Sprytne sposoby na zaoszczędzenie przestrzeni

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Sprytne sposoby na zaoszczędzenie przestrzeni

mszpakowska mszpakowska
Nowoczesny salon od Riva1920 Nowoczesny
Loading admin actions …

Może się wydawać, że przestrzeń jaką dysponujemy zawsze jest zbyt mała. Dlatego bardzo ważne jest, aby sięgnąć po rozwiązania, które pozwolą zoptymalizować to, co posiadamy oraz stworzyć nowe struktury, które ułatwią nasze życie.

W dzisiejszym katalogu zaprezentujemy Wam twórcze przedsięwzięcia, które pozwolą na stworzenie dodatkowej przestrzeni. Poznaj nasze pomysły, które być może pozwolą przeorganizować Twój dom. Lepiej późno, niż wcale!

1. Wykorzystaj kąty

Narożniki, kąty, strychy to miejsca, które kryją w sobie mnóstwo potencjału. Półki, szafki, regały, wszystkie te meble są ogólnodostępne i można je bez problemu dostosować do własnej przestrzeni.

2. Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne są nie tylko niezwykle modne, ale również praktyczne poprzez możliwość zaoszczędzenia przestrzeni. Pozwalają na podział mieszkania w prosty i jasny sposób. Nawet jeśli pozostawisz je otwarte, nie będą zajmowały cennego metrażu.

Jeśli zdecydujesz się na przezroczyste skrzydła, otrzymasz efekt wizualnej przestronności. Na rynku znajdziesz wiele typów, które spełnią swoją funkcję w Twoim domu.

3. Kompaktowa kuchnia

Mała kuchnia wymaga odpowiednich mebli. Musimy za wszelką cenę zrekompensować brak miejsca odpowiednimi rozwiązaniami.

Kompaktowa kuchnia może być doskonałym sojusznikiem małej przestrzeni. Szczególnie, jeśli wybierzemy meble, które zajmują dosłownie kilka metrów kwadratowych. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w mieszkaniach, gdzie kuchnia połączona jest z salonem.

4. Multi funkcjonalna wyspa

Mieszkanie Wilanów Skandynawska kuchnia od Devangari Design Skandynawski
Devangari Design

Mieszkanie Wilanów

Devangari Design

Wyspa może stać się podstawą kuchni, zwłaszcza jeśli spełni ona wiele codziennych kuchni. W ten sposób możesz zaoszczędzić miejsce zarówno w kuchni, jak i jadalni czy salonie. Ta wyspa doskonale łączy w sobie funkcjonalność podstawowych pomieszczeń w naszych domach.

5. Inteligentne rozwiązania

Spójrz tylko na tę bibliotekę! Jest to doskonały, funkcjonalny mebel, który pozwoli zarówno podzielić przestrzeń, jak i udekorować nasz dom. Dlaczego korzystamy z mebli, które spełniają tylko podstawowe zadanie?

6. Skorzystaj z pionu

Pionowe pasy zawsze działają korzystnie, prawda? Nie pozwól swoim ścianom być bezużytecznym! Wykorzystaj wysokość swojego domu i zaaranżuj ścienne półki i regały. Spójrz tylko jak wspaniale wygląda tak zaaranżowana ściana!

7. Meble kontenerowe

Zabudowane szafy są doskonałym sposobem na zaoszczędzenie miejsca. Wybierz meble, które dostosują się do Twoich potrzeb oraz do Twojego stylu. Możesz również spotęgować efekt za pomocą odpowiedniego oświetlenia oraz dekoracyjnych dodatków. Co więcej, drewno sprawia, że mieszkanie wydaje się cieplejsze.

15 pomysłów na pokrycie ściany drewnem (które wyglądają bajecznie)!

8. Meble przesuwne

od Nidi Nowoczesny

System przesuwnych mebli jest niezwykle funkcjonalny i sprawdzi się szczególnie w niewielkich mieszkaniach. Możesz korzystać z mobilnych szaf, sof, stolików, których łatwo można się pozbyć, jeśli nie są akurat potrzebne.

Jeśli chciałbyś skorzystać z pomocy przy aranżacji swojego wnętrza, skontaktuj się z naszymi architektami.

Wykorzystałeś wszystkie pomysły w swoim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu