Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez sposarchi

Pomysły, jak zaoszczędzisz miejsca w Twoim domu

Luiza Sadowska Luiza Sadowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W wielu domach, szczególnie jeśli dotyczy to mieszkań w bloku, każdy centymetr jest na wagę złota. Aby odpowiednio zagospodarować przestrzeń, która będzie się prezentować w estetyczny sposób, czasem musimy się naprawdę natrudzić. Również w większych metrażowo mieszkaniach wolimy, aby były bardziej przestronne, a jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie dodatkowego miejsca, jest znalezienie różnych dodatkowych sposobów na przechowywanie.

1. Wykorzystaj wszystkie kąty

Każdy kąt w domu można w kreatywny sposób wykorzystać. Półki, szafki, narożniki – to właśnie dla takich miejsc zostały stworzone. Dodatkowe oświetlenie na pewno poprawi aranżację.

2. Drzwi suwane

Projekty,  Okna zaprojektowane przez Staino&Staino
Staino&Staino

Porta scorrevole Glass

Staino&Staino

Pasujące do każdego wnętrza – szczególnie małego, w którym każdy centymetr jest istotny, jak i dużych wnętrz w których nie chcemy mieć tradycyjnych drzwi – wolimy czuć swobodną przestrzeń. Takie drzwi mogą występować w kilku wariantach, ale regułą jest to, że poruszają się wzdłuż linii ściany. Mogą albo w niej znikać, czyli chować się w specjalnie zamontowanej w ścianie kasecie albo po prostu rozsuwać na boki.

3. Kompaktowa kuchnia

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez MiniCucine.com
MiniCucine.com

Cucine a scomparsa monoblocco da cm.164

MiniCucine.com

Mała kuchnia wymaga odpowiednich mebli – najlepiej sprawdzają się takie, które pomagają nam zoptymalizować przestrzeń i ułatwić użytkowanie. Taka kuchnia w jednym kawałku to dobre rozwiązanie dla kuchni w rozmiarze mini. Wszystko będziemy w stanie zmieścić na zaledwie kilku metrach kwadratowych.

Więcej o przechowywaniu w kuchni przeczytacie w tym artykule: 7 stylowych sposobów na przechowywanie garnków i patelni!

4. Wyspa w kuchni

Mieszkanie Wilanów: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Devangari Design
Devangari Design

Mieszkanie Wilanów

Devangari Design

Mając do zagospodarowania większą przestrzeń, aranżacje kuchni z wyspą są jednym z bardziej funkcjonalnych rozwiązań. W zależności od tego, jak wyspa ma być użytkowana, warto się zastanowić, czy wyspa ma składać się głównie z blatu roboczego, czy być połączona z kuchenką lub zlewem. Takie rozwiązania wymagają większych zmian podczas aranżacji kuchni i generują większe koszty. Decydując się na wyspę kuchenną należy dopasować ją do wystroju kuchni, ponieważ będzie jej wizytówką. Ze względu na centralne położenie stanie się głównym elementem nie tylko funkcjonalnym, ale też stylistycznym.

5. Odpowiedni podział przestrzeni

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Riva1920
Riva1920

PIANO DESIGN design Matteo e Renzo Piano

Riva1920

Coraz częściej decydujemy się na urządzanie otwartej przestrzeni tworząc wspólną strefę dzienną. Jak zagospodarować miejsce bez ścian i co zrobić, kiedy chcemy w pewien sposób rozgraniczyć pomieszczenia? Otwarta strefa dzienna pozwala domownikom na spędzenie większej ilości czasu we wspólnym gronie, sprawia, że mieszkanie wydaje się przestronniejsze i łatwiej jest się w takiej przestrzeni komunikować. Oddzielać je może barek, inna faktura podłogi, czy też kolor ścian – wszystko zależy od dostępnej przestrzeni i miejsca do zagospodarowania.

6. Wykorzystaj wysokość

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Penintdesign İç Mimarlık
Penintdesign İç Mimarlık

Erbek Nif 3+1 Villa için Tasarımlar – Üst Kat

Penintdesign İç Mimarlık

Często zapominamy o tym, że mamy do dyspozycji całą przestrzeń, łącznie z wysokością – antresole, piętrowe łóżka, półki na wysokości i różnego rodzaju wieszaki pomogą nam w zagospodarowaniu miejsca.

7. W sypialni

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez ROBERTA DANISI ARCHITETTO
ROBERTA DANISI ARCHITETTO

Parete – contenitore.

ROBERTA DANISI ARCHITETTO

W sypialni powinno się przede wszystkim znaleźć łóżko i, o ile nie mieszkamy w mieszkaniu o mikro metrażu, łóżko raczej jest zawsze wielkości materaca lub przynajmniej musimy się liczyć z możliwością rozłożenia kanapy na tyle, abyśmy mogli się wygodnie wyspać. Pod tym względem nie mamy żadnych wątpliwości! Do tego szafa i miejsce na zdjęcia.

8. Meble modułowe

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Nidi
Nidi

POSIZIONE CON SCRITTOIO SCORREVOLE APERTO

Nidi

Sposobem, który pozwoli nam zmieszczenie wszystkich elementów, a jednocześnie umożliwi wygodne korzystanie z nich jest zdecydowanie wybranie mebli modułowych. Czym tak naprawdę są meble modułowe? To po prostu system mebli, w którym możemy dokładać poszczególne kawałki wyposażenia (zależnie od możliwości, przestrzeni, preferencji), a one zawsze będą dobrze wyglądać. Możemy je ze sobą łączyć w dowolny sposób, co pozwala nam również na ożywienie wnętrza, jeśli jesteśmy już znudzeni ustawieniem mebli. Szczególnie dobrze sprawdzają się w kawalerkach i małych przestrzeniach, ponieważ możemy dzięki nim maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu