homify 360°: jak się mieszka w starym browarze?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

homify 360°: jak się mieszka w starym browarze?

martt.st martt.st
Loading admin actions …

Moda na lofty nie słabnie; zalety takich mieszkań są oczywiste: szorstki urok, funkcjonalność, dużo przestrzeni. Życie w lofcie to wyjątkowe doświadczenie i alternatywa dla nudy tradycyjnego budownictwa mieszkalnego.

Niemiecki fotograf Robert Herrmann uwiecznił jeden z berlińskich zabytków mieszczących w sobie lofty, dzięki czemu możemy zapoznać się z jego architekturą i wykończeniem. Zapraszamy na wycieczkę po starym browarze w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg, pełnym modnych loftów!

Dawny browar Schultheiss

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Industrialny

Bracia Gericke w 1829 roku w południowej części berlińskiej dzielnicy Kreuzberg otworzyli ogródek piwny o nazwie Tivoli. W 1891 został on przejęty przez browar Schultheiss; wtedy też powstał budynek widoczny na zdjęciu.
W 1993 roku firma Schultheiss opuściła to miejsce w Kreuzbergu na rzecz wschodniego Berlina. Począwszy od 1999 okolica browaru ulegała przeobrażeniom i stała się dzielnicą mieszkalną. W 2011 roku rozpoczęła się renowacja zabytkowych browarnianych budynków, z których część zaadaptowano na nowoczesne apartamentowce.

Kuchnia

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Jedno spojrzenie do środka pozwala stwierdzić, że projektanci zdecydowali się uczynić mieszkania w historycznych budynkach nowoczesnymi, przestronnymi i jasnymi. W kuchni było to konieczne ze względu na nierówną wysokość sufitu. Otwarty plan to w loftach typowe rozwiązanie, nadające wnętrzu niesamowitej przestronności. Drzwi wejściowe prowadzą prosto do kuchni.

Kuchnia po raz drugi

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Na zdjęciu widzimy kuchnię innego apartamentu. Browarniane okna w nietypowym kształcie nadają jej oryginalny wygląd. Minimalistyczny styl, w jakim ją urządzono, współgra z historycznymi uwarunkowaniami architektonicznymi. W pomieszczeniu tym dobrze czuć industrialny klimat loftu.

Inne pomysły na białe kuchnie znajdziecie tutaj.

Taras

Projekty,  Taras zaprojektowane przez homify, Industrialny

Z mieszkania można wyjść na dach zaadoptowany na taras, skąd rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Podłoga tarasu jest drewniana tak jak podłoga wnętrza. W ten sposób przedłużono na zewnątrz czar naturalności, jaki odczuć można w środku.

Światło dzienne

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Aby zaopatrzyć mieszkanie w dużą ilość światła słonecznego, zaplanowano wiele otworów w ścianach. Do mieszkań dobudowano balkony i loggie. Okna powykańczano ciemnozielonym kolorem – świetnie korespondującym z fabryczną przeszłością tego miejsca.

Detale

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify, Industrialny

Głęboka kompozycja fotografii Herrmanna ukazuje, że industrialny klimat nie tworzy samo wykończenie wnętrz – dużą rolę odgrywa otoczenie, browarniane budynki, kominy z czerwonej cegły – widoczne przez okna. Półokrągłe drzwi spisują się nadzwyczaj dobrze: stanowią ramę dla obrazu fabryki widzianego z oddalenia.

Sklepienie

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez homify, Industrialny

Teren browaru wraz z całym zabudowaniem wpisany jest na listę zabytków. Miejsce to odnowiono z wielką dbałością o szczegóły. Duże wrażenie robią ceglane sklepienia, które oprócz efektownego wyglądu wzmacniają konstrukcję budynku.

Klatka schodowa

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Do mieszkań prowadzi przyjemna klatka schodowa. Światło słoneczne wpada do niej poprzez przeszklony sufit. Jasność gwarantują też śnieżnobiałe ściany, które kontrastują z grafitowymi balustradami konturującymi przestrzeń.

Zerknijcie okiem także na inny industrialny loft w Berlinie!

A czy Wy chcielibyście mieszkać w industrialnym lofcie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu