homify 360°: nowoczesny loft w Wiedniu | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

homify 360°: nowoczesny loft w Wiedniu

martt.st martt.st
od 3rdskin architecture gmbh Eklektyczny
Loading admin actions …

Wiedeń to miasto kultury i sztuki. Wygląd ulic zdominowany jest przez domy w stylu Biedermeier oraz nowoczesne projekty. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam kombinację przeszłości i przyszłości: dwupiętrowy apartament pełen kontrastów, w którym ogólnie znane zasady i rozwiązania musiały ustąpić miejsca duchowi eksperymentu. Niecodzienne wykorzystanie materiałów i połączeń kolorów czyni ten projekt niezwykle ciekawym i wartym zobaczenia.

Zielone drzwi

Wejście do mieszkania jest naprawdę niekonwencjonalne. Po przekroczeniu progu trafiamy do zielonego tunelu o zaokrąglonych kątach – całość wygląda futurystycznie i robi niesamowite wrażenie.

Kuchnia

Tunel doprowadza nas do centrum domu: nowoczesnej kuchni. Pomieszczenie zdominowane jest przez biel i szarość – połączone w niezwykle estetyczny sposób, co świadczy o dobrym smaku właścicieli mieszkania. Intensywna zieleń tunelu przedostaje się nawet do kuchni i staje się jej ozdobą. Nowoczesność pomieszczenia opiera się na stylistycznej redukcji, na minimalizmie. Dlatego też postawiono na dużą liczbę szafek, aby zmaksymalizować powierzchnię do przechowywania i tym samym nie przytłoczyć kuchni porozstawianymi na widoku przedmiotami.

Detale kuchni

Aby wzmocnić efekt już i tak wysokiej, bo 3,5-metrowej, kuchni, architekci zdecydowali się przeszklić podłogę piętra, dzięki czemu wysokość pomieszczenia podwaja się. Taka przestrzeń robi duże wrażenie. Piękne drewniane wykończenie okien to wielka zaleta zabytkowej architektury domu.

Sypialnia

Po wejściu na piętro znajdujemy się w sypialni usytuowanej właściwie w korytarzu. Zaprojektowana jako otwarte pomieszczenie, w każdej chwili może zostać odgrodzona dzięki zmyślnemu systemowi w postaci rozkładanej ścianki – o prywatność nie trzeba się zatem martwić. Kolor ścian nawiązuje do futurystycznego tunelu. Ciemny parkiet nadaje pokojowi oryginalnego wyglądu.

Pokój gościnny

Na zdjęciu widać fragment pokoju gościnnego, który został zaprojektowany tak, żeby możliwie jak najlepiej wykorzystać światło dzienne. Dlatego też w ścianach znajdują się okrągłe świetliki wychodzące na sąsiadujący pokój dziecięcy. Organiczne kształty i jasnoniebieska ściana nadają pomieszczeniu świeżości. W pokoju gościnnym, podobnie jak w innych pomieszczeniach, postawiono na maksymalizację powierzchni do przechowywania, dlatego też znajduje się tu szafa sięgająca do sufitu.

Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy zdominowany jest przez wielofunkcyjny mebel o niezwykle ciekawej konstrukcji. Jest to jednocześnie łóżko, szafa, biurko. Dla dziecka to wielka atrakcja, jego mały, ale własny mikrokosmos, gdzie może się bawić, uczyć, chować.

Piętrowe łóżko

Wyższy poziom tej ciekawej konstrukcji to strefa sypialniana. To bardzo przytulny kącik; świetliki umożliwiają dziecku zerknięcie na korytarz, a także są źródłem dodatkowego światła.

Pokój muzyczny

Urządzenie pokoju muzycznego świetnie wykorzystało wąską przestrzeń pomieszczenia. Aby powiększyć je optycznie zdecydowano się na lustro. Starą posadzkę zdarto z podłogi i wykorzystano jako pokrycie ścian, co dało niezwykle oryginalny efekt. Jest tu wiele miejsca do przechowywania: pokój jest zarówno gustowny, jak i bardzo funkcjonalny.

Co sądzicie o tym ciekawym lofcie? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu