10 wspaniałych i oryginalnych barów śniadaniowych | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

10 wspaniałych i oryginalnych barów śniadaniowych

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesna kuchnia od a3mais Nowoczesny
Loading admin actions …

Kiedy mówimy o strefach śniadaniowych w naszych kuchniach, wszyscy wiemy o co chodzi. Nie możemy jednak zapominać, że istnieje nieskończenie wiele możliwości ich zaprojektowania, w tym ta pasująca do konkretnej przestrzeni z naszego domu czy mieszkania. Oczywiście musimy potraktować ją jako integralną część kuchni, musi stanowić z nią całość. Co nie oznacza, że urządzić ją mamy dokładnie w tym samym stylu – czasem wręcz przeciwnie.

Najważniejsze jest, by nasza strefa śniadaniowa była praktyczna i wygodna w użyciu. Musi to być miejsce, gdzie będziemy czuć się swobodnie delektując się jedzeniem, jednocześnie czytając gazetę lub rozmawiając przez telefon. Blatu strefy śniadaniowej z pewnością nieraz użyjemy w celu innym niż spożywanie posiłku. 

W dzisiejszym artykule pokażemy Wam 10 wspaniałych realizacji od naszych architektów wnętrz i projektantów kuchni. Gotowi na przypływ inspiracji?

Kuchnia, w której jest wszystko

W tej pięknej kuchni postawiono na wygodę gotowania. Duże okno oświetla wystrój utrzymany w jasnych, neutralnych barwach. Blat strefy przygotowywania posiłków przechodzi w strefę śniadaniową, do której dostawione są stołki. Stworzona w ten sposób litera L dopełniona zostaje masywną wyspą. Nie brakuje tutaj miejsca ani do gotowania, ani do przechowywania. Pomyślano o wszystkim!

Strefa śniadaniowa na… tarasie

A jakby tak spożywać śniadania na świeżym powietrzu? Jeśli planujemy stworzenie dodatkowej kuchni na tarasie, to nie może na nim zabraknąć przestrzeni, którą umownie nazywamy strefą śniadaniową. W rzeczywistości nadaje się doskonale do użytkowania o każdej porze dnia, do spędzania czasu z przyjaciółmi w oczekiwaniu na to, aż gotowe będą potrawy z grilla. Wystarczy przedłużyć blat przy zlewie i gotowe!

Blat na wsporniku

Czasem nie chcemy, aby blat strefy śniadaniowej funkcjonował samodzielnie. Może ograniczać nas przestrzeń, możemy mieć ochotę na bardziej designerskie rozwiązania o minimalistycznym charakterze. W tym przypadku gruby, drewniany blat częściowo opiera się na białej wyspie, częściowo wspiera na swoim przedłużeniu. Dzięki takiemu wsparciu kawałek blatu może unosić się w powietrzu.

Z surowego drewna

Strefy śniadaniowe mogą być małe lub duże. W niektórych domach i mieszkaniach zastępują jadalnie. Tutaj widzimy kolejną opcję aranżacji na planie litery T. Blat strefy śniadaniowej wyrasta ze środka wyspy. Jest bardzo przestronny i spokojnie zaspokoi potrzeby czteroosobowej rodziny. Pomieści się przy nim aż 6 osób! A przy tym okaże się praktyczny, gdy zabraknie miejsca do przygotowywania posiłku…

Do przestrzeni wielofunkcyjnej

Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że pas blatu jest bardzo wąski i mało praktyczny, to jednak przyjrzyjmy mu się jeszcze raz. Wygląda elegancko niczym jadalnia. Znajdujemy się w przestrzeni otwartej, gdzie różne przestrzenie łączą się ze sobą. Nie mamy problemu, żeby wyobrazić sobie jak podczas wieczorów z przyjaciółmi strefa śniadaniowa staje się barem. A gdy obrócić w kierunku salonu krzesła, zyskamy kolejny rząd na duże rodzinne spotkania.

Jasne podziały

Plan otwarty ma wiele zalet, jednak czasem chcemy podkreślić granice poszczególnych stref. Miejsce na szybkie śniadanie doskonale się do tego nada. Tutaj wąski blat znajduje się pomiędzy kuchnią a salonem. Optycznie nie zagraża poczuciu przestronności, ale jednak tworzy barierę wizualną.

Biała i jasna

Jak już wspominaliśmy wcześniej, możliwych aranżacji kuchni jest nieskończenie wiele – zawsze znajdzie się sposób, aby w projekt włączyć strefę śniadaniową. W powyższym przypadku jej blat opiera się o ścianę przeciwległą zabudowie kuchennej i miejscu przygotowywania posiłków. Nad miejscem ich spożywania znalazł się napis motywujący do przeżywania dobrego dnia. Biel doskonale spaja wszystkie elementy tej kuchni.

A skoro o ścianach mowa… ten artykuł z pewnością Was zainteresuje: Spraw by Twoja kuchnia była niepowtarzalna.

W każdym guście

Niektórzy uważają, że blaty strefy śniadaniowej są niewygodne. Są często usytuowane zbyt wysoko, niepraktyczne… Na szczęście nasi eksperci dla każdego znajdą rozwiązanie. Wystarczy wyprowadzić blat z zabudowy na poziomie stołu i w taki właśnie sposób zacząć go traktować. To doskonała alternatywa dla jadalni, jeśli chcemy zaoszczędzić trochę przestrzeni. Wizualnie zadowoli nawet najbardziej sceptycznych.

Przekraczając granice

Nowoczesna kuchnia od a3mais Nowoczesny

Zupełnie innym rozwiązaniem będzie przedłużenie blatu strefy przygotowywania posiłków w tej samej linii. Nagle okaże się, że nasza kuchnia jest dużo większa niż nam się wydawało. Przedłużenie blatu, który zacznie funkcjonować w charakterze wysokiego stołu, odciąży wizualnie zabudowę kuchni. Powyższa aranżacja zachwyca nowoczesnym szykiem i tylko czeka, by wypełnić się życiem.

Gorąca czerwień

Nowoczesna kuchnia od r79 Nowoczesny
r79
r79

Gdy projekt naszej kuchni zakłada wyspę, to najpewniej właśnie przy jej blacie stworzymy strefę śniadaniową. Wspomniane rozwiązanie ma wiele zalet. Wszystko jest pod ręką, możemy prowadzić rozmowy z gośćmi podczas gotowania, zaoszczędzamy przestrzeń… Otwiera ono przed nami wiele możliwości aranżacyjnych. W tym przypadku krzesła barowe w ognistej czerwieni odpowiadają zabudowanym szafkom kuchennym.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu