9 popularnych błędów dekoracyjnych, których nie powinno się robić, ale i tak się je popełnia | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

9 popularnych błędów dekoracyjnych, których nie powinno się robić, ale i tak się je popełnia

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
dining table Wiejska jadalnia od edictum - UNIKAT MOBILIAR Wiejski
Loading admin actions …

Każdy z nas jest estetą i pragnie otaczać się pięknymi rzeczami, które subtelnie ozdabiają naszą prywatną przestrzeń, a przy tym dodają jej oryginalności i wyrazistości. Niestety często nie potrafimy dopasować właściwych kolorów, form i wzorów do naszego wnętrza, tak by spójnie współgrało z całością. Dziś chcielibyśmy pokazać Wam jakie błędy popełniacie najczęściej i na co zwracać uwagę podczas aranżacji mieszkania. Przedstawiamy 10 najpopularniejszych gaf, których powinniście się wystrzegać! 

1. Niefunkcjonalne wnętrza

Jednym z głównych problemów większości z nas jest to, że zapominamy o tym, aby nasze wnętrza były nie tylko pięknie wystylizowane, ale także funkcjonalne i praktyczne. Przed przystąpieniem do dekorowania danej przestrzeni, stwórzmy najpierw plan i upewnijmy się co powinno się w niej zawierać, a co może być elementem zbędnym. W ten sposób unikniemy błędów, a ewentualne pomyłki będziemy mogli wykluczyć w fazie planowania. 

2. Niewłaściwie dobrana armatura

W łazience powinna panować wyjątkowa atmosfera – to miejsce, które ma na celu ułatwić nam zrelaksowanie się i wypoczęcie po ciężkim dniu pracy. Niewłaściwie dobrana armatura może przyczynić się do nieestetycznego wyglądu, a co za tym idzie, nieprzyjaznej atmosfery, która może odbić się na naszym samopoczuciu. 

3. Zły materac

Wiele osób skupia się głównie na pięknej aranżacji wnętrza, nie zwracając uwagi na istotne detale. Tak się dzieje w przypadku sypialni, która powinna być miejscem nie tylko przytulnie zaaranżowanym, ale także komfortowym i odpowiednio dopasowanym do naszych potrzeb. Właściwie dopasowany materac to podstawa dobrego snu, natomiast dobry sen jest podstawą naszego dobrego samopoczucia. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę nie tylko na kolory i detale znajdujące się w sypialni, ale także wygodne meble, które zagwarantują nam komfort. 

4.Zła kolorystyka

Sypialnia to przede wszystkim komfortowy materac, jednak poza odpowiednio dobranym miejscem do spania, potrzebna jest także stonowana i subtelna kolorystyka, która będzie wpływała na nas kojąco i wyciszająco. Delikatne, lekkie odcienie doskonale sprawdzą się w tej roli i zagwarantują nam doskonałe warunki do relaksu. 

5. Nieodpowiednie oświetlenie

Kuchnia jest przestrzenią roboczą, która powinna być właściwie oświetlona, tak by stwarzała nam odpowiednie warunki do pracy. Bardzo często jest tak, że w tym pomieszczeniu stawiamy na jedno źródło światła – niestety jest to błąd, który powoduje, że nasza powierzchnia robocza jest nie tylko niedoświetlona, ale także niefunkcjonalna. Pamiętajcie zatem, aby stawiać na kilka źródeł światła, szczególnie w kuchni

6. Zbyt duże nagromadzenie mebli

dining room Nowoczesna jadalnia od INpuls Nowoczesny
INpuls

dining room

INpuls

Projektanci wnętrz biją na alarm i starają się nas ostrzec przed przesadnym wystrojem wnętrz. Co to oznacza? Czasami nasze pragnienia i pomysły są na tyle silne, że zapominamy o przestronności i funkcjonalności danych przestrzeni. Niestety przesadne nagromadzenie zbędnych przedmiotów powoduje, że wnętrze staje się przytłaczające i nieuporządkowane. 

8. Brak naturalnego światła

Naturalne światło jest niezbędnym elementem każdego ciepłego, przytulnego wnętrza. To właśnie dzięki niemu nasze mieszkanie prezentuje się wyjątkowo. Jeśli macie zatem problem ze światłem zwróćcie się o poradę do naszych ekspertów, którzy z pewnością Wam doradzą i posłużą dobrą radą. 

9. Bałagan

Nowoczesna łazienka od homify Nowoczesny

Każde wnętrze, nawet to najbardziej stylowe i nowoczesne, nie prezentuje się odpowiednio, gdy dookoła otacza je chaos i bałagan. To dzięki dbałości o czystość i porządek nasz dom wygląda efektownie i atrakcyjnie. 

10. Miszmasz w garderobie

Garderoba to najczęściej miejsce, które nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Ukryte za drzwiami, skrywa nasze skarby, które często rzucamy gdzie popadnie i nie dbamy o ich właściwe miejsce. Z resztą po co, skoro nikt tego nie widzi. Niestety prowizoryczny porządek to nie jest rozwiązanie – bałagan jest jak epidemia, rozprzestrzenia się powoli i dociera niemalże do każdego zakątku naszego mieszkania, dlatego dbajmy o utrzymanie porządku, nawet w miejscach, których nie widać gołym okiem. 

Poznajcie przepis na zaaranżowanie idealnej garderoby: Garderoba – jak stworzyć świątynię dla naszych ubrań?

Dodalibyście coś do tej listy? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu