10 powodów, dla których warto zadbać o aranżację swojego domu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

10 powodów, dla których warto zadbać o aranżację swojego domu

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Enrique Cabrera Arquitecto Nowoczesny
Loading admin actions …

Nasz dom jest miejscem, gdzie spędzamy bardzo dużo czasu. To przestrzeń do której wracamy po ciężkim dniu w pracy oraz gdzie wieczorem odwiedzają nas znajomi. Nie od dziś wiadomo, że aranżacja własnych czterech ścian potrafi znacząco wpłynąć na nasz nastrój. W sypialni urządzonej w zbyt krzykliwych kolorach na pewno nie będziemy mogli łatwo zasnąć, z kolei widok bałaganu i piętrzącej się sterty prania może wywoływać w nas rozdrażnienie. 

Dzisiaj razem z naszymi architektami postaramy się przedstawić Wam, w jaki sposób nasze małe gospodarstwo domowe wpływa na nasz organizm oraz dlaczego warto zadbać o jego odpowiednią aranżację. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki będą dla Was przydatne podczas projektowania swojego mieszkanka!

1. Poprawa zdrowia

Na co dzień mamy styczność z różnymi pomieszczeniami, w których w mniejszym lub większym stopniu jest czysto. Ciągłe narażenie na kurz, czy też pleśń nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Pamiętajcie o tym, że Wasz dom powinien być wzorowym przykładem dla innych pod kątem porządku. Dzięki temu na pewno nie będziecie musieli często odwiedzać różnych lekarzy. Jeżeli nie macie często czasu na sprzątanie, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w automatyczny odkurzacz, który sprząta, kiedy Wy jesteście zajęci czymś innym.

2. Harmonijna aranżacja

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od homify Nowoczesny Marmur

Zdarza Wam się często mieć głowę zaprzątniętą różnymi rzeczami, o których nie raz zapomnieliście w pośpiechu? W takim razie powinniście dążyć do tego, by aranżacja Waszego domu emanowała ogromną harmonią, która pozwala się skupić i oczyścić umysł. Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce i być zawsze pod ręką. Dbajcie o to, by nie przekładać wciąż z kąta w kąt danych elementów wystroju, ponieważ myśli o ciągłej zmianie aranżacji mogą niepotrzebnie Was absorbować.

3. Redukcja niepokoju

Uczucie niepokoju jest bardzo powszechne wśród ludzi biorąc pod uwagę pełen pośpiechu styl życia w jakim obecnie większość z nas funkcjonuje. Jak temu zaradzić? Droga do zwalczenia tego negatywnego napięcia jest stworzenie w swoim domu nastrojowej atmosfery, która da nam poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Doskonale sprawdzą się do tego wszelakie stonowane odcienie, a w szczególności beże i brązy. 

4. Minimalizacja stresu

E2 KITCHEN Minimalistyczna kuchnia od arQing Minimalistyczny
arQing

E2 KITCHEN

arQing

Stres pojawia się zazwyczaj, gdy czujemy się przytłoczeni wszystkim naokoło. Zmartwienia, brak chwili dla siebie oraz zbyt dużo obowiązków na pewno mają wpływ na jego poziom. Jeżeli chcemy zmniejszyć to negatywne uczucie warto nauczyć się dobrze zarządzać swoim czasem zarówno w pracy, jak i w domu. Należy uświadomić sobie, że w jeden dzień nie da się zrobić wszystkiego. Z tego względu dobrze jest stworzyć plan na cały tydzień i umieścić go w widocznym miejscu, na przykład na drzwiach lodówki. Ciekawym pomysłem jest również pokrycie jednej ze ścian farbą tablicową i tam tworzenie na bieżąco wszystkich zapisków.

5. Zbawienny wpływ zieleni

Nie od dziś wiadomo, że zieleń potrafi mieć zbawienny wpływ na organizm każdego człowieka. Warto o tym pamiętać tworząc aranżację swojego rodzinnego gniazdka. Zamiast sztucznych kwiatów, koniecznie postawcie na świeże, które doskonale będą się prezentować w transparentnych wazonach. Dobrze jest również umieścić w swoich czterech ścianach parę roślinek w doniczkach. Jeżeli często zapominacie o podlewaniu, zdecydujcie się na taki gatunek, który możecie rzadko nawadniać.

6. Pobudzanie kreatywności

Wasz dom w prosty sposób może wyzwolić w Was kreatywność, która w szczególności przydaje się do rozwiązywania różnych trudności życiowych. Wystarczy, że umieścicie w przestrzeni salonu nieco wzorów. Mogą one występować w formie ciekawego dywanu, a jeszcze lepiej – pięknych obrazów. Zainwestujcie w reprodukcję ulubionego dzieła, bądź odkupcie oryginalną pracę od młodego artysty. Efekt gwarantowany!

7. Poczucie bliskości

Myśląc o układzie przestrzeni wspólnej Waszego domu, dobrze jest postawić na nowoczesne rozwiązanie, jakim jest minimalizacja liczby wszelakich ścian działowych. Salon otwarty na jadalnię, czy też kuchnię sprzyja przebywaniu w gronie rodziny i wspólnym rozmowom, które dobrze wpływają na nasze samopoczucie. Taki układ daje również poczucie bliskości, ponieważ kiedy jedna osoba przygotowuje w kuchni dania, a inna siedzi w salonie nic nie stoi na przeszkodzie by wzajemnie na siebie spoglądać i wymieniać się uśmiechami.

8. Pozytywny nastrój

W każdym domu potrzebne jest specjalne miejsce na przechowywanie różnych pamiątek z wakacji, ramek ze zdjęciami, książek, czy też innych skarbów. W tym celu warto zainwestować w otwarty regał. Ten mebel sprawia, że dom posiada wyjątkowy charakter i jest emanuje przytulną atmosferą.  Widok danych przedmiotów do których mamy sentyment pomaga nam się rozluźnić i z pewnością wprawia w pozytywny nastrój.

9. Kolory pełne energii

Swoje urocze mieszkanko możecie wzbogacić o odrobinę koloru, która potrafi napełnić energią do działania. Powszechnie wiadomo, że każdy kolor w inny sposób wpływa na człowieka, z tego względu niektórzy ludzie poddają się nawet specjalnej koloroterapii. Na stany depresyjne idealna jest żółta barwa, ponieważ wywołuje u nas radość, z kolei zieleń służy w dużej mierze rozluźnieniu. Niebieski pobudza do pracy, a brązowy pozwala poczuć się bezpiecznie. Możliwości jest naprawdę wiele – wszystko zależy od Was!

10. Siła do działania

Duże przeszklenia to nie tylko ostatnio bardzo modny element nowoczesnych wnętrz, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalne rozwiązanie. To one gwarantują w ciągu dnia odpowiednią dawkę naturalnego światła słonecznego, które sprawia, że nie tylko wnętrze wygląda doskonale, ale przede wszystkim domownicy czują się rześko i mają energię do działania. Warto w nie zainwestować.

Szukacie innych przykładów aranżacji domów? Sprawdźcie koniecznie:

Perfekcyjny dom, który olśniewa!

Jak urządzilibyście swoje idealne wnętrze?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu