Atrapa kominka- pomysły i inspiracje | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Atrapa kominka- pomysły i inspiracje

Alicja Olko Alicja Olko
od Malerbetrieb Trynoga
Loading admin actions …

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na to, aby w swoich wnętrzach zamontować kominek. Często nie pozwalają na to regulacje wspólnoty mieszkaniowej, zarządzającą blokiem mieszkalnym, a czasami po prostu nie stać nas na to, aby wyłożyć pokaźną sumę pieniędzy na ten wyjątkowy dodatek do wnętrz.

Dla tych jednak, którzy chcą cieszyć się magią i urokiem roztaczanym przez kominek, istnieje rozwiązanie- jest nim atrapa kominkowa, czyli ozdobny portal kominkowy. W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam kilka pomysłów na to, jak wkomponować atrapę kominkową w wystrój naszego wnętrza.

Atrapa i biokominek

Shawfield Street od Ardesia Design Klasyczny
Ardesia Design

Shawfield Street

Ardesia Design

Choć tradycyjne kominki palone drewnem nie wszędzie są dozwolone, współczesna myśl technologiczna umożliwia nam cieszyć się ogniem we wnętrzach bez względu na to, w jakiego rodzaju mieszkaniu rezydujemy. Biokominki nie wymagają podłączenia do przewodu kominowego, a palone są biopaliwem, co sprawia, że nie wytwarzają dymu. Są ekologiczne, przyjazne środowisku i elastyczne, gdyż można umieścić je praktycznie wszędzie!

Dysponując piękną i ozdobną atrapą kominkową, szkoda byłoby jej nie wykorzystać! Umieszczając wewnątrz niej biokominek, tworzymy świetną imitację prawdziwego kominka, pozwalającą nam cieszyć się urokami ognia nawet w mieszkaniu w bloku!

Więcej o biokominkach dowiesz się w Katalogu Inspiracji Nowoczesne kominki.

Atrapa i wystój wnętrza

TV Mirrors od Overmantels Klasyczny
Overmantels

TV Mirrors

Overmantels

Aby atrapa kominkowa zdobiła, a nie szpeciła nasze wnętrze, powinna być ona dopasowano do niego zarówno, jeżeli chodzi o styl, jak i o materiał, z którego została wykonana. Jest ona elementem, który czasami jest nam dany, będąc stałym elementem wnętrza. Atrapę wykonaną z drewna relatywnie łatwo jest dostosować do generalnego trendu w wystroju- wystarczy ją przemalować. Jeżeli jest jednak wykonana z kamienia, należy zadbać o to, aby spójnie wpisywała się w całość aranżacji.

Atrapa i rośliny

Dobrym pomysłem na zagospodarowanie wnętrza atrapy kominkowej jest wypełnienie jej roślinami i ozdobnymi kamieniami, tworząc dekorację na wzór skalniaka ogrodowego. Klimatycznie będzie to wyglądać zwłaszcza zimą, gdy wypełnimy atrapę kominkową gałęziami świerkowymi, elementami drewnianymi i świecami. Aranżację tę zmieniać można w zależności od pory roku, co daje nam szerokie pole do popisu, jeżeli chodzi o wystrój i dekorację wnętrza.

Atrapa i ozdoby

Często atrapa kominkowa jest dekoracją samą w sobie, ozdobiona fantazyjnymi żłobieniami i wyszukanymi wzorami. Zazwyczaj jest skonstruowana w taki sposób, że na jej górnej części tworzy się półka, na której ustawić można mniejsze dekoracje i ozdoby. Na wzór wnętrz z innej epoki, na półce tej znaleźć mogą się ramki ze zdjęciami, puzderka, figurki czy mniejsze rośliny. Atrapa wtedy przeistacza się w swoisty ołtarzyk, gromadząc skarby i pamiątki rodzinne.

Atrapa i cegła

Podążając za jednym z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz- wprowadzaniu cegły jako jednego z jej elementów- wnętrze atrapy kominkowej zabudować można właśnie tym materiałem. Stanowi on piękne tło dla elementów dekoracyjnych utrzymanych w kolorach ziemi lub w stylu retro. Dodatkowego czaru dodaje tej aranżacji subtelne oświetlenie przy pomocy halogenów umieszczonych w rogach.

Atrapa i tapeta

Atrapa kominkowa jest elementem dekoracyjnym, który nie koniecznie znajdować się musi w salonie. Jak widać na zdjęciu, świetnie pasuje także do pokoju dziecięcego, gdzie pięknie komponuje się z tradycyjnymi kolorami, jakich się w nim używa- bielą i błękitem. Bardzo pomysłowym zabiegiem jest wyłożenie tylnej ściany, na której umieszczona jest portal kominkowy, pasującą do reszty wnętrza tapetą.

Więcej pomysłów na kominki, zarówno te bardziej, jak i mniej klasyczne, znajdziesz w Katalogu Inspiracji Piękne kominki i ciekawe fasady kominkowe.

Co myślicie o atrapach kominkowych? Podoba Wam się taki element dekoracji wnętrz?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu