Projekty,  Salon zaprojektowane przez Marion Rocher

Mini mieszkanie, które zostawi Cię z otwartą buzią

martt.st martt.st

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Komfort, elegancja i styl w 22-metrowym mieszkanku pod dachami Paryża? Tak, to możliwe, jak dowiodła dekoratorka Marion Rocher. Jak tłumaczy: wyzwanie, przed jakim stanęła, było jasno sprecyzowane: „Uczynić atrakcyjnym mieszkanie na 6 piętrze bez windy. Zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni i łatwy dostęp do części sypialnianej na antresoli”. Jak udało jej się to osiągnąć? Przekonajmy się!

Zielony balkon

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Marion Rocher
Marion Rocher

Terrasse végétalisée

Marion Rocher

Posiadanie balkonu w Paryżu, nawet małego, to luksus. Dekoratorka świetnie go wykorzystała: balkon obsadzono w wiecznie zielone rośliny, odporne na mrozy, i ożywiono mocnymi barwami: fuksją i fioletem – rzucającymi się w oczy także we wnętrzu mieszkania. Balkon stanowi więc przedłużenie przestrzeni wewnętrznej; w pogodne dni to idealne miejsce na przyjemne spożycie posiłku.

Funkcjonalność kuchni

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Marion Rocher
Marion Rocher

Coin cuisine

Marion Rocher

W kuchni przestrzega się harmonijności kolorów. Naszą uwagę przyciąga przede wszystkim podłoga: szara, ale nie surowa dzięki gwiazdkom ją ożywiającym. Kuchnię urządzono tak, żeby zachować możliwie jak najwięcej przestrzeni. Sprzęt AGD rozmieszczono w przemyślany sposób: lodówkę schowano w szafce, mikrofalówkę włożono w półkę, płyta indukcyjna zlewa się z blatem – kuchnia malutka, ale w pełni wyposażona!

Komfortowość łazienki

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Marion Rocher
Marion Rocher

Salle de bain

Marion Rocher

Tak zaprojektowana mała łazienka zmieściła w sobie wszystko, zupełnie jakby była kilkakrotnie większa! Pomimo małych rozmiarów pomieszczenia znajdujemy w nim umywalkę, wannę, muszlę klozetową. Rozpoznać można tę samą gwiaździstą posadzkę, którą widzieliśmy już w kuchni. Podłoga świetnie współgra z elegancką czarną mozaiką na ścianie. Wannę odgrodzono szybą, dzięki czemu można w niej wziąć prysznic, nie zachlapując całej łazienki. Krany i kaloryfer są chromowane, co nadaje pomieszczeniu nowoczesne wykończenie.

Kontrasty salonu

Salon to najważniejsza, centralna przestrzeń mieszkania. Postawiono w nim na kontrasty: biel i czerń przełamane jedynie kolorami poduszki. Aksamitna kanapa, ozdobne lustro, małe stoliki, zabytkowy konsola i ciekawe półki wnękowe – wszystko to jest jednocześnie eklektyczne i zharmonizowane. Świetnie prezentują się ciemne ramy okien, przez które widać radosny balkon.

Odnowa w sercu Paryża

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Marion Rocher
Marion Rocher

Vue d'ensemble

Marion Rocher

Usytuowane w ścisłym centrum Paryża mieszkanie zostało całkowicie odnowione. Prace remontowe pozwoliły wygospodarować miejsce na antresolę, co umożliwiło urządzenie tam sypialni, oraz sprawiły, że mieszkanie stało się przestronniejsze. Jednakże Marion Rocher udało się zachować urok zabytkowości: drewniane belki oraz podłogi są wyeksponowane. Oprócz znaczącej obecności drewna, Rocher postawiła na monochromatyczność: czerń, biel i szarość – przełamane tylko gdzieniegdzie niezwykle mocnymi barwami: fuksją i fioletem.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Marion Rocher
Marion Rocher

Coin bibliothèque

Marion Rocher

Aby dostać się na antresolę, wchodzimy po „otwartych”, nie blokujących światła schodach. W przylegającej ścianie wykuto półki na książki i bibeloty. Schody umieszczono na podwyższeniu tworzącym trzy schowki. Na tej platformie ustawiono telewizor i poduszki, na których można usiąść.

Gniazdko

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Marion Rocher
Marion Rocher

Espace nuit en mezzanine

Marion Rocher

Antresola przypomina małe przytulne gniazdo: otoczone jest otwartą ścianą, która służy jednocześnie za wezgłowie i stolik nocny, dzięki czemu dociera tu światło dzienne z dwóch okien salonu. Nad łóżkiem znajduje się okno w dachu, więc można z niego na leżąco obserwować gwiazdy!

Pozostając chwilę dłużej we Francji, zerknijcie także na pomysłowy paryski loft!

Jak się Wam podoba to małe, ale urocze paryskie mieszkanie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu