Boska rezydencja z efektem WOW | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Boska rezydencja z efektem WOW

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Kiedy architekci z biura Bates Masi Architects rozpoczynali projektowanie rezydencji, która zwiedzimy dzisiaj, wiele czasu poświęcili na przemyślenia o współczesnym, szybkim trybie życia. Wielozadaniowość to podstawa w codzienności klienta, właściciela firmy public relations. Przedstawił on wobec domu zbiór różnorodnych wymagań. Wspólnie stwierdzili, że budynek powinien nie tylko być dostosowany do spełniania wielu funkcji, ale do spełniania ich jednocześnie. Podczas uroczystej kolacji dzieci powinny móc się bawić w innej części domu, dalszych gości można wprowadzać i wyprowadzać bez naruszania prywatności domowników. Architekci zaproponowali zatem budynek o jasnych podziałach, który po prostu zapiera dech w piersiach…

Powierzchnia działki to ponad 600m2. Wierzcie nam, że będzie co oglądać!

Szkło zamknięte w mahoniowym drewnie

Sam's Creek Nowoczesne domy od MIDE architetti Nowoczesny
MIDE architetti

Sam's Creek

MIDE architetti

Rozpoczynamy od widoku na fasadę główną. Chociaż na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że mieszkańcy nie obawiają się o prywatność, to jednak ściany boczne, na które mają widok sąsiedzi, są całkowicie zamknięte deskami z mahoniu. W powstałych w ten sposób drewnianych ramach osadzono ogromne przeszklenia.

Przenikające się przestrzenie

Sam's Creek Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
homify

Sam's Creek

homify

Teraz znajdujemy się po przeciwległej stronie działki. W głębi widzimy kolejne człony budynku. Każdy posiada niezależną klimatyzację i system audio. Wspaniale przeszklona strefa pokoju dziennego przechodzi w pierwszy z tarasów. Dalej ciągnie się trawnik, aż do kolejnego tarasu z basenem oraz zabudowaną altaną. Wszystko to możemy objąć wzrokiem, a jednak przestrzenie te mogą funkcjonować oddzielnie. 

Zwróćmy jeszcze uwagę na wspaniały trawertyn wykorzystany do budowy tarasu. W luksusowych willach wolicie jednak marmur? Koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Potęga marmurowych powierzchni!

Kominek niczym dzieło sztuki

Sam's Creek Nowoczesna jadalnia od homify Nowoczesny
homify

Sam's Creek

homify

Wchodzimy do części centralnej, o której wspominaliśmy przed momentem. Tutaj uwagę przyciąga niesamowity kominek, prawdziwe dzieło sztuki użytkowej. Zachodzące na siebie, powtarzające się elementy z brązu prezentują się niezwykle majestatycznie. Najciekawsza jest jednak gra światła przechodzącego przez szczeliny oraz odbijającego się w polerowanym brązie.

Elegancka jadalnia

Sam's Creek Nowoczesna jadalnia od homify Nowoczesny
homify

Sam's Creek

homify

W tej jadalni można poczuć się jak w ekskluzywnej restauracji. Designerskie meble, wspaniały żyrandol nad podłużnym stołem, a na ścianie imponujących rozmiarów obraz. To zdjęcie doskonale pokazuje nam, jak większość stref funkcjonuje tutaj oddzielnie, a jednak razem. Przed chwila byliśmy w salonie, teraz jesteśmy w jadalni, w głębi po prawej widzimy jadalnię na tarasie, po prawej kuchnię. Nawet gdyby odbywałyby się tutaj cztery różne spotkania, nie byłoby mowy o chaosie.

Kuchnia inaczej

Sam's Creek Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny
homify

Sam's Creek

homify

Uwierzycie, kiedy powiemy Wam, że patrzymy właśnie na strefę przygotowywania posiłków w kuchni? Na pierwszym planie strefa śniadaniowa umieszczona przy masywnej wyspie. Po jej drugiej stronie odkrylibyśmy schowane piekarnik, zmywarkę, lodówkę do win… Naszą uwagę przyciąga oczywiście marmurowa zabudowa – kolejne dzieło sztuki! Dojrzycie ukrytą na nim kuchenkę?

Sypialnia główna

Sam's Creek Nowoczesna sypialnia od homify Nowoczesny
homify

Sam's Creek

homify

Kończymy nasz inspirujący spacer w sypialni głównej. Materac ustawiono na podwyższeniu, które może służyć jako ława. Także to pomieszczenie pełne jest drewna przydającego ciepła panującej tu atmosferze relaksu. Złote akcenty podkreślają, że mamy do czynienia z projektem luksusowym. Dom miał umożliwić mieszkańcom wykonywanie kilku czynności na raz, ułatwienie prowadzenie intensywnego trybu życia, a jednocześnie zapewnienie od niego wytchnienia. Udało się doskonale.

Co najbardziej Was zaskoczyło?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu