7 sekretów na urządzenie nowoczesnej łazienki | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 sekretów na urządzenie nowoczesnej łazienki

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesna łazienka od enzoferrara architetti Nowoczesny
Loading admin actions …

Urządzanie łazienki wcale nie jest takie proste, ponieważ oprócz funkcji użytkowej, powinna również estetycznie się prezentować i napawać nas energią każdego ranka, kiedy to właśnie od wizyty w łazience rozpoczynamy kolejny dzień. Zaś wieczorem powinnyśmy być w stanie się w niej zrelaksować. Inspiracje do aranżacji łazienki możemy czerpać zewsząd. Czy będzie to nawiązanie do morza i kolor niebieski, czy powrót do klasycznej łazienki z wanną na lwich łapach, czy może nowoczesne, minimalistyczne podejście bazujące na maksymalnie dwóch kolorach. Wybraliśmy kilka nowoczesnych aranżacji, które całkowicie się od siebie różnią, ale mają wspólny mianownik – są fantastyczne!

1. Odrobina oryginalności

Nie należy zapominać o tym, że w łazience spędzamy całkiem sporo czasu i to jak ona wygląda, również wpływa na nasz nastrój, a co za tym idzie – o poranku ważą się losy naszego humoru danego dnia, zaś wieczorem to, czy będziemy dobrze spali. W przypadku zamiłowania do sztuki, warto się nią otoczyć, tak jak na zdjęciu widzimy eklektyczną łazienkę urządzoną w eleganckim stylu łączącym klasykę z glamour. Ciekawy kształt luster kontrastuje ze stonowaną umywalką i prostą półką, a do tego dochodzi ściana tworząca dzieło sztuki. Poranek i wieczór spędzony w takim miejscu z pewnością natchną nas do kreatywnych działań.

2. Proste linie

W nowoczesnych aranżacjach królują proste rozwiązania będące jednocześnie najbardziej ergonomiczne. Wykorzystują linie proste i dostępną przestrzeń, możemy stworzyć funkcjonalne pomieszczenie zachwycające minimalistyczną formą.

3. Stylistyczna mieszanka

Kochamy styl nowoczesny, ale chcielibyśmy stworzyć bardziej wyjątkową łazienkę… Wystarczy, że dodamy szczegół zapożyczony z innego stylu, jak np. wazon z inspirującymi etnicznymi wzorami. Mogą to być pamiątki z podróży lub skarby wyszukane na targach staroci. Wszystko to doda stylu naszej nowoczesnej łazience.

4. Wszystko w bieli

Biel to jeden z najczęściej używanych kolorów w stylu nowoczesnym – jest klarowny, dobrze odbija światło, optycznie powiększa przestrzeń i pozwala nam na ustawienie dowolnych dodatków.

5. Uroki drewna

CASA A CAMPIROLI Nowoczesna łazienka od Officine Liquide Nowoczesny
Officine Liquide

CASA A CAMPIROLI

Officine Liquide

Drewno zawsze wygląda świetnie – jest ciepłe i tworzy elegancką atmosferę. Od dawien dawna wykorzystywane jako jeden z najpopularniejszych materiałów z których tworzone są meble i wykończenie.

6. Odrobina koloru

Nowoczesna łazienka, chociaż zazwyczaj kojarzy nam się z bielą, lubi kolory. Możemy pomalować jedną ze ścian i w ten sposób ją ożywić.

7. Nietypowe wykończenie

O mieszance stylistycznej wspominaliśmy już wcześniej – może ona dodać niepowtarzalnego uroku nowoczesnej łazience. Myślicie o ścianie z imitacją kamienia lub cegły? Świetny pomysł! 

Szukacie innych inspirujących przykładów? Znajdziecie je tutaj: 9 niekonwencjonalnie pięknych łazienek.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu