homify 360°: nowoczesny dom jednorodzinny w Niemczech | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

homify 360°: nowoczesny dom jednorodzinny w Niemczech

martt.st martt.st
Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Beck+Blüm-Beck Architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Przestronny dom, o którym będzie mowa, znajduje się na rozwijających się przedmieściach Akwizgranu – w Kornelimünster. Jak na nowoczesną konstrukcję przystało, w projekcie postawiono na plan otwarty, dużo szkła oraz surowość materiałów. Oto dom zaprojektowany przez Beck + Blüm-Beck Architekten.

Widok z ulicy

Z zewnątrz dom wygląda nowocześnie i minimalistycznie. Biel i szarość kontrastując ze sobą podkreślają ciekawy kształt bryły budynku. Od strony frontu posadzono tylko nieliczne drzewka i obramowano je betonem, dzięki czemu główną rolę odgrywa fasada.

Hall

Po wejściu do domu widać od razu, że w designie wnętrza również postawiono na minimalistyczny styl. Jasna kolorystyka z szarymi akcentami koresponduje z elewacją. Srebrne elementy współgrają z betonową ścianą i betonowymi stopniami schodów – jakby unoszącymi się w powietrzu.

Niewidzialny sufit

Te dwie fotografie pokazują, jak plan otwarty wpływa na atmosferę pomieszczenia. Nie tylko drzwi prowadzące do ogrodu są przeszklone: szklana jest również podłoga piętra. Wszystko to po to, żeby w domu było naprawdę widno, a także żeby wnętrze wydawało się wyższe. Rozwiązanie to nie niszczy otwartości planu domu, umożliwia za to wydzielenie w nim różnych stref.

Salon

Poprzez przestronny hall docieramy do salonu. Pomieszczenie to szara sofa, jasny dywan, błyszczące dodatki – wszystko to zachęca do odpoczynku. Szklany stolik wygląda elegancko i jest subtelną realizacją dominującego w całym domu motywu przezroczystości. Przeszklenia ścian czynią pokój widnym.

Szklana podłoga

Szklana podłoga gra w domu największa rolę. Takie rozwiązanie jest niezwykle nowoczesne, nie blokuje światła i pozwala na przenikanie się dwóch pięter. Połączenie betonu i szkła, użycie oświetlenia LEDowego czyni tę przestrzeń dosyć chłodną.

Łazienka

Wyróżniającym się pomieszczeniem jest łazienka. Zastosowano w niej brązowe płytki i drewniane panele, które przykryto puszystym, czekoladowym dywanem. Jest tu naprawdę przytulnie, a dzięki specjalnej pokrywie wanna w każdej chwili może się stać kanapą.

Zobaczcie także naszą listę 10 luksusowych łazienek!

Widok z ogrodu

Naszą wycieczkę kończymy w ogrodzie, który oglądać można z salonu. Łącznikiem między ogrodem a domem jest betonowy taras. Ogród również utrzymany jest w minimalistycznym stylu: to przede wszystkim rozległy, równo przystrzyżony trawnik – elegancki i pełen prostoty.

Tutaj znajdziecie inny przykład nowoczesnego domu!

Co sądzicie o tym nowoczesnym domu jednorodzinnym, w którym króluje minimalizm?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu