8 pięknych i nowoczesnych ogrodów zimowych, które inspirują | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

8 pięknych i nowoczesnych ogrodów zimowych, które inspirują

homify.Pl homify.Pl
Śródziemnomorski balkon, taras i weranda od Ada İnşaat Śródziemnomorski
Loading admin actions …

Przestańmy myśleć o ogrodach zimowych jako dodatek do domu, skąd domownicy mogą kontrolować okolicę, a zacznijmy na nie patrzeć jak na wyjątkową okazję, aby stworzyć unikalną przestrzeń w domu.

Jeśli kilka lat temu werandy i ogrody zimowe służyły za graciarnię, w której zostawialiśmy wszystkie meble, pudełka, i inne obiekty, których nie chcieliśmy wewnątrz domu. Często służyły również za suszarnię. Dzisiaj, chcemy Wam pokazać jak wyjątkowa jest to przestrzeń i jak stworzyć taką strefę rodzinną, która będzie przedłużeniem domu, saloniu lub jadalni. Inspiracje, które Wam dziś pokażemy są dowodem, że ogrody zimowe mają ogromny potencjał i można z nich korzystać i cieszyć się ich urokiem przez cały rok, okrągłych 365 dni.

Tak więc, nie wahaj się, aby odnowić swoją oranżerię lub zbudować nową po obejrzeniu tych wspaniałych przykładów zamkniętych tarasów. Koniec końców, sami się przekonacie, że nie są to brzydkie kaczątka domów!

1. Obramowania

Ogród zimowy może być stworzony w taki sposób, żeby móc cieszyć się nim nawet w zimowe dni. Z oranżerii o dużych oknach można podziwiać gwiazdy lub oglądać spadające krople deszczu… Idealne miejsce na momenty refleksji i wielkiego spokoju.

Szklany dach jest niewątpliwie jednym z kluczowych elementów tego pomieszczenia.

​2. Prawdziwe przedłużenie domu

Nie tylko apartamenty w dużych miastach mogą posiadać balkon lub zamknięty taras. W prywatnych domach również możemy stworzyć taki element architektoniczny. Jest to idealna przestrzeń przejściowa pomiędzy wnętrzem i strefą na zewnątrz domu.

Zwróćmy uwagę, że różne strefy domu zostały od siebie oddzielone ogromnymi oknami. W tym pomieszczeniu właściciele zdecydowali się stworzyć salon o bardzo gościnnej i jasnej atmosferze.

​3. Jadalnia z pięknym widokiem

Jak widzimy, oranżerie mogą być projektowane na różne sposoby i style. Bez wątpienia, są sposoby aby zaspokoić gusta każdego i oczywiście działać w ramach ustalonej architektury mieszkaniowej. Na tym przykładzie widzimy, że właściciele wybrali do pokrycia podłogi drewno, a ściany pokryto kamieniem. Całość tworzy bardzo przyjemną jadalnię.

​4. Zaprojektujmy salon

Jeśli wolisz korzystać z oranżerii, jako miejsca wypoczynku, medytacji lub strefy relaksu gdzie można spokojnie poczytać książkę, dobrym pomysłem będzie wstawienie kanapy, którą otoczą różne rośliny. Wspaniała atmosfera powstaje dzięki dobremu naświetleniu pomieszczenia, oraz pięknym widokom za oknami. Propozycja z marzeń!

​5. Dekoracje z charakterem

Nie zapomnij, aby ozdobić swój ogród zimowy tak, jak każde inne pomieszczenie w domu. Główną zaletą oranżerii, w porównaniu z balkonem lub tradycyjnym tarasem, jest fakt, że nie trzeba się martwić o deszcz lub nadmierne słońce, które mogłoby uszkodzić materiały. Tak więc, można sobie pozwolić na inwestowanie w wygodne, piękne i duże elementy wystroju.

​6. Połączenie różnych stref

Pomimo tego, że ogrody zimowe są zazwyczaj odrębną częścią domu, mogą one również być połączony z innym pomieszczeniem, które jest obok, a będzie to zazwyczaj salon. Na tym przykładzie widzimy, że duże okno pozwala połączyć te dwie przestrzenie.

​7. Nawet niewielka przestrzeń wystarczy

Wielkość werandy nie będzie przeszkodą, o ile są chęci do zaprojektowania ogrodu zimowego. Jest całkiem możliwe, aby zbudować małą strefę relaksu w wąskiej i długiej przestrzeni lub szerokiej lecz krótkiej.

To zdjęcie dowodzi naszej tezie. Wąski balkon wystarczy na stworzenie piękne strefy ogrodu zimowego. Wystarczy tylko postawić na odpowiednie kolorach i dodatki.

​8. Postaw na biel

Dla małych oranżerii idealnym kolorem jest niewątpliwie biel, która pozwala optycznie powiększyć przestrzeń, biorąc pod uwagę, że całe pomieszczenie zostaje mocno rozświetlone. W taki sposób, nasz ogród zimowy zyskuje metrów kwadratowych!

Postaw na białe ściany i lekkie meble. Dodaj jednak trochę silnych i żywych kolorów za pomocą elementów dekoracyjnych, takich jak poduszki, koce, świece i rośliny. Nie ma wątpliwości, że taka weranda lub oranżeria będzie mogła być pokazywana na okładkach magazynów.

Która z pozycji podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu