Funkcjonalny i nowoczesny dom dla rodziny na 194 metrach kwadratowych | homify

Funkcjonalny i nowoczesny dom dla rodziny na 194 metrach kwadratowych

A.D. A.D.
Projekt domu HomeKONCEPT 01 ENERGO HomeKONCEPT | Projekty Domów Nowoczesnych
Loading admin actions …

Dobry projekt architektoniczny musi spełniać wiele różnych cech: musi być, przede wszystkim, funkcjonalny, musi wspaniale się prezentować, być zbudowany z dobrych i naturalnych materiałów, przyjaznych dla środowiska. Ale musi także odpowiednio integrować się z otoczeniem, wyłapywać kontekst i dostosować się do niego. Wtopić w otoczenie ale zachowując nadal swoją indywidualność i charakter. Musi także wnieść w środowisko coś interesującego i nowatorskiego.

Taki właśnie jest nowoczesny dom projektu architektów z HomeKONCEPT. To dom, który wyróżnia nowoczesna linia oraz dobrze zaprojektowane wnętrze. To dom, obok którego ciężko przejść obojętnie. Obejrzyjcie go razem z nami. 

Widok z ulicy

Dom parterowy o łącznej powierzchni użytkowej 193 m kw został rozplanowany na dwóch kondygnacjach. Bryła budynku jest ciekawa, nad głównym wejściem znajduje się zadaszenie, które tworzy balkon, podparty na filarach. Elewacja jest bardzo starannie zaplanowana. Wyjątkowo korzystnie wygląda jasne drewno obudowujące wyższą kondygnację. Ociepla, szaro-biały tynk. 

Wizytówką tego pięknego domu jest właśnie elegancka elewacja  oraz przestronny taras nad garażem.

Od strony ogrodu

Tylna część domu to raj dla mieszkańców. Zaplanowano tutaj bardzo wygodny taras, z zejściem do ogrodu, w którym znajduje się basen. Wspaniałe miejsce dla rodziny!

Od tylnej strony także znajduje się bardzo przestronny balkon, tworzący zadaszenie. Ogromne okna to wspaniały atut budynku, dzięki nim wnętrze jest równie ciekawe. 

Układ pomieszczeń

HomeKONCEPT 01 to wspaniały dom dla rodziny, z funkcjonalnym układem pomieszczeń. Wygodna kuchnia z małą spiżarnią, umieszczona od frontu domu, otwiera się na jadalnię i salon. Taki układ pomieszczeń pozwala na uzyskanie dużej, otwartej przestrzeni przy jednoczesnym oddzieleniu strefy wypoczynkowej od kuchni.

Wnętrze parteru  skrywa w sobie praktyczny gabinet, garderobę, łazienkę oraz pomieszczenie na kotłownię i pralnię. Na piętrze znajdziemy cztery przestronne pokoje, dwie łazienki (w tym jedna bezpośrednio przy dużej sypialni) oraz garderobę. W łazience istnieje możliwość zrobienia zsypu na pranie, które będzie bezpośrednio wpadało do pralni znajdującej się na parterze.

Wnętrze

Układ pomieszczeń na parterze pozwolił na stworzenie wyjątkowej, bardzo obszernej przestrzeni. Wszystko wygląda bardzo elegancko za sprawą doskonałych materiałów jakich użyto do dekoracji. Dużym atutem są ściana pokryta łupkiem i piękna drewniana podłoga. Dominuje spokojna, beżowo- brązowa kolorystyka. 

Kuchnia

W kuchni jest naprawdę dużo miejsca. Pojemne szafy z białymi frontami sięgają aż do sufitu. Wygodny półwysep do gotowania połączono z mini barkiem kawowym. Takie rozwiązanie sprzyja integracji mieszkańców. Tutaj także postawiono na najlepsze materiały takie jak kamień i drewno. 

Klatka schodowa

W całym projekcie zadbano o dużą ilość światła dziennego, które wpada przez ogromne okna i roztacza się po całym domu. To bardzo duży atut, dzięki temu doskonale doświetlone pozostają także takie miejsca jak klatka schodowa. Nie bez powodu wybrano również błyszczącą posadzkę, która dodatkowo potęguje ten efekt. 

Schody prowadzące na piętro zostały zrobione z drewna, szklana poręcz sprawia, że nie wydają się być ciężkie ani przytłaczające. 

Obejrzyjcie także ten wyjątkowy projekt: Dom niczym most na wodzie

Jak Wam się podoba przestronna kuchnia? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu