Tajemnice domu pasywnego | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Tajemnice domu pasywnego

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny
Loading admin actions …

Budownictwo pasywne to nowoczesny trend architektury, który wyróżniają bardzo dobre parametry izolacyjne. Istotą tego budownictwa jest maksymalizacja zysków energetycznych oraz ograniczenie strat ciepła. Aby cel był realny do osiągnięcia wszystkie przegrody zewnętrzne posiadają niski współczynnik przenikania ciepła, natomiast zewnętrzna powłoka budynku jest nieprzepuszczalna dla powietrza, co zapewnia doskonałą ochronę przed utratą ciepła. Warto wiedzieć, że standardem w budownictwie pasywnym jest fakt, iż przeważająca część zapotrzebowania na ciepło zostaje zaspokojona dzięki zyskom cieplnym z promieniowania słonecznego. Zobaczcie jak koreańskim architektom udało się połączyć funkcjonalność oraz dbałość o środowisko naturalne z nowoczesnym budownictwem. 

Schody

Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody od homify Minimalistyczny

Parter z piętrem łączą drewniane, ciemne schody, które zdobi szklana balustrada. Dzięki temu wnętrze prezentuje się lekko i przejrzyście, natomiast naturalne, ciepłe światło, subtelnie przenika przez szklane witryny, powodując, że ociepla wnętrze i nadaje mu bardziej przytulnego i domowego klimatu. 

Przestrzeń dzienna

Minimalistyczna jadalnia od homify Minimalistyczny

Po przekroczeniu progu naszym oczom ukazuje się strefa dzienna, której aranżacja jest niezwykle skromna, wręcz ascetyczna. Obszerna, szklana ściana prowadzi nas bezpośrednio na taras, który latem może stanowić spójną część przestrzeni dziennej.

Kuchnia i jadalnia

Minimalistyczna kuchnia od homify Minimalistyczny

Dom pasywny wyróżnia się również doborem odpowiednich materiałów – nie powinno zabraknąć naturalnego drewna, które określa wnętrze jako ciepłe i przytulne. W takiej też koncepcji została zaaranżowana kuchnia oraz jadalnia. Drewniane wyposażenie zestawiono z białymi oraz czarnymi elementami wystroju. W ten sposób udało się stworzyć bardzo domowe, ale i eleganckie wnętrze. 

Łazienka

Minimalistyczna łazienka od homify Minimalistyczny

Łazienka prezentuje się przede wszystkim bardzo przestronnie i subtelnie. Dominuje w niej biel oraz odcienie szarości, które tworzą bardzo delikatny i intymny klimat. Szerokie lustra mają za zadanie optycznie powiększyć i pogłębić wnętrze, tak by w rzeczywistości wydawało się ono większe. 

Dodatkowy pokój

Minimalistyczna sypialnia od homify Minimalistyczny

Jak łatwo zauważyć elementem, który się powtarza jest drewno. To podstawowy materiał, który ma świadczyć o integralności wnętrza ze środowiskiem naturalnym. Dodatkowy pokój, który znajduje się na piętrze, to przestrzeń o ciepłym i przytulnym klimacie. Mimo braku wyposażenia całość prezentuje się bardzo promiennie, a wszystko za sprawą szerokich okien, przez które dostaje się ogrom naturalnego światła słonecznego. 

Taras

Minimalistyczny balkon, taras i weranda od homify Minimalistyczny

Na piętrze, poza dodatkowym pokojem, znajduje się również wyjście na zadaszony taras. Fantastyczna przestrzeń, która może pełnić funkcję strefy relaksu. Całość zaaranżowano w bardzo nowoczesnym stylu, czego dowodem może  być szklana balustrada, która dodaje przejrzystości i lekkości. Wszechobecne drewno, które znajduje się zarówno na podłodze jak i suficie, określa tę strefę jako ciepłą, przytulną i komfortową. 

Korytarz

Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody od homify Minimalistyczny

korytarzu znajdują się banery informacyjne uświadamiające gości odnośnie nowoczesnych technologii, materiałów, które zostały wykorzystane w tym projekcie. Domy pasywne wyróżnia niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzewania, co w rezultacie wyróżnia je na tle pozostałych, nowoczesnych budynków. Dbałość o środowisko naturalne oraz nasze najbliższe otoczenie to trend, który powinien na stałe wpisać się do naszego życia i przyświecać nam codziennie. 

Nowoczesna bryła

Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny

Nasz dzisiejszy bohater artykułu znajduje się w mieście Yongin, w prowincji Gyeonggi, w Korei Południowej. Dom z zewnątrz prezentuje się bardzo nowocześnie i geometrycznie. Jasna elewacja dodaje lekkości, natomiast biały kolor określa budynek jako ponadczasowy i elegancki. 

Zamieszkalibyście w takim domu? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu