Niesamowity dom w starej stodole!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Niesamowity dom w starej stodole!

Adrianna Babijczuk Adrianna Babijczuk
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Hudson Architects,
Loading admin actions …

Proste bryły budynków gospodarczych dają szerokie możliwości do ich nowej adaptacji. Otwarte, rozległe przestrzenie pozwalają na dużą swobodę w ustalaniu rozkładu pomieszczeń oraz aranżacji wnętrz. Mimo to, przekształcenie stodoły – budynku, który pierwotnie służył do przechowywania zbiorów i narzędzi w nowoczesny i wygodny dom to spore wyzwanie. Projekt Chantry Farm autorstwa architektów Hudson Architects z Wielkiej Brytanii to efekt profesjonalizmu, niezwykłej pomysłowości  oraz realizacji kreatywnej wizji na najwyższym poziomie.

Sprawdźmy, co zaskakującego kryje w sobie wiejski budynek w nowoczesnym stylu!

Dwie stodoły – jeden dom

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Hudson Architects,
Hudson Architects

Chantry Farm

Hudson Architects

Chantry Farm to  unowocześnienie dwóch sąsiadujących ze sobą drewnianych stodół. Zupełnie odmieniona została ich pierwotna funkcja, w efekcie czego powstał przestronny dom jednorodzinny znajdujący się w przyjemnym, wiejskim otoczeniu. Tradycyjny charakter budynku oraz jego jednolita bryła zostały w subtelny sposób przełamane nowoczesnymi elementami, w tym dużym i oszklonym wejściem. Przestrzeń otaczająca budynek została zorganizowana również w sposób nieskomplikowany – nie przytłacza, pozwala złapać oddech i, co najważniejsze, koresponduje ze stylem domu.

Nowoczesny dom w starej stodole – jak to możliwe?

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Hudson Architects,
Hudson Architects

Chantry Farm

Hudson Architects

By zachować charakter budynku oraz by pasował on stylistycznie do otoczenia, architekci zdecydowali się pozostawić jego wygląd zewnętrzny zgodny z historycznym stylem stodół. Jest to jego kolejny atut, gdyż harmonizuje on z przestrzenią, w której się znajduje. Co więcej, nowoczesne elementy nie zaburzają relacji  dom-otoczenie. Współgrają one ze sobą, stylistycznie odwołując się do wiejskości, beztroski i swobody. To kolejny przykład architektury, która doskonale komponuje się z naturą i otoczeniem, dając poczucie idyllicznego spokoju.

Zachowanie wiejskich tradycji

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Hudson Architects,
Hudson Architects

Chantry Farm

Hudson Architects

Architektom szczególnie zależało na zachowaniu i wykorzystaniu jak największej ilości elementów pochodzących z pierwszego budynku. Historię domu demonstruje wykończenie wnętrza, zapewniając jednocześnie wyjątkową przestrzeń mieszkalną. To, co najbardziej zachwyca w pomieszczeniach to kontrast pomiędzy nowoczesnym i wysokiej jakości wyposażeniem, a elementami drewnianymi, które bezpośrednio odwołują się do konstrukcji całego budynku. Pełnią one funkcję dekoracyjną, podkreślając nieprzeciętność domu oraz jego pierwotny charakter.

Prostota i zachwyt

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Hudson Architects,
Hudson Architects

Chantry Farm

Hudson Architects

Część parterowa budynku to przestrzenie rozległe i zachwycające. Króluje w nich nowoczesność i prostota z odwołaniami do rustykalnej swobody. Przestrzeń została doskonale zorganizowana i uporządkowana  – wszędzie panuje spokój i harmonia. Można je dostrzec w dopasowanych do siebie kolorach – bielach, szarościach, brązach i czerni, oraz materiałach – gładkich i połyskujących.

Neutralny salon? Niekoniecznie!

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Hudson Architects,
Hudson Architects

Chantry Farm

Hudson Architects

Rozległe pomieszczenia z trudem udaje się oswoić, zwłaszcza, gdy planujemy stworzyć przytulny salon. Jak zatem pogodzić takie cechy jak przestronność i kameralność? Znów doskonałym pomysłem będzie zastosowanie zasady kontrastu – kolory ziemi, neutralne i przyjemne, zapewniają poczucie bezpieczeństwa, zaś ostre akcenty w postaci wyrazistych kolorów mebli sprawiają, że wnętrzu nie można odmówić polotu.

Luksusowe 2w1

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Hudson Architects,
Hudson Architects

Chantry Farm

Hudson Architects

Sypialnia powinna być miejscem wyjątkowym – ta projektu Hudson Architects niezaprzeczalnie sprawia takie wrażenie. Propozycja pokoju do spania połączonego z łazienką to świetny pomysł na zagospodarowanie tak przestronnego pomieszczenia. To również luksusowe i bardzo wygodne rozwiązanie, które domyka cały koncept aranżacyjny budynku – domu komfortowego, przyjemnego, ale także eleganckiego i reprezentacyjnego. Jesteście ciekawi innej metamorfozy stodoły? Polecamy sprawdzić Nowe życie starej stodoły!

Czy wyobrażacie sobie mieszkanie w starej stodole?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd,

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu