Niesamowity dom w starej stodole! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Niesamowity dom w starej stodole!

Adrianna Babijczuk Adrianna Babijczuk
Chantry Farm Rustykalne domy od Hudson Architects Rustykalny
Loading admin actions …

Proste bryły budynków gospodarczych dają szerokie możliwości do ich nowej adaptacji. Otwarte, rozległe przestrzenie pozwalają na dużą swobodę w ustalaniu rozkładu pomieszczeń oraz aranżacji wnętrz. Mimo to, przekształcenie stodoły – budynku, który pierwotnie służył do przechowywania zbiorów i narzędzi w nowoczesny i wygodny dom to spore wyzwanie. Projekt Chantry Farm autorstwa architektów Hudson Architects z Wielkiej Brytanii to efekt profesjonalizmu, niezwykłej pomysłowości  oraz realizacji kreatywnej wizji na najwyższym poziomie.

Sprawdźmy, co zaskakującego kryje w sobie wiejski budynek w nowoczesnym stylu!

Dwie stodoły – jeden dom

Chantry Farm Rustykalne domy od Hudson Architects Rustykalny
Hudson Architects

Chantry Farm

Hudson Architects

Chantry Farm to  unowocześnienie dwóch sąsiadujących ze sobą drewnianych stodół. Zupełnie odmieniona została ich pierwotna funkcja, w efekcie czego powstał przestronny dom jednorodzinny znajdujący się w przyjemnym, wiejskim otoczeniu. Tradycyjny charakter budynku oraz jego jednolita bryła zostały w subtelny sposób przełamane nowoczesnymi elementami, w tym dużym i oszklonym wejściem. Przestrzeń otaczająca budynek została zorganizowana również w sposób nieskomplikowany – nie przytłacza, pozwala złapać oddech i, co najważniejsze, koresponduje ze stylem domu.

Nowoczesny dom w starej stodole – jak to możliwe?

Chantry Farm Rustykalne domy od Hudson Architects Rustykalny
Hudson Architects

Chantry Farm

Hudson Architects

By zachować charakter budynku oraz by pasował on stylistycznie do otoczenia, architekci zdecydowali się pozostawić jego wygląd zewnętrzny zgodny z historycznym stylem stodół. Jest to jego kolejny atut, gdyż harmonizuje on z przestrzenią, w której się znajduje. Co więcej, nowoczesne elementy nie zaburzają relacji  dom-otoczenie. Współgrają one ze sobą, stylistycznie odwołując się do wiejskości, beztroski i swobody. To kolejny przykład architektury, która doskonale komponuje się z naturą i otoczeniem, dając poczucie idyllicznego spokoju.

Zachowanie wiejskich tradycji

Chantry Farm Nowoczesna jadalnia od Hudson Architects Nowoczesny
Hudson Architects

Chantry Farm

Hudson Architects

Architektom szczególnie zależało na zachowaniu i wykorzystaniu jak największej ilości elementów pochodzących z pierwszego budynku. Historię domu demonstruje wykończenie wnętrza, zapewniając jednocześnie wyjątkową przestrzeń mieszkalną. To, co najbardziej zachwyca w pomieszczeniach to kontrast pomiędzy nowoczesnym i wysokiej jakości wyposażeniem, a elementami drewnianymi, które bezpośrednio odwołują się do konstrukcji całego budynku. Pełnią one funkcję dekoracyjną, podkreślając nieprzeciętność domu oraz jego pierwotny charakter.

Prostota i zachwyt

Chantry Farm Nowoczesna kuchnia od Hudson Architects Nowoczesny
Hudson Architects

Chantry Farm

Hudson Architects

Część parterowa budynku to przestrzenie rozległe i zachwycające. Króluje w nich nowoczesność i prostota z odwołaniami do rustykalnej swobody. Przestrzeń została doskonale zorganizowana i uporządkowana  – wszędzie panuje spokój i harmonia. Można je dostrzec w dopasowanych do siebie kolorach – bielach, szarościach, brązach i czerni, oraz materiałach – gładkich i połyskujących.

Neutralny salon? Niekoniecznie!

Chantry Farm Nowoczesny salon od Hudson Architects Nowoczesny
Hudson Architects

Chantry Farm

Hudson Architects

Rozległe pomieszczenia z trudem udaje się oswoić, zwłaszcza, gdy planujemy stworzyć przytulny salon. Jak zatem pogodzić takie cechy jak przestronność i kameralność? Znów doskonałym pomysłem będzie zastosowanie zasady kontrastu – kolory ziemi, neutralne i przyjemne, zapewniają poczucie bezpieczeństwa, zaś ostre akcenty w postaci wyrazistych kolorów mebli sprawiają, że wnętrzu nie można odmówić polotu.

Luksusowe 2w1

Chantry Farm Nowoczesna sypialnia od Hudson Architects Nowoczesny
Hudson Architects

Chantry Farm

Hudson Architects

Sypialnia powinna być miejscem wyjątkowym – ta projektu Hudson Architects niezaprzeczalnie sprawia takie wrażenie. Propozycja pokoju do spania połączonego z łazienką to świetny pomysł na zagospodarowanie tak przestronnego pomieszczenia. To również luksusowe i bardzo wygodne rozwiązanie, które domyka cały koncept aranżacyjny budynku – domu komfortowego, przyjemnego, ale także eleganckiego i reprezentacyjnego. Jesteście ciekawi innej metamorfozy stodoły? Polecamy sprawdzić Nowe życie starej stodoły!

Czy wyobrażacie sobie mieszkanie w starej stodole?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu