homify 360°: odnowa wiejskiego domku w Szwajcarii

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

homify 360°: odnowa wiejskiego domku w Szwajcarii

martt.st martt.st
Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Schönenberger Architektur Immobilien GmbH - dipl Architekten, Wiejski
Loading admin actions …

Dziś na homify chcielibyśmy Wam przedstawić uroczy domek w malej wiosce Oberstammheim w Szwajcarii, odrestaurowany przez tamtejszych architektów. Łazienki  w budynku przeszły totalną transformację a całe wnętrze zaprojektowano w zupełnie nowej palecie kolorystycznej. Dodatkowo dom przystosowano do obecności dzieci poprzez zastosowanie wszystkich możliwych zabezpieczeń. Zerknijmy zatem okiem na tę odnowioną szwajcarską chatkę!

Widok z ulicy

Mały wiejski domek to marzenie wielu z nas. Ten na zdjęciu został całkowicie odnowiony, ale przy tym zachował swój dawny urok. Fasada domu nie zmieniła się znacząco, została jedynie lekko odświeżona, tak aby nadal zachować swój tradycyjny wygląd. Okiennice umieszczone na pierwszym piętrze nadają chatce wyjątkowego, wiejskiego stylu, a podzielone na małe części okna wzmacniają ten efekt.

Kuchnia

Sercem każdego wiejskiego domu jest kuchnia, w której po długim, ciężkim dniu będziemy mogli cieszyć się ciepłym posiłkiem i rozmową z najbliższymi przy kolacji. W tej chatce obok nowoczesnych mebli kuchennych znajdziemy piękny antyczny kredens, który przywodzi na myśl kuchnie naszych babci. Powierzchnia kredensu została pomalowana na biało tak, aby pasowała do szafek i odznaczała się od ciemnej podłogi. Zestawienie nowoczesności z antyczną nutka świetnie się tu sprawdza!

Inne przyklady kuchni w stylu rustykalnym znajdziecie w artykule Trendy: wiejska kuchnia.

Przestrzeń dzienna

Kuchnia znajduje się na lekko podwyższonym poziomie, co dyskretnie oddziela ją od reszty pomieszczeń zaprojektowanych na otwartym planie. W całym domu dominuje ciemna drewniana podłoga co znacząco wpływa na jasność wnętrz. Drewniana rama ścian i podtrzymujące sufit pale nadają wiejskiej atmosfery całości wystroju.

Kominek

W centrum salonu znajduje się pokaźnych rozmiarów kominek zapraszający do relaksu. Okrągły kształt zachęca do wspólnego biesiadowania w zimowe wieczory. Również w salonie połączono ze sobą antyczne meble z nowoczesnymi.

Pokój muzyczny

Z salonu możemy bezpośrednio przejść do pokoju muzycznego. Duży, komfortowy fotel zachęca do relaksu i wsłuchania się w dźwięki muzyki. Drewniany sufit został pomalowany na biało, aby zapewnić więcej światła w tym małym pomieszczeniu.

Schody

Na pierwsze piętro wejdziemy po tradycyjnych drewnianych schodach, przy których ponownie połączono ze sobą dwa kontrastujące style. Po prawej stronie schodów możemy zobaczyć drewnianą poręcz a po lewej szklana ścianę chroniąca przed spadnięciem. Te dwa elementy wykonane z kontrastujących materiałów świetnie ze sobą współgrają i nadają tym tradycyjnym schodom współczesnego looku. Pod schodami znajdziemy małe drewniane drzwiczki prowadzące do piwnicy.

Piec

Stary, tradycyjny piec węglowy także został odrestaurowany i przemalowany na jasny błękit. Nadaje on wnętrzu tego drewnianego domu powiewu świeżości i wiejskiego uroku . Prawa strona pieca może zostać użyta jako ławka, na której można usiąść i odpocząć. Również w tym pomieszczeniu sufit wspomagają drewniane bale podkreślające rustykalny styl chaty.

Co sądzicie o tej wiejskiej chatce w Szwajcarii? Spędzilibyście w niej swój urlop? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu