Dom jak z powieści Jane Austin | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom jak z powieści Jane Austin

Aśka Warchał Aśka Warchał
od 01 Architecten
Loading admin actions …

Macie już dość oglądania chromowanej stali, imponujących przeszkleń, betonowych molochów… ? Uwielbiamy nowoczesną architekturę, jednak czasem dobrze jest sięgnąć po tradycję. Wszystko staje się wtedy bardziej domowe. Dom, który pokażemy Wam w dzisiejszym Katalogu Inspiracji czerpie z holenderskiej architektury wiejskiej, choć nam w pierwszym momencie skojarzył się ze scenerią powieści Jane Austin. Nie ma on jednak nic wspólnego z urokami Anglii. Biuro architektury 01 Architecten z Holandii zrealizaowało swój projekt w Belgii.

Wybierzmy się w inspirującą podróż!

Elegancja wsi

Czyż to nie idealna sceneria dla akcji romansu? Wszechobecna zieleń, a na jej tle urokliwy dom z jasnej cegły. Z elewacją kontrastuje czarna dachówka dwuspadowego dachu oraz malowane na ciemnozielono drewno okiennic i drzwi. Odrzwia wraz z ramami okien są z kolei białe. Ten wolnostojący budynek ma w sobie wiele powabu. Dużo zawdzięcza eleganckim, oryginalnym lukarniom. 

Pod drewnianym sufitem

Czy zwróciliście uwagę na dobudówkę na poprzednim zdjęciu? Teoretycznie nie powinno jej tu być, przyglądamy się nie renowacji, a realizacji nowego projektu architektonicznego. Cytuje on jednak historyczne rozwiązania, a przekłamana dobudówka buduje wrażenie, że mamy do czynienia z wiekowym budynkiem. Oprócz tego nasi architekci wykorzystali ją, aby we wnętrzu stworzyć wyjątkowy klimat. Wystarczyło pozostawić odsłoniętą drewnianą konstrukcję dachu.

Reprezentacyjne wejście główne

Fronty wspomnianych już przez nas lukarni zwracają uwagę ponieważ ich kształt przypomina przekrój głównej bryły budynku wraz z kominem. Wejście główne znajduje się pod jedną z nich. Duże, drewniane drzwi flankują donice z kwiatami. Jest reprezentacyjnie, ale i przyjaźnie. Rzućmy okiem także na fasadę boczną, przy której postawiono ławę. Idealne miejsce na odpoczynek w samotności.

Duch nowoczesności

Przechodzimy na tyłu budynku, gdzie postawiono na nieco nowocześniejsze rozwiązania. Lukarnie są dużo prostsze, nie mają tego historycznego uroku co ich odpowiedniki w fasadzie głównej. Zadaszenie tarasu jest płaskie, wręcz minimalistyczne w swoim kształcie. Pod nim odnajdziemy jadalnię na świeżym powietrzu, z której otwiera się widok na pobliski las. 

Myślicie o podobnym tarasie? Zajrzyjcie do tego artykułu: 6 pomysłów na zadaszony taras.

Eleganckie wnętrze

Zajrzyjmy do wnętrza. Czekają tutaj na nas aranżacje pełne elegancji. Ten dom z powodzeniem można było urządzić w lekkim, rustykalnym stylu, jednak postawiono na wyrafinowanie. Nowoczesne meble zostają tu i ówdzie urozmaicone klasycznymi smaczkami. Przykładem może być ten zachwycający żyrandol nad narożnikiem w salonie.

W krajobrazie

Nie raz na naszych łamach przekonywaliśmy Was, że bryła budynku powinna być wpisana w krajobraz. Piękny, kamienny budynek doskonale pasuje do malowniczej belgijskiej wsi. Jego kształt wyróżnia się z oddali lecz jednocześnie pasuje do prostych kształtów zabudowy budynków gospodarczych. Oto wiejskie marzenie…

Co sądzicie o tym budynku?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu