Pomysły na dom jednorodzinny: mieszkać nowocześnie i w harmonii z naturą | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Pomysły na dom jednorodzinny: mieszkać nowocześnie i w harmonii z naturą

Aśka Warchał Aśka Warchał
od フォーレストデザイン一級建築士事務所 Azjatycki
Loading admin actions …

Marzycie o nowoczesnym domu jednorodzinnym lecz nie chcecie rezygnować z bliskości natury? Nie ma problemu! Współcześni architekci nierzadko wręcz stawiają sobie za cel stworzenie budynków zachwycających nowatorskimi rozwiązaniami, które jednocześnie będą przybliżać ich mieszkańców do natury. Wcale nie musimy decydować się na styl rustykalny czy wiejski… Ścisła geometria i organiczne kształty to doskonałe połączenie!

Te domy jednorodzinne Wam to udowodnią…

Naturalna nowoczesność

Juanapur Farmhouse od monica khanna designs Nowoczesny
monica khanna designs

Juanapur Farmhouse

monica khanna designs

Rozpoczynamy od iście luksusowego, parterowego budynku. Chociaż projekt bryły określają proste linie spotykające się pod kątem prostym, to nie zrezygnowano z przyozdobienia murów rabatami pełnymi bujnej roślinności. Zauważmy także wspaniałe, drewniane drzwi, które kuszą, by podejrzeć, co się za nimi skrywa…

Warto poznać cały projekt tego niezwykłego domu. Ale nie musicie wierzyć nam na słowo! Przekonajcie się sami: Nowoczesny i rustykalny dom, który zachwyca!

Kontrast form

Powyższe zdjęcie jest idealną ilustracją potwierdzającą nasze twierdzenie ze wstępu, że ścisła geometria doskonale pasuje do organicznych kształtów. Domyślacie się co mamy na myśli? Oczywiście wspaniałe, drewniane meble tarasowe wykonane z wykorzystaniem naturalnego kształtu pnia. Czy byłby Waszym pierwszym wyborem na taras przy tak nowoczesnym budynku?

Otwarty i zamknięty

W przypadku tego domu natura została wzięta w minimalistyczne ryzy. Budynek jest szczególnie ciekawy, ponieważ jednocześnie otwiera się i zamyka przed nami. Zrezygnowano z masywnego muru, przyjemna ścieżka prowadzi do wejścia, otacza ją zielony trawnik, flankują drzewa… Dochodzimy do wyłożonej drewnem fasady, by przekonać się, że ona będzie już mieć charakter zamknięty i chronić wnętrza przed wzrokiem wścibskich.

Wpisany w krajobraz

Po raz kolejny zwrócimy uwagę na drzewa przed domem. Ich korony o nieregularnych kształtach, z liśćmi powiewającymi na wietrze teoretycznie kontrastują z ostrymi spadami dachów. Spady te jednak przypominać mają kształtem okoliczne, zalesione wzgórza. Okazuje się, że nawet ściśle geometryczna, biała bryła może wpisać się w porośnięty drzewami krajobraz.

Mieć naturę w środku

Znajdujemy się teraz wewnątrz wschodnioazjatyckiego salonu. Podłogę pokrywają maty, po których stąpa się bosymi stopami. Nas tym razem interesuje jednak inna kwestia. Całe wnętrze skąpane jest w drewnie. Choć nie otwiera się przed nami w tym momencie żadna imponująca perspektywa na okoliczny krajobraz, to i tak czujemy się tutaj w symbiozie z przyrodą.

Minimalizm pośród zieleni

Nowoczesny garaż od homify Nowoczesny

Jeśli jeszcze nie zdołaliśmy Was przekonać, że geometria i natura idą w parze, to powyższe zdjęcie postawi kropkę nad i! Ten piękny, minimalistyczny dom jednorodzinny usytuowany jest na działce pełnej drzew i krzewów. Jego drewniany taras harmonijnie przechodzi w ogromy trawnik. Budynek łączy się z naturą także dzięki imponującym przeszkleniom, zacierającym granice pomiędzy tym, co na zewnątrz, a tym, co w środku.

Który z domów najbardziej się Wam spodobał?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu