5 metamorfoz małych ogródków frontowych | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 metamorfoz małych ogródków frontowych

Alicja Olko Alicja Olko
od EcoEntorno Paisajismo Urbano
Loading admin actions …

Dziś pokażemy Wam sześć przykładów ogródków frontowych, które przeszły duża transformację, aby stać się ozdobą strefy wejścia do domu. Zobaczycie, jak niewielkie zmiany potrafią zaowocować niezwykle imponującym efektem końcowym. Wybraliśmy ogródki małe, o ograniczonej powierzchni, aby pokazać, jak niewiele trzeba do osiągnięcia fantastycznego rezultatu.

1. Przed: praca pełną parą

Obszar przed domem przygotowano na zasadzenie roślin- przestrzeń została wydzielona, a gleba przystosowana do wegetacji. Miejsce na roślinność nie jest duże, ale za to odpowiednio przystosowane do różnego rodzaju kwiatów i krzewów. Zobaczcie sami na następnym zdjęciu!

Po: w tropikalnym stylu

Stworzono tutaj ogródek o charakterze tropikalnym, z różnymi egzotycznymi roślinami, wśród których dominują palmy. Poza drzewkami znalazło się tutaj miejsce na niskie krzewy w różnych kolorach. Ogród ożywia strefę wejścia i czyni ją dynamiczną.

2. Przed: zaniedbana przestrzeń z przodu domu

Tak zaniedbany obszar z pewnością nie robi dobrego pierwszego wrażenia. A mógłby przecież zostać zupełnie inaczej wykorzystany. Zobaczcie, w jaki sposób się zmienił!

Po: egzotyczna oaza

Także i w tym przypadku zdecydowano się na zaprojektowanie ogrodu w stylu tropikalnym. Skrupulatnie rozplanowane położenie roślin, harmonijna kolorystyka i ciekawy kształt klombu sprawiają, że front tego domu prezentuje się o niebo lepiej.

3. Przed: niewykorzystany potencjał

Przestrzeń przed frontem tego domu pozostawała przez długi czas niewykorzystywana, dopóki jego właścicieli nie postanowili o obsadzeniu fasady piękną roślinnością. Zobaczcie, jak ta mała zmiana zupełnie odmieniła charakter budynku.

Po: schudnie i pomysłowo

Fasada o tak pięknymi wyrazistym kolorze nie powinna zostać w żaden sposób zakryta. Dlatego też zdecydowano się na rośliny niskiej i średniej wysokości, o kolorze, który komplementuje barwę znajdującej się za nimi ściany.

4. Przed: goła ściana

W tym przypadku mamy do czynienia z wolną przestrzenią, pozostałą po usunięciu ramy okiennej. Aby ożywić nieco gołą, ceglaną ścianę, postanowiono obsadzić ją roślinami. Spójrzcie na efekt końcowy.

Po: eksplozja zieleni

W miejscu, w którym znajdowała się niegdyś rama okienna, zasadzono niskie krzewy, przeplatając je z kolorowymi kwiatami. Po obu stronach ściany zasadzono wyższe rośliny, które wprowadzają tutaj ciekawą dynamikę.

5. Przed: pusta przestrzeń przed czerwoną ścianą

Jako tło dla niewielkiego ogrodu wybrano ścianę o soczyście czerwonym kolorze. Przygotowano przestrzeń na zasadzenie roślin, idealnie wpisującą się we wnękę. Spójrzcie, jak prezentuje się teraz.

Po: imponujący rezultat

Trzeba przyznać, że zielona roślinność świetnie prezentuje się na czerwonym tle. Zróżnicowana pod względem wysokości, ale harmonijnie zaaranżowana zieleń pasuje zarówno do ściany, jak i do kamiennego podłoża.

Zobaczcie także Jak urządzić mały ogród?

Podobają Wam się takie mały ogródki?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu