Atrapa kominka- pomysły i inspiracje

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na to, aby w swoich wnętrzach zamontować kominek. Często nie pozwalają na to regulacje wspólnoty mieszkaniowej, zarządzającą blokiem mieszkalnym, a czasami po prostu nie stać nas na to, aby wyłożyć pokaźną sumę pieniędzy na ten wyjątkowy dodatek do wnętrz.

Dla tych jednak, którzy chcą cieszyć się magią i urokiem roztaczanym przez kominek, istnieje rozwiązanie- jest nim atrapa kominkowa, czyli ozdobny portal kominkowy. W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam kilka pomysłów na to, jak wkomponować atrapę kominkową w wystrój naszego wnętrza.

Atrapa i biokominek

Choć tradycyjne kominki palone drewnem nie wszędzie są dozwolone, współczesna myśl technologiczna umożliwia nam cieszyć się ogniem we wnętrzach bez względu na to, w jakiego rodzaju mieszkaniu rezydujemy. Biokominki nie wymagają podłączenia do przewodu kominowego, a palone są biopaliwem, co sprawia, że nie wytwarzają dymu. Są ekologiczne, przyjazne środowisku i elastyczne, gdyż można umieścić je praktycznie wszędzie!

Dysponując piękną i ozdobną atrapą kominkową, szkoda byłoby jej nie wykorzystać! Umieszczając wewnątrz niej biokominek, tworzymy świetną imitację prawdziwego kominka, pozwalającą nam cieszyć się urokami ognia nawet w mieszkaniu w bloku!

Więcej o biokominkach dowiesz się w Katalogu Inspiracji Nowoczesne kominki.

Atrapa i wystój wnętrza

Aby atrapa kominkowa zdobiła, a nie szpeciła nasze wnętrze, powinna być ona dopasowano do niego zarówno, jeżeli chodzi o styl, jak i o materiał, z którego została wykonana. Jest ona elementem, który czasami jest nam dany, będąc stałym elementem wnętrza. Atrapę wykonaną z drewna relatywnie łatwo jest dostosować do generalnego trendu w wystroju- wystarczy ją przemalować. Jeżeli jest jednak wykonana z kamienia, należy zadbać o to, aby spójnie wpisywała się w całość aranżacji.

Atrapa i rośliny

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Malerbetrieb Trynoga
Malerbetrieb Trynoga

Kamin mit Kalkspachteltechnik

Malerbetrieb Trynoga

Dobrym pomysłem na zagospodarowanie wnętrza atrapy kominkowej jest wypełnienie jej roślinami i ozdobnymi kamieniami, tworząc dekorację na wzór skalniaka ogrodowego. Klimatycznie będzie to wyglądać zwłaszcza zimą, gdy wypełnimy atrapę kominkową gałęziami świerkowymi, elementami drewnianymi i świecami. Aranżację tę zmieniać można w zależności od pory roku, co daje nam szerokie pole do popisu, jeżeli chodzi o wystrój i dekorację wnętrza.

Atrapa i ozdoby

Często atrapa kominkowa jest dekoracją samą w sobie, ozdobiona fantazyjnymi żłobieniami i wyszukanymi wzorami. Zazwyczaj jest skonstruowana w taki sposób, że na jej górnej części tworzy się półka, na której ustawić można mniejsze dekoracje i ozdoby. Na wzór wnętrz z innej epoki, na półce tej znaleźć mogą się ramki ze zdjęciami, puzderka, figurki czy mniejsze rośliny. Atrapa wtedy przeistacza się w swoisty ołtarzyk, gromadząc skarby i pamiątki rodzinne.

Atrapa i cegła

Podążając za jednym z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz- wprowadzaniu cegły jako jednego z jej elementów- wnętrze atrapy kominkowej zabudować można właśnie tym materiałem. Stanowi on piękne tło dla elementów dekoracyjnych utrzymanych w kolorach ziemi lub w stylu retro. Dodatkowego czaru dodaje tej aranżacji subtelne oświetlenie przy pomocy halogenów umieszczonych w rogach.

Atrapa i tapeta

Atrapa kominkowa jest elementem dekoracyjnym, który nie koniecznie znajdować się musi w salonie. Jak widać na zdjęciu, świetnie pasuje także do pokoju dziecięcego, gdzie pięknie komponuje się z tradycyjnymi kolorami, jakich się w nim używa- bielą i błękitem. Bardzo pomysłowym zabiegiem jest wyłożenie tylnej ściany, na której umieszczona jest portal kominkowy, pasującą do reszty wnętrza tapetą.

Więcej pomysłów na kominki, zarówno te bardziej, jak i mniej klasyczne, znajdziesz w Katalogu Inspiracji Piękne kominki i ciekawe fasady kominkowe.

Co myślicie o atrapach kominkowych? Podoba Wam się taki element dekoracji wnętrz?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu