6 super pomysłów do małych ogrodów! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

6 super pomysłów do małych ogrodów!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Nowoczesny ogród od Tania Bertolucci de Souza | Arquitetos Associados Nowoczesny
Loading admin actions …

Posiadając mały ogród nie znaczy, że nie możemy wyczarować świetnych pomysłów, by stworzyć niesamowitą przestrzeń, która pozwala na relaks i metaforyczną symbiozę z naturą. W praktyce urządzanie małego ogrodu może okazać się łatwiejszym zadaniem, w którym każda wolna przestrzeń jest przemyślana i zagospodarowana w maksymalnie funkcjonalny sposób! Zerknijcie na podane niżej przykłady, które być może zainspirują Was do urządzenia własnego ciasnego lecz przytulnego ogródka!

Wspaniałe meble

Umeblowanie ogrodu zależy od terenu, kształtu i wielkości miejsca. Małe ogrody szczególnie lubią lekkie meble ogrodowe, najczęściej ażurowe. W powyższym ogrodzie świetnym pomysłem na optycznie powiększenie przestrzeni jest porośnięta liśćmi ściana, która zaciera granicę między nią, a jej podłożem. Takim sposobem niewielki ogródek w mieście może być oazą spokoju, przypominającą naturalne bezkresy!

Ciekawe pomysły mebli znajdziecie też w Katalogu Inspiracji Meble ogrodowe drewniane – w sam raz na lato!

Ciche miejsce

Małe ogrody mogą być małą oazą niebiańskiego spokoju jeśli zaaranżujemy je w odpowiedni sposób. Powyższy, ciekawy pomysł jest właśnie taki. W tym ogrodzie zaprojektowano okrągłe formy w podeście i meblach. Komplet wypoczynkowy z ożywczym pomarańczowym akcentem, otoczony neutralnym, beżowym, spokojnym kolorem sprzyja wypoczynkowi i czytaniu książek w piękną pogodę!

Zielone wibracje

Jeśli lubisz rośliny, a masz niestety bardzo ograniczone miejsce do zagospodarowania, nie martw się! Rozważ bardzo modne teraz rozwiązanie instalacji zielonej ściany! Taka opcja nawet w małych pomieszczeniach pozwoli poczuć siłę natury, rozjaśnić i ożywić miejsce na zewnątrz. Małe ogrody nie muszą być nudne!

Wewnętrzna oaza

Jeśli nie masz ogrodu na podwórzu, dlaczego poważnie nie rozważysz aranżacji małego ogrodu wewnątrz domu? Nie,  nie oszaleliśmy proponując Wam takie rozwiązanie, tylko chcemy udowodnić, że takie patio w domu nie tylko pięknie wygląda, ale też możemy z niego wynieść bardziej pożyteczne korzyści, takie jak regularna bliskość z naturą, a dzięki temu dobre samopoczucie! To rozwiązanie jest niezwykle przemyślane, zaaranżowane w często martwym punkcie naszego domu – pod schodami. Okno za roślinami dostarcza niezbędnego źródła wzrostu kwiatom, a odpowiednio dobrane rośliny powodują, że nie ma przy utrzymaniu tego kącika zbyt wiele pracy!

Kompozycja roślin

Małe ogrody są doskonałym polem do tego, by pokazać piękne kompozycje różnych roślin. Na tym przykładzie widzimy połączenie angielskiego ogrodu – precyzyjnie podciętych krzewów z francuską naturalnością opadających na nie konarów drzew. Małe ogrody mają coś czego duże przestrzenie mogą im pozazdrościć – przytulność. Maksymalnie wykorzystane miejsce na posadzenie roślin to idealna opcja na ogród dla dorosłych, którym wystarczy jedynie niewielki leżak z kubkiem herbaty w zamian za  bujną roślinność  i świeże powietrze wokół.

Mały ogród dla małych domowników

Małe ogrody mogą być idealnym miejscem na bezpieczne i przyjemne środowisko do zabaw dla dzieci jak tylko wszystko urządzone jest w dość prosty sposób. Przykład ten podpowiada, że prosto podcięta miękka trawa, niewielkie rośliny i stabilna huśtawka wystarczy maluchom  do świetnej, niczym nie ograniczonej zabawy. Taka przestrzeń jest niezagracona i łatwa w utrzymaniu. Dzięki minimalizmowi mały ogród wygląda na większy niż jest w rzeczywistości i można sobie w nim wyobrazić o wiele więcej ciekawych zabaw.

A czy Wy już zaplanowaliście wygląd swojego małego ogródka?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu