8 pomysłów, dzięki którym zaoszczędzisz miejsce | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 pomysłów, dzięki którym zaoszczędzisz miejsce

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Minimalistyczny salon od INSIDESIGN STUDIOSTORE - MELMAN GROUP SRL Minimalistyczny
Loading admin actions …

Coraz częściej nowoczesne domy kojarzą nam się nie z monstrualnie wielkimi posiadłościami, a z nieruchomościami o niewielkim metrażu, gdzie architektom udało się połączyć współczesny wygląd z funkcjonalnością oraz komfortem użytkowania. Nowoczesny w odniesieniu do teraźniejszości to termin oznaczający wielofunkcyjność, praktyczność oraz rozsądne zarządzanie wolną przestrzenią. Jeśli pragniecie właśnie w taki sposób zaaranżować swój dom bądź mieszkanie koniecznie zainspirujcie się naszymi pomysłami! Poznajcie cenne porady, które pozwolą Wam zaoszczędzić przestrzeń oraz cieszyć się swobodą i funkcjonalnością.

1. Biblioteka ukryta w murach

Zdecydowana większość z nas magazynuje różnego rodzaju przedmioty, książki czy magazyny. Trudno nam się rozstać z przedmiotami, które cenimy za oryginalny dizajn czy unikalną treść, dlatego zamiast upychać je w piwnicy warto pomyśleć nad półkami wnękowymi, na których wyeksponujemy nasze rzeczy i stworzymy ciekawą oprawę wizualną dla danej przestrzeni. Korzystanie z przestrzeni pionowych to niezwykle istotny element aranżacji każdego niewielkiego mieszkania. W ten sposób rozsądnie gospodarujemy wolną przestrzenią i zapewniamy sobie dodatkowe miejsce do przechowywania czy składowania. 

2. Ukryte szuflady

Wydzielenie odpowiednich stref w mieszkaniu to niezwykle trudne zadanie. Większość z nas stawia na stary i sprawdzony sposób, czyli ściankę działową. Jednak nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie – często ścianka zabiera nam cenną przestrzeń sprawiając, że wnętrze wydaje się mniej przestronne i bardziej przytłaczające. Świetnym rozwiązaniem jest stworzenie platformy, która będzie nie tylko wydzielała dany obszar, ale także stwarzała dodatkową przestrzeń do magazynowania rzeczy. System szuflad, zamontowany pod platformą, pozwala na przechowywanie na prawdę dużej ilości rzeczy. W takim przypadku nasze mieszkanie nie tylko atrakcyjnie się prezentuje, ale także świetnie gospodaruje wolną przestrzenią. 

3. Ukryte łóżko

Prezentowane dziś przez nas rozwiązania to szczególnie cenne porady dla osób, które zmagają się z funkcjonalnym rozplanowaniem małego mieszkania, np. kawalerki czy garsoniery. Projektanci wnętrz tej wyjątkowej, minimalistycznej przestrzeni proponują zastosowanie piętrowego łóżka ukrytego w ścianie. Do jego instalacji wystarczy dziura w ścianie na głębokość 30 cm, dzięki temu możemy zaoszczędzić mnóstwo wolnego miejsca i cieszyć się przestrzenią. 

4. Kuchnia narożna

Większość z Was zastanawia się jak wygospodarować przestrzeń kuchenną mając do czynienia z otwartym pomieszczeniem. Otóż odpowiedzią na to pytanie jest kuchnia narożna – dzięki jej aranżacji możemy oddzielić od siebie dwa różne środowiska i cieszyć się indywidualnymi przestrzeniami. Pamiętajcie, że kuchnia narożna to fantastyczny sposób zagospodarowania niefunkcjonalnych rogów. 

5. Piec we wnęce

Problematyczne przestrzenie często wymagają od nas kreatywności i otwartości na nowe sposoby aranżacji wnętrz – tak też było w tym przypadku. Architekt wnętrz zdecydował się umieścić piec we wnęce, dzięki czemu udało się wygospodarować większą ilość miejsca. 

6. Antresola

Jeśli nasze mieszkanie posiada ponadprzeciętną wysokość to warto z skorzystać z pionowej przestrzeni. W tym przypadku najczęściej decydujemy się na aranżację antresoli, dzięki której możemy wykreować własną część sypialnianą, miejsce do pracy bądź strefę relaksu. 

7. Funkcjonalne zagospodarowanie kątów

Właściwe umeblowanie mieszkania to arcytrudny proces, który wymaga od nas kreatywności, pomysłowości oraz rozsądnego gospodarowania wolną przestrzenią. Jeśli zastanawiasz się jak w Twojej sypialni znaleźć miejsce na małą szafę to powyżej prezentujemy ciekawy pomysł. Mała szafa ulokowana w rogu pokoju to funkcjonalne zagospodarowanie niefunkcjonalnych kątów, które często sprawiają nam problem podczas aranżacji domu czy mieszkania. 

8. Schody

Często jest tak, że schody dzielą nam pomieszczenie i wizualnie zajmują cenną przestrzeń. W tym przypadku, w celu zmaksymalizowania powierzchni użytkowej, zdecydowano się na pomalowanie żelaznej konstrukcji schodów. Ten sam odcień co kolor ścian pozwolił na ujednolicenie dwóch różnych środowisk i stworzenie jednolitego, spójnego i co najważniejsze przestronnego krajobrazu.

Który z pomysłów wykorzystalibyście w swoim mieszkaniu? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu