Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez Baufritz (UK) Ltd.

6 sposobów, by stworzyć dom tętniący życiem

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

Kto z nas nie marzy o domu pełnym życia? Chociaż samotność dla wielu jest stanem bardzo przyjemnym, to jednak nawet najwięksi pustelnicy od czasu do czasu lubią zaprosić do siebie gości. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji z przymrużeniem oka zastanowimy się nam tym, co zrobić, aby nasz dom czy mieszkanie było miejscem, do którego goście chcą wracać, w którym spotkania na długo zapadają w pamięć i to tylko z pozytywnych względów.

Oto 6 wskazówek jak stać się duszą towarzystwa!

Wspólne posiłki, wspólne rozmowy

Gdzie rozmawia się najlepiej? Odpowiedź jest oczywista: przy stole! Jeśli zależy nam na tym, żeby nasz dom wypełniał gwar rozmów, to koniecznie zainwestujmy w duży stół w jadalni. Wspólne jedzenie sprawia, że konwersacje toczą się naturalnym rytmem. Wystrój również odegra tutaj swoją rolę. Spójrzmy na powyższe zdjęcie. Specjaliści od home staging'u zadbali o przytulną atmosferę budującą poczucie bezpieczeństwa i skłania do zwierzeń.

Pokój telewizyjny

Często słyszeliście, że oglądanie telewizji zabija rozmowy? Mamy dla Was pocieszenie: to mit! Pokój telewizyjny z dużym ekranem najnowszej generacji, a najlepiej także z pakietem telewizji cyfrowej oraz odkodowanymi kanałami sportowymi zapewni nam regularne wizyty znajomych. Oczywiście na piłce nożnej świat się nie kończy, możemy także stworzyć tradycję wspólnych nocy filmowych. 

Marzycie o takim pokoju? Zajrzyjcie do tego artykułu: Szafki RTV – jak wybrać?

Bliskość natury

Kontakt z naturą działa relaksująco. Nasze spotkania urządzajmy na świeżym powietrzu lub w przeszklonych ogrodach zimowych, a panująca na nich atmosfera na pewno będzie swobodna. W deszczową jesień czy chłodną zimę możemy podejmować naszych gości ciepła herbatą lub nawet zupą, a na wiosnę lub w lecie zapraszać ich, po polsku, na grilla.

Pokój gier

Pokój multimedialny, pokój gier, jaskinia niesłusznie nazywana męską, ukryty minibarek, piwnica win… opcji na stworzenie na wpół sekretnego miejsca w naszym domu przeznaczonego tylko i wyłącznie rozrywce jest nieskończenie wiele. Turnieje bilarda czy ping ponga z przyjaciółmi brzmią kusząco? Może najwyższy czas zrobić coś z niezaadaptowaną wciąż piwnicą!

Duży salon

Chociaż w doborowym towarzystwie nic nie będzie nam przeszkadzać, to jednak wygodne miejsce spotkania robi swoje. Ogromne kanapy czy narożniki pomieszczą wielu gości, którzy będą się mogli na nich swobodnie wyłożyć w wygodnych pozycjach. Samo to już sprawia, że wszyscy spuszczają z tonu i czują się swobodniej. Ma być po prostu domowo!

Atrakcje na dachu

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Dakterras.nl
Dakterras.nl

Dakterras.nl project Amsterdam Oud-Zuid

Dakterras.nl

Nasz dom powinien nas wyróżniać! Oczywiście nie musimy inwestować w realizacje wszystkich pomysłów z dzisiejszego artykułu, jednak dobrze mieć u siebie w domu takie miejsce, które będzie czynić go absolutnie wyjątkowym. Jacuzzi na dachu? W słoneczne dni mieszkańcy tego przybytku zapewne nie mogą opędzić się od gości!

Często podejmujecie gości w Waszych domach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu