen en construcción

NUÑO ARQUITECTURA

Prace wykończeniowe są najprzyjemniejszym etapem budowy, niestety często jednak potrafią skutecznie ogołocić nas z ostatniego grosza. Ważne, aby odpowiedni materiał dobrać z rozwagą i dopasować go do stylu oraz charakteru budynku. Beton, czyli tzw. sztuczny kamień, należy do coraz częściej i chętniej wykorzystywanych materiałów nie tylko w budownictwie, ale i aranżacji wnętrz. Przestrzenie, w których wykorzystano beton nadają bardzo oryginalnego i nowoczesnego charakteru, dzięki czemu prezentują się niesztampowo i ekstrawagancko. 

7. Wyposażenie

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez NUÑO ARQUITECTURA
NUÑO ARQUITECTURA

La calidez de la madera en el baño

NUÑO ARQUITECTURA

Dobierając odpowiednie wyposażenie warto zwracać uwagę na jakość produktów oraz materiał z jakiego zostały wykonane. Bardzo często płacimy za markę, dlatego warto zwracać uwagę na wykonanie oraz jakość. Czasami tańsze produkty, niszowej czy mniej znanej marki potrafią być tak samo funkcjonalne, trwałe i efektowne jak i te z wyższej półki. 

Podjęlibyście się wybudowania domu od podstaw? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu