Trendy: pastele w aranżacji wnętrz

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Jednym z najpopularniejszych trendów w urządzaniu w bieżącym roku jest wprowadzanie do wnętrz kolorów pastelowych. Już nie tylko jako domena pokojów dziecięcych, ale symbol romantycznej, czarującej i stylowe aranżacji, pastele podbijają świat wystroju wnętrz i designu, stając się jedną z najchętniej wybieranych palet kolorów. Kojarzy się ona niezmiennie z wiosną i latem i tym samym wprowadza do czterech ścian świeżość, jasność i radość.

Obejrzyjcie przykłady na to, jak wprowadzić ten wyjątkowy aranżacyjny trend do swoich wnętrz!

Pastelowe ściany

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Mister Smith Interiors
Mister Smith Interiors

Bees in Hexagons Pink Wallpaper

Mister Smith Interiors

Tymi elementami pomieszczenia, które są w stanie nadać mu konkretny ton i charakter, są jego ściany. Służą nam dużą powierzchnią do tego, aby eksperymentować z wystrojem i aranżacją wnętrz. Pastele na ścianach to trend, który dominuje najczęściej w kobiecych wnętrzach, wprowadzając romantyczny i delikatny klimat. Kremowa tapeta, pokryta wzorem w kolorze pudrowego różu, jest idealnym tłem dla eleganckich mebli w stonowanych kolorach- białych czy beżowych. Efektu przesłodzonego wnętrza uniknąć można, wprowadzając elementy ze zgoła innej stylistyki- jak w tym przypadku metalową lampę w stylu industrialnym.

Pastele w sypialni

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Marquis & Dawe
Marquis & Dawe

Richmond Quilted Bedspread

Marquis & Dawe

Świetnym sposobem na wprowadzenie świeżości do naszej sypialni są właśnie pastelowe akcenty. Sypialnia powinna być pomieszczeniem oszczędnym w dekoracje i ozdoby, urządzona w sposób jak najbardziej minimalistyczny, aby umożliwić nam niczym niezakłócony, błogi sen. Do takich właśnie sypialni, o neutralnej, stonowanej kolorystyce, dodać można tekstylia w pastelowych odcieniach. Komplet pościeli w delikatnym miętowym kolorze ożywi wnętrze, nie zakłócając jednak jego kolorystyki. A dodatkowo udekoruje je, gdyż trzeba przyznać- barwa ta jest przepiękna!

Pastele niczym z lat 50-tych

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Two.Six
Two.Six

Bi Silla designed by Silvia Ceñal

Two.Six

Kolory pastelowe w aranżacji wnętrz miały już czas swojej świetności- były szczególnie popularne w latach 50-tych, gdzie królowały w słodko i romantyczne urządzonych wnętrzach. Zdominowały wtedy nie tylko świat aranżacji i designu, ale także mody i urody.

Wielki powrót trendów z tamtych czasów jest zauważalny współcześnie w wielu dziedzinach sztuki. Użycie pasteli w połączeniu z meblami, których design wzoruje się na tamtych czasach, daje wyjątkowo ciekawy efekt. Doskonałe fotele do każdego stylowego salonu!

Funkcjonalna słodycz

Pudrowy róż wciąż traktowany jest z pewną rezerwą, zwłaszcza, gdy pokrywa znaczne powierzchnie. Stanowi domenę pokojów dla dziewczynek i nieczęstwo spotyka się go z duża intensywnością w innych pomieszczeniach. Chcąc jednak wprowadzić różowe akcenty do wnętrz, można zacząć od niewielkich dekoracji lub pojedynczych mebli. Na zdjęciu widzimy funkcjonalny produkt, pełniący rolę zarówno skrzyni do przechowywania, jak i ławki do siedzenia. Mobilny, solidny, a do tego słodki jak cukierek- odważylibyście się?

Pastele w stylu retro

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Billy Monit
Billy Monit

COMMODE-COIFFEUSE VINTAGE ANNÉES 60

Billy Monit

Dla tych, preferujących bardziej stonowane rozwiązania, proponujemy tę komodę w stylu retro o delikatnym miętowym kolorze. Barwę tę wykorzystać można na wiele sposobów, we wnętrzach różnego rodzaju, gdyż ze wszystkich pasteli, ten właśnie odcień jest najbardziej neutralny i delikatny. Pięknie komponuje się zarówno z bielą, beżami, ale także z brązem drewna.

Pastelowa tęcza

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Jam Furniture
Jam Furniture

STORM FELLED BEECH STOOL

Jam Furniture

Pastelowe akcenty sprawdzają się zwłaszcza dobrze w połączeniu z drewnem. Jest to kombinacja niezwykle oryginalna, którą można z powodzeniem wykorzystać w różnych pomieszczeniach w domu. Te stołki sprawdzą się nie tylko w kuchnia, ale także w salonie, czy jako siedzisko w korytarzu i przedpokoju.

Pastele na balkonie

Piękną kombinację stanowią pastele w połączeniu z kolorową roślinnością. Dlatego też świetnie sprawdzą się na balkonach czy w ogrodach. Pastelowe donice postawić można na tle betonowych ścian lub też drewnianych paneli czy balustrady tarasu. Szczególnie wdzięcznie wyglądać będą wiosną.

Przeczytaj o wszystkich trendach 2015 roku w Katalogu Inspiracji Modowe trendy 2015- z wybiegu do aranżacji wnętrz.

Co myślicie o pastelach we wnętrzu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu