Przed i po: gruntownie odnowiony dom | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po: gruntownie odnowiony dom

homify.Pl homify.Pl
Klasyczny salon od Woon Architecten Klasyczny
Loading admin actions …

Holenderscy specjaliści z Woon Architecten, nie bez kozery dumni ze swej pracy, postanowili podzielić się z nami fotorelacją z przeprowadzonych prac nad jedną z nieruchomości. Mianowicie, będziemy mogli zobaczyć efekty renowacji starego domu w Rotterdamie, którego oryginalny wygląd nie był zbyt zachęcający, jak będziecie mogli się przekonać.

Możliwość zobaczenia drastycznej różnicy pomiędzy stanem sprzed remontu i po jego zakończeniu to nie lada gratka dla każdego z czytelników i redaktorów homify. Z takich właśnie projektów czerpiemy najwięcej radości i inspiracji. Rezultaty tej renowacji są wspaniałe. Ale nie wierzcie mi na słowo, przekonajcie się sami!

​Dom z zewnątrz

Zanim udamy się do wewnątrz nieruchomości, aby zobaczyć starą i nową sytuację, musimy najpierw mieć pewien ogląd domu z zewnątrz. Może nie jest to standardowy dom typu “Hollands”, ale jest to rodzaj architektury, którą bardzo często spotyka się w Holandii. Ta nieruchomość w pewien sposób promieniuje i ma nieodparty urok. Dodatkową zaletą, zwłaszcza w gęsto zaludnionym mieście jak Rotterdam, jest to, że jest to dom jednorodzinny. Dodatkowo, posiada on również przestronny taras ogrodowy.

​Przed / podczas: Do pracy!

Sytuacja sprzed remontu w pigułce – nie możemy pokazać Wam więcej, ale całościowy obraz dobrze oddaje stan budynku i problemy z jakimi mogli borykać się architekci. W czasie kiedy ten dom został zbudowany lekkość struktury nie była tak ważna, jak dzisiaj. Stąd też dużo ścianek działowych i raczej masywna konstrukcja. Mimo to, stan budynku był bardzo dobry i pozwalał na wprowadzenie wielu zmian. A jakich? Zaraz się przekonacie

​Po: Wspaniała atmosfera stylu eklektycznego

Pewne staromodne elementy wyposażenia domu, w odpowiedniej oprawie i w dobrym zestawieniu tworzą wspaniałą, eklektyczną całość. To co jedni nazywają staromodnym, inni widzą jako antyki otwierające wiele możliwości aranżacyjnych. Tak też się stało w tym przypadku. Jak przyjemne musi być wracanie do takiego domu!

Punktem wyjścia dla architektów i projektantów było światło, a miękkie i delikatne kolory użyte we wnętrzu pomogły uzyskać pożądany efekt jasności i przestronności. Ale oprócz tych pastelowych odcieni, możemy również zauważyć kilka kolorów przyciągających wzrok. Stwarza to bardzo osobistą i wyjątkową atmosferę. Nie pominięto tu również typowego, emblematycznego dla holenderskiego smaku elementu dekoracyjnego jakim są pięknie kwitnące tulipany. Cudowny dodatek uzupełniający aranżację wnętrza.

​Po: Antyki w jadalni

Zabytkowe meble w jadalni mogą pomóc stworzyć świetną atmosferę w domu. Mowa tu o ślicznym komplecie stołu z krzesłami, które z powodzeniem mogłyby być użyte w scenografii do filmu historycznego. Jednak warto również podkreślić, że reszta jadalni jest urządzona w dość zabawny i klasyczny sposób. Bardzo podoba nam się kontrast z pokojem dziennym, gdzie panuje zupełnie inna atmosfera. W niektórych przypadkach, kontrastujące aranżacje w różnych pomieszczeniach mają pozytywny wydźwięk, jednak zawsze pamiętajmy o harmonii. Z kontrastami należy uważać, w przeciwnym razie, różne aranżacje zaczną się ze sobą gryźć, co stworzy bardzo negatywną aurę w domu.

​Po: Kuchnia

Zwróciliście uwagę na układ domu i rozmieszczenie pomieszczeń? Otóż, salon zlokalizowany jest tuż za ścianką, na której opiera się większa część kuchni. Nie jest to jednak pełna ściana, a kuchnia nie jest odcięta od reszty domu drzwiami. Zwróćcie uwagę na fakt, że ścianka działowa kończy się wraz z wiszącymi szafkami, na których ustawiono wazoniki. W ten sposób upieczono dwie pieczenie na jednym ogniu w kwestii aranżacji. Wazoniki widoczne są bowiem zarówno w kuchni, jak i w salonie i są niewątpliwym łącznikiem pomiędzy tymi strefami. Kontrast pomiędzy nowoczesną kuchnią i jadalnią utrzymaną w stylu klasycznym jest oczywisty. Nie możemy jednak zaprzeczyć faktom, że te dwie aranżacje wzmacniają się wzajemnie w piękny sposób. Efektem jest idealna równowaga. Chcemy widzieć więcej domów takich jak ten!

Uwielbiacie metamorfozy nieruchomości? Na pewno przypadnie Wam do gustu również ta: Przed i Po: Metamorfoza mieszkania w Cieszynie

Lubicie połączenia różnych nurtów aranżacyjnych?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu