Projekty,  Salon zaprojektowane przez Design for Love

7 skandynawskich wnętrz na każdą kieszeń

homify.Pl homify.Pl
Loading admin actions …

Jak się okazuje, styl skandynawski to nie tylko drewno i biel, ale również pastelowe kolory, proste lecz mimo tego wywołujące piorunujące wrażenie meble, dodatki o geometrycznych kształtach i oświetlenie, które stanowiąc znaczący element dekoracyjny rozjaśnia każde pomieszczenie. To wszystko, ale i wiele więcej, miłośnicy stylu skandynawskiego znajdą w niniejszym Katalogu Inspiracji. Wnętrza, które za chwilę Wam zaprezentujemy, natchnęły już niejedną osobę i zostały częściowo lub w całości przeniesione na grunt jej rezydencji. Nie czekajmy dłużej i zaczynajmy naszą podróż po Skandynawii!

Drewniana mieszanka

Aranżując dom nie raz stajemy przed problemem, który rodzaj drewna wybrać. Jednak dlaczego wybierać, skoro można mieć je wszystkie?! Jeżeli pragniemy, aby nasza rezydencja wpisywała się idealnie w nordyckie konwenanse, dobrym pomysłem jest wymieszanie różnych rodzajów i kolorów drewna. Dzięki temu kompozycja, która powstanie, będzie intrygująca, a nasze domowe środowisko niezagrożone brakiem dynamizmu. Drewno świetnie kontrastuje ponadto z bielą ścian i sufitu oraz balansuje linearność mebli.

Ciemne kolory

Aby lekkim, drewnianym podłogom i białym ścianom dodać odrobiny życia, warto postawić na kolor szary, który idealnie podkreśli ich walory. Jasność pomieszczenia w żaden sposób nie ucierpi na wyborze ciemnej barwy, a powierzchnie szare zawsze prezentują się bardzo elegancko i stylowo.

Belki

Jasne i czyste pomieszczenie ze zdjęcia, z prostymi meblami, za sprawą jednego wyjątkowego elementu zmieniło się nie do poznania. Chodzi oczywiście o drewniane belki, które sprawiły, że przestrzeń po remoncie może poszczycić się niecodzienną osobowością. Jeżeli macie poddasze, spróbujcie zaaranżować je w ten sposób. Wszyscy goście padną z wrażenia!

Trochę kolorów

W tym bajecznym mieszkaniu postawiono na kolory, które obok swoich funkcji dekoracyjnych, są także źródłem pozytywnej energii. Kolory dodają przestrzeni życia i uroku. Aż chce się usiąść na jednym z tęczowych krzeseł lub zajrzeć za zielone drzwi szafek!

Wzory i kontrasty

MIESZKANIE POKAZOWE NA OŁTASZYNIE: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Partner Design
Partner Design

MIESZKANIE POKAZOWE NA OŁTASZYNIE

Partner Design

Wzory i kontrasty – tak najkrócej można by scharakteryzować widoczną na zdjęciu przestrzeń. Geometria w różnych wydaniach ani odrobinę nie zaburza klasycznego stylu skandynawskiego, architekci pozostali mu całkowicie wierni.

Romantyzm i delikatność

Kolejna propozycja to wystrój będący kombinacją elementów romantycznych i subtelnych. Pomieszczenie ze zdjęcia to typowe wnętrze skandynawskie z tak zwaną duszą. Każda minuta w nim spędzona jest zdecydowanie na wagę złota. Meble w pastelowych kolorach, drewniane stoliki i żyrandol w stylu Art deco – nic dodać, nic ująć.

Czerń i biel

Czerń i biel to połączenie nieprzemijające i zawsze w modzie. Nawet miłośnicy stylu skandynawskiego nie mogą się powstydzić takiego gustownego zestawienia. Salonowi ze zdjęcia nie brakuje niczego. Wybrane meble oraz materiały sprawiły, że pomieszczenie wypełnia niepowtarzalna atmosfera.

Jeżeli lubicie wnętrza w stylu skandynawskim, koniecznie zajrzyjcie do innego Katalogu Inspiracji: Dlatego kochamy styl skandynawski!

A Wam który z tych projektów podoba się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu