Projekty, rustykalne Domy zaprojektowane przez Hudson Architects

Niesamowity dom w starej stodole!

Adrianna Babijczuk Adrianna Babijczuk
Loading admin actions …

Proste bryły budynków gospodarczych dają szerokie możliwości do ich nowej adaptacji. Otwarte, rozległe przestrzenie pozwalają na dużą swobodę w ustalaniu rozkładu pomieszczeń oraz aranżacji wnętrz. Mimo to, przekształcenie stodoły – budynku, który pierwotnie służył do przechowywania zbiorów i narzędzi w nowoczesny i wygodny dom to spore wyzwanie. Projekt Chantry Farm autorstwa architektów Hudson Architects z Wielkiej Brytanii to efekt profesjonalizmu, niezwykłej pomysłowości  oraz realizacji kreatywnej wizji na najwyższym poziomie.

Sprawdźmy, co zaskakującego kryje w sobie wiejski budynek w nowoczesnym stylu!

Dwie stodoły – jeden dom

Chantry Farm to  unowocześnienie dwóch sąsiadujących ze sobą drewnianych stodół. Zupełnie odmieniona została ich pierwotna funkcja, w efekcie czego powstał przestronny dom jednorodzinny znajdujący się w przyjemnym, wiejskim otoczeniu. Tradycyjny charakter budynku oraz jego jednolita bryła zostały w subtelny sposób przełamane nowoczesnymi elementami, w tym dużym i oszklonym wejściem. Przestrzeń otaczająca budynek została zorganizowana również w sposób nieskomplikowany – nie przytłacza, pozwala złapać oddech i, co najważniejsze, koresponduje ze stylem domu.

Nowoczesny dom w starej stodole – jak to możliwe?

By zachować charakter budynku oraz by pasował on stylistycznie do otoczenia, architekci zdecydowali się pozostawić jego wygląd zewnętrzny zgodny z historycznym stylem stodół. Jest to jego kolejny atut, gdyż harmonizuje on z przestrzenią, w której się znajduje. Co więcej, nowoczesne elementy nie zaburzają relacji  dom-otoczenie. Współgrają one ze sobą, stylistycznie odwołując się do wiejskości, beztroski i swobody. To kolejny przykład architektury, która doskonale komponuje się z naturą i otoczeniem, dając poczucie idyllicznego spokoju.

Zachowanie wiejskich tradycji

Architektom szczególnie zależało na zachowaniu i wykorzystaniu jak największej ilości elementów pochodzących z pierwszego budynku. Historię domu demonstruje wykończenie wnętrza, zapewniając jednocześnie wyjątkową przestrzeń mieszkalną. To, co najbardziej zachwyca w pomieszczeniach to kontrast pomiędzy nowoczesnym i wysokiej jakości wyposażeniem, a elementami drewnianymi, które bezpośrednio odwołują się do konstrukcji całego budynku. Pełnią one funkcję dekoracyjną, podkreślając nieprzeciętność domu oraz jego pierwotny charakter.

Prostota i zachwyt

Część parterowa budynku to przestrzenie rozległe i zachwycające. Króluje w nich nowoczesność i prostota z odwołaniami do rustykalnej swobody. Przestrzeń została doskonale zorganizowana i uporządkowana  – wszędzie panuje spokój i harmonia. Można je dostrzec w dopasowanych do siebie kolorach – bielach, szarościach, brązach i czerni, oraz materiałach – gładkich i połyskujących.

Neutralny salon? Niekoniecznie!

Rozległe pomieszczenia z trudem udaje się oswoić, zwłaszcza, gdy planujemy stworzyć przytulny salon. Jak zatem pogodzić takie cechy jak przestronność i kameralność? Znów doskonałym pomysłem będzie zastosowanie zasady kontrastu – kolory ziemi, neutralne i przyjemne, zapewniają poczucie bezpieczeństwa, zaś ostre akcenty w postaci wyrazistych kolorów mebli sprawiają, że wnętrzu nie można odmówić polotu.

Luksusowe 2w1

Sypialnia powinna być miejscem wyjątkowym – ta projektu Hudson Architects niezaprzeczalnie sprawia takie wrażenie. Propozycja pokoju do spania połączonego z łazienką to świetny pomysł na zagospodarowanie tak przestronnego pomieszczenia. To również luksusowe i bardzo wygodne rozwiązanie, które domyka cały koncept aranżacyjny budynku – domu komfortowego, przyjemnego, ale także eleganckiego i reprezentacyjnego. Jesteście ciekawi innej metamorfozy stodoły? Polecamy sprawdzić Nowe życie starej stodoły!

Czy wyobrażacie sobie mieszkanie w starej stodole?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu