Przed i po: 37-metrowy loft i jego transformacja | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Przed i po: 37-metrowy loft i jego transformacja

Alicja Olko Alicja Olko
Industrialny salon od Atelier RnB Industrialny
Loading admin actions …

Dziś z serii przed i po przenosimy się do Ajaccio, na Korsyce, gdzie odwiedzimy apartament, który przeszedł wyjątkową transformację. Jej efekty są w stanie zainspirować nawet tych najbardziej sceptycznie nastawionych do remontu. Po pierwsze, mieszkanie to cechuje się wyjątkowo małym metrażem- 37 metrów kwadratowych. Po drugie, jego wysokość- 3,4 metra- nastręcza dodatkowych trudności, ale jednocześnie prezentuje wyjątkowe możliwości aranżacyjne. Co więcej, przed renowacją rozkład pomieszczeń był wyjątkowo niefunkcjonalny, co praktycznie uniemożliwiało młodej parze zamieszkującej to mieszkanie na normalne funkcjonowanie.

Atelier RNB, biuro odpowiedzialne za tę renowację, włączyło do gry dodatkowe ściany i całą gamę kolorowych akcentów, transformując to niewielkie i niepraktyczne mieszkanie w prawdziwie urbanistyczny loft.

Kuchnia

Przed remontem, kuchnia była zamkniętym pomieszczeniem, okupującym powierzchnię prawie połowy wielkości mieszkania. Jej dysproporcjonalna wielkość nie była jedyną jej wadą. Jak widać na zdjęciu po lewej stronie, także jeżeli chodzi o meble, ich design oraz ich rozkład, wiele wymagało zmiany. Po remoncie przestrzeń kuchni otwarto, zamieniając ją w przestrzeń spełniającą funkcje także jako jadalnia i salon.

Długi blat na jednej ze ścian zapewnia przestronną i wygodną powierzchnię roboczą. Meble kuchenne, zgodnie z życzeniem klienta, są rozmieszczone w taki sposób, aby gwarantować maksimum miejsca do przechowywania przy minimalnym zajęciu przestrzeni. Niekonwencjonalne użycie czerwieni nie tylko przełamuje wcześniej monotonną przestrzeń, ale także pogłębia ją o dodatkowy wymiar. Różne poziomy mebli oddzielają powierzchnie o różnych przeznaczeniach. Całość łączy posadzka z grafitowych płytek.

Miejsca na przechowywanie

Dla właścicieli tego apartamentu priorytetem było jego funkcjonalne urządzenie, w taki sposób, aby zapewnić liczne i pojemne miejsca na przechowywanie. Należało więc postawić na rozwiązania inteligentne, które oszczędzają niewielką przestrzeń. W celu integracji powierzchni spełniających różne funkcje na tej otwartej przestrzeni, wykorzystując fakt wysoko umieszczonych sufitów, zdecydowano się na liczne ścianki działowe. Nie są one przytłaczające i nie zajmują dużo miejsca, ale za to tworzą funkcjonalną przestrzeń na niezbędne urządzania, takie jak pralka czy mikrofalówka.

Łazienka

Podłużna i zaniedbana, łazienka jest tym pomieszczeniem, które uległo najbardziej drastycznej transformacji. Przed renowacją jej metry kwadratowe nie były w pełni wykorzystane, czyniąc ją niepraktyczną i niefunkcjonalną. Po remoncie jedna część łazienki wydzielona została na toaletę, a druga na część prysznicową. Także jeżeli chodzi o design, dużo się zmieniło. Neutralne kolory i staromodna armatura zostały zamienione na elegancką kombinację czerwieni i szarości, co integruje to pomieszczenie z wystrojem całości loftu. Zamontowanie większego okna sprawia, że naturalne światło ma łatwiejszy dostęp.

Korytarz

Gruntownemu remontowi poddano wszystkie przestrzenie w mieszkaniu, także tę łączące poszczególne pomieszczenia, takie jak przedpokój i korytarz. Patrząc na nie z perspektywy drzwi wejściowych, dostrzegamy poprawę, jaka nastąpiła- odmalowane ściany, usunięte framugi oraz zamontowane bardziej funkcjonalne oświetlenie. Dodatkowo, na końcu znajduje się segment z szafek, który doskonale wpisuje się w ścianę. Kolorowe drzwi po prawej stronie rozjaśniają wnętrze, a praktyczna kurtyna oddziela korytarz od innego pomieszczenia.

Sypialnia

Sypialnia znajduje się za salonem, oddzielona od niego schodami o wysokości 80 centymetrów. Tak jak i w innych pomieszczeniach w tym apartamencie, także i tu dostrzegamy bardziej funkcjonalna aranżację, której ozdobę stanowią kolorowe akcenty. Jedynymi meblami, które znajdują się sypialni, są łóżko, stoliki nocne i garderoba w kształcie litery L. Cienka płyta OSB, z której wykonano ściany, pozwala naturalnemu światłu na dostęp do pokoju, czyniąc go jasnym nawet pomimo tego, iż nie ma w nim okna.

Wielofunkcyjny salon

To pomieszczenie służy mieszkańcom loftu na różne sposoby. Widać tutaj schody, oddzielające je od sypialni. Są one w rzeczywistości drewnianymi skrzyniami, które można dowolnie przestawiać, tak, aby dopasować ich umiejscowienie zgodnie z potrzebą. Mogą one być, jak widać na zdjęciu, schodami, stolikiem do kawy lub też miejscami do przechowywania.

W przypadku przestrzeni o niewielkim metrażu, wielofunkcyjność i mobilność w pomieszczeniach jest niezwykle istotna. Gwarantują one, że choć nasze mieszkanie jest małe, to można w nim mieszkać praktycznie i wygodnie.

Inteligentne rozwiązania

Na tak niewielkiej przestrzeni można też z powodzeniem zmieścić podwójną kanapę dla gości. Należy tylko zastosować sprytne rozwiązania. Jednym z nich jest składana sofa, którą wyciąga się ze ściany, tworząc dodatkową sypialnię.

Jak widać po efektach tego remontu, nawet na 37 metrach kwadratowych można stworzyć funkcjonalne, wygodne i przytulne mieszkanie, gwarantujące taki sam komfort życia, jak duży dom.

Więcej na temat urządzania na małym metrażu dowiesz się tutaj:

Jak urządzić mały salon?

Jak urządzić małą kuchnię?

Jak urządzić małe mieszkanie? 5 pomysłów

Jak urządzić niewielkie, jednopokojowe mieszkanie?

Co myślicie o efekcie po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu