Trendy: podłogi i posadzki z naturalnego kamienia | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Trendy: podłogi i posadzki z naturalnego kamienia

homify magazine homify magazine
TRAVERTINE FLOORING od DT Stone Ltd Śródziemnomorski
Loading admin actions …

Kamienne podłogi często kojarzą się z dużymi, zimnymi budynkami. Wykorzystywane były masowo w epoce PRL-u oraz w architekturze sakralnej. Jednak rok 2015 przywraca świetność kamienia w budynkach prywatnych. Dziś na homify postaramy się przybliżyć Wam temat podłóg i posadzek z tego naturalnego tworzywa, który stał się tegorocznym trendem w wystroju i aranżacji wnętrz. Oprócz efektu czysto wizualnego, zastosowanie kamiennych płyt przynosi wiele korzyści. Z uwagi na łatwość utrzymania i trwałość, są doskonałym materiałem do wykorzystania w pomieszczeniach narażonych na wysoką eksploatację, takich jak kuchnia czy łazienka. Jednak w ostatnim czasie kamień szturmem wkracza również na salony! 

Oto kilka korzyści z zastosowania kamiennych podłóg i posadzek. 

Zapraszamy do lektury! 

Naturalne piękno

Kamień potrafi być materiałem o przepięknym i unikatowym kolorze. Przekrój przez dany kruszec daje fantazyjne wzory, które zestawione ze sobą, tworzą jedyną w swoim rodzaju mozaikę.  Wnętrze wygląda reprezentacyjnie, zachowując przy tym naturalny charakter. Taka podłoga ożywia przestrzeń i nadaje jej przepiękny wygląd, który nie potrzebuje dodatkowych ozdób i wyszukanych mebli. 

Ogrzewanie podłogowe

Bardzo dobre zdolności akumulacyjne powodują, że kamienne posadzki są doskonałym tworzywem pod zainstalowanie ogrzewania podłogowego. Kamień świetnie przewodzi ciepło- dlatego ogrzewanie wytwarzane pod podłogą, rozchodzi się szybko i łatwo po powierzchni całego pokoju. Kamień dłużej utrzymuje i oddaje ciepło, co będzie niezwykłym atutem, również przy okazji rocznego rozliczenia rachunków za prąd. 

Wysoka jakość

Posadzki wykonane z kamiennych płyt charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Pielęgnacja takiej podłogi nie wymaga użycia detergentów i specjalistycznych past do konserwacji. Jednorazowy wydatek na zakup posadzki, zaprocentuje wieloletnim i wydajnym uzytkowaniem. 

Łatwość utrzymania

od homify Rustykalny

Ogromną zaletą kamiennych posadzek jest ich łatwość utrzymania. Przy szybkim trybie życia, dziecięcych zabawach czy brudzących zwierzętach, będzie to nieocenionym plusem. Różnorodność kamieni, wykorzystywanych przez producentów posadzek, pozwala na dobranie odpowiedniego materiału do Waszych potrzeb. Nieskazitelnie oszlifowany marmur, sprawdzi się doskonale w pomieszczeniach, które trzeba często i szybko zmywać (wygląda przy tym niezwykle reprezentacyjnie). Natomiast posadzka wykonana z surowego kruszcu, będzie idealnym rozwiązaniem dla tarsu i otwartych przestrzeni. 

Trwałość

TRAVERTINE FLOORING od DT Stone Ltd Śródziemnomorski
DT Stone Ltd

TRAVERTINE FLOORING

DT Stone Ltd

Kamień jest tworzywem niezwykle trwałym. Raz wyremontowane pomieszczenie, będzie Wam służyć przez  wiele lat, bez konieczności napraw lub zmian. Kamienne płyty odporne są na ściskanie i uderzenie. Dodatkowo są doskonałym materiałem chroniącym pomieszczenie w razie pożaru (co warte jest do przemyślenia szczególnie, jeśli posiadacie drewniane stropy). 

Jeśli podobał Wam się nasz dzisiejszy artykuł, przeczytajcie kilka innych propozycji, które dla Was przygotowaliśmy. 

- jak urządzić w stylu industrialnym 

- aranżacja salonu- jak nadać mu luksusowy charakter?

Podobają się Wam kamienne posadzki we wnętrzach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu