Najciekawsze pomysły na oświetlenie ogrodu i balkonu! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Najciekawsze pomysły na oświetlenie ogrodu i balkonu!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
od MOONLIGHT International GMBH Nowoczesny
Loading admin actions …

Oświetlenie zewnętrzne to bardzo korzystne narzędzie w poprawie wyglądu każdego domu lub miejsca na zewnątrz. Nie tylko może zmienić sposób w jaki coś wygląda, ale też może pełnić użyteczną funkcję poprawy bezpieczeństwa. Oświetlenie zewnętrze przyczynia się do zwiększenia nocnej estetyki otoczenia, przejrzystości, bezpieczeństwa, rozwijania sportu i rekreacji.

Przy tak wielu opcjach zastosowania oświetlenia zewnętrznego, chcesz mieć pewność, że wybrałeś najlepszy wariant z możliwych, dostosowany do różnych celów. Jeśli masz mały dziedziniec, zwykłe oświetlenie takie jak lampy na ścianach mogą stworzyć doskonałą atmosferę, a jeśli zaś masz duży ogród, który chcesz rozświetlić, to mnogość możliwości i rodzajów oświetlenia może z powodzeniem zmienić oblicze Twojego podwórka! Zapraszamy do obejrzenia poniższych przykładów, aby znaleźć to co najbardziej odpowiada Twoim potrzebom!

Oświetlenie funkcjonalne

Night time in the Garden od GK Architects Ltd Nowoczesny
GK Architects Ltd

Night time in the Garden

GK Architects Ltd

Przy odrobinie pomysłowości i profesjonalnego podejścia, każdy ogród przy pomocy światła może się ożywić. Powyższy przykład GK Architects jest świetnym przykładem tego jak światło pięknie i z łatwością może zalać otoczenie. Możemy korzystać z jednego, bardzo jasnego promienia światła w ogrodzie, jednak nie zawsze daje do pożądany efekt. Zaaranżowanie więcej niż jednego źródła światła, może wyróżnić bardzo ciemne obszary lub naturalnie te, z których często korzystamy. Ogród ten jest przykładem tego, w jaki sposób można oświetlić cały ogród z wielu źródeł.

Prawdziwe światło bezpieczeństwa

Ten wariant przewyższa swoją funkcją użyteczną rolę estetyczną. Dostarcza swego rodzaju „usługę”, która zapewnia nam bezpieczeństwo w wygodny, samo wyzwalający się sposób. Czujnik ruchu może odstraszać potencjalnych intruzów z okolicy naszej posesji. Prostota jest tu kluczem, godnym zapamiętania. Taki reflektor jest lekki , służy do określonego celu i sprawdza się w tym świetnie!

Ruchome światło odbite

To światło nie musi być zamocowane na budynku. Jest indywidualne, a czym się wyróżnia jest to, że jest ruchome. Ma możliwość ukierunkowania się tam, gdzie akurat go potrzebujemy. Nawet najciemniejszy zakątek ogrodu dzięki takiemu rozwiązaniu może być z łatwością doświetlony okazyjnie, i może zapewnić spokój oraz poczucie bezpieczeństwa domownikom.

Świetlne pudełko

Małe, ciemne obszary w zakątkach ogrodu potrzebują rozjaśnienia, które możemy zapewnić takim oto przytłumionym reflektorkiem z ciepłym, żółtym światłem. Nie jest nachalny, a ogrodowi nadaje przytulny klimat.

W środku i na zewnątrz

Piękny, pomysłowy przykład oświetlenia zewnętrznego, który jest kontynuacją wnętrza domu. Stół jest zdublowany wewnątrz i na zewnątrz, na tarasie. Ten sam wygląd stołu, skopiowany został też identycznymi krzesłami. Taka wąska przestrzeń może budzić uczucie niepewności lub klaustrofobii, więc dodanie światła dodaje poczucia bezpieczeństwa.

Współczesne wiązki światła

W parze z nowoczesnym wzornictwem musi iść oświetlenie zewnętrzne, które pięknie podkreśli takie wnętrze. Ten ozdobny reflektor nie tylko wypełnia pomieszczenie światłem, ale też pięknie wygląda. Niebieski kolor światła ożywia taras i dodaje energii oraz niesamowitych wrażeń gościom. Wzór rozpływa się po ścianie  i dachu, co daje świetny, bardzo ozdobny i dekoracyjny efekt.

Wielokierunkowe oświetlenie

Te światła są niezwykle funkcjonalne i zaprojektowane głównie po to, by odstraszać intruzów. Często zapominamy o oświetleniu obszaru ogrodzenia, na które powinniśmy mieć oko także w nocy, wyglądając przez okno. Taka niewielka lampa, oferuje światło skierowane na trzy strony świata, które będzie wyglądać dobrze w nocy, a także poprawiać przejrzystość i bezpieczeństwo obejścia domu. Trzy w jednym!

Oryginalna oprawa oświetlenia

Menhir di Luce od Essenze di Luce Nowoczesny
Essenze di Luce

Menhir di Luce

Essenze di Luce

Wybierając oświetlenie zewnętrzne możemy kierować się głównie estetyką, taką jakiej szukamy i nam szczególnie odpowiada. Światło zewnętrzne nie musi być umiejscowione wysoko. Takie niskie światło wygląda naturalnie i dyskretnie. Połączenie blasku światła w oprawie kamienia daje idealną równowagę miedzy naturą, a pożyteczną funkcją oświetlenia.

Różowe tony

Jeśli nie chcemy myśleć oświetleniu tylko i wyłącznie w kolorze bieli lub żółci, postawmy na inną barwę! Kolorowe światło takie jak to na powyższym obrazku jest niezwykle oryginalne! Dodaje poczucie wyjątkowości każdemu domowi! Pokazane światła rozświetlają całą stronę domu, razem ze schodami. Kolorowe oświetlenie zewnętrzne może dodać szczypty egzotycznego wyglądu naszym polskim podwórkom.

Księżycowe kule

Jesteśmy zakochani w tym oświetleniu zewnętrznym! Jest to aranżacja dyskretna i bardzo elegancka. Idealne do ogrodu, ale także na taras lub balkon. Jest doskonałym źródłem świata, które rozlewa się równomiernie we wszystkich kierunkach.

Przykłady oświetlenia wewnętrznego, które Was niewątpliwie zachwycą pomysłowością znajdziecie w Katalogu Inspiracji Oświetlenie sufitowe – 9 olśniewających przykładów!

Jakie oświetlenie zewnętrzne zastosowaliście u siebie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu