10 doskonałych pomysłów na małą kuchnię | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 doskonałych pomysłów na małą kuchnię

homify.Pl homify.Pl
od Amarillo Interiorismo Nowoczesny
Loading admin actions …

Przemienić małą kuchnię w kuchnię marzeń to nasze motto dzisiejszego artykułu. Nasze porady i sugestie, będą dotyczyły sposobu na stworzenie bardziej komfortowej i pięknej przestrzeni, bez konieczności przebudowywania całego domu! Pod koniec tego Katalogu Inspiracji, na pewno każdy z Was będzie przekonany, że każda mała kuchnia jest piękna, a jej wielkość nie nie musi być problemem. Lecimy?

​Przestrzeń pionowa

Wykorzystajmy wysokość kuchni – nie chodzi tu tylko o same meble, ale również o wbudowane w nie urządzenia takie jak piekarnik lub kuchenka mikrofalowa. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę tę przestrzeń, ponieważ kiedy brakuje przestrzeni w poziomie, należy wykorzystać tą w pionie! W dzisiejszym świecie na pewno znajdziemy pasujące do siebie meble i urządzenia, więc nie powinno być problemu z estetyką.

​Ociekacz na naczynia – pełna klasa

Ekonomiczne – co najmniej z punktu widzenia wykorzystania przestrzeni, taki ociekacz pozwala wysuszyć naczynia, nie zajmując przy tym dużej przestrzeni na blacie. W ten sposób, nie trzeba z niczego rezygnować!

​Z kuchnią w chowanego

Jeśli mamy aneks kuchenny, dlaczego nie trzymać go w szafie? Otóż, po pierwsze: chodzi o to, aby mieć drzwi, które, gdy są zamknięte, ukryją miejsce przygotowania posiłków, pozostawiając resztę powierzchni na spotkania towarzyskie lub zasłużony odpoczynek. Jeśli nasze mieszkanie wymaga dekoracji, możemy wykorzystać zamknięte drzwi skrywające kuchnię – będzie to w końcu duży panel do wykorzystania; Jeśli jednak szukamy czegoś bardziej dyskretnego, możemy postawić na stonowaną kolorystykę wykorzystaną w innych częściach mieszkania.

​Oprawa świetlna

Kuchnia, niezależnie od jej wielkości, wymaga dobrego oświetlenia, tak aby w żadnym momencie praca w niej nie stała się niewygodna. W związku z tym, a także z myślą o oszczędności miejsca, zdecydujmy się osadzić lampy na suficie i pod szafkami wiszącymi – możemy wynieść oświetlenie na kolejny poziom i zainstalować lampy także wewnątrz szafek, zwłaszcza jeśli w kuchni nie ma naturalnego światła.

​Recykling i odpady, których nie widać

Pull out waste bins od Urban Myth Nowoczesny
Urban Myth

Pull out waste bins

Urban Myth

Skoro mamy szafki do wykorzystania… ukryjmy w nich śmieci i kosze do recyklingu, umieszczając je wewnątrz dolnej szafki. Świetnym pomysłem będzie wykorzystanie do tego szafki narożnej. W ten sposób wykorzystamy przestrzeń, z której i tak nie przepadamy korzystać. Zwróćmy jednak uwagę na przegrody szuflady ze zdjęcia – można trzymać śmieci i surowce wtórne w jednym miejscu, oszczędzając miejsce w szafkach. W kuchni natychmiast panuje porządek i czystość!

​Przezroczyste szuflady

od homify Wiejski

Szuflady mogą w rzeczywistości stać się naszymi najlepszymi przyjaciółmi, jeśli chodzi o małe kuchnie. A dlaczego? Ponieważ możemy w nich przechowywać bardzo dużo rzeczy i mieć pogląd na wszystko! Jeśli jednak mamy szuflady jak te na zdjęciu… to naszej kuchni pozazdrości każdy! Wszyscy wiedzą, że aż głowa boli kiedy za każdym razem gdy chcemy wyjąc coś, co znajduje się z tyłu szafy trzeba będzie wyjąć wszystko, co stoi z przodu? Z takim rozwiązaniem nie ma mowy o problemach!

​Szafa-spiżarnia

Organizacja jest kluczem w każdej małej przestrzeni – kuchnia nie jest wyjątkiem! Sprawić, żeby wszystko miało swoje miejsce jest ważne, ale jeszcze lepiej, gdy nasza spiżarnia wygląda jak mini supermarket! Chodzi o to, aby ustawić przedmioty i produkty według nazwy, typu lub daty; a później tylko trzymać się ustalonego szablonu. Zobaczycie, że gotowanie stanie się o wiele łatwiejsze kiedy pozbędziemy się konieczności otwierania wszystkich szafek lub przeszukiwania całej spiżarni!

​Wykorzystanie narożników

Le Mans Pull Out Storage od Urban Myth Nowoczesny
Urban Myth

Le Mans Pull Out Storage

Urban Myth

Kojarzycie szafki usytuowane w narożnikach – właśnie te, do których ciężko się dostać, i które można by uznać za całkowicie bezużyteczne i niepraktyczne? System wysuwających się półek i pojemników uczyni je Waszymi najlepszymi przyjaciółmi i pozwoli w pełni je wykorzystać!

​Uwielbiamy 2 w 1

Niektórzy mogą powiedzieć, że kuchnia jest zbyt mała, żeby znalazło się miejsce na chlebak. I słusznie, ale dla tych, którzy nie chcą rezygnować z tego elementu, mamy rozwiązanie. Dlaczego nie wykorzystać pokrywy chlebaka na deskę do krojenia? Pomysły na 2 w 1 są idealne w celu zaoszczędzenia miejsca!

​Wysuwany piekarnik

od krinola Minimalistyczny

Urządzenia, które stają się widoczne dopiero w czasie użytkowania są świetne do walki z brakiem miejsca w kuchni!

Więcej pomysłów na przechowywanie znajdziecie w Katalogu Inspiracji: Wygodna kuchnia: 6 pomysłów na przechowywanie

Korzystacie ze sposobów na maksymalne wykorzystanie przestrzeni?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu