Dom z przyszłości! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom z przyszłości!

Wirginia Nieckarz Wirginia Nieckarz
Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od Architektur I Stadtplanung Verhoeven Klasyczny
Loading admin actions …

W nowej dzielnicy mieszkalnej w mieście Straelen znajdującym się w Nadrenii Północnej-Westfalii, urbaniści zlecili architektom zaprojektowanie domów wpisujących się w obraną przez nich koncepcję dzielnicy, która zakłada podtrzymanie bieli, jako koloru dominującego w architekturze znajdujących się w niej domów. Aby jednak uniknąć jednolitego wyglądu budynków mieszkalnych architekci oraz budowniczy mieli za zadanie stworzenie takich projektów, które spełniałyby postawione kryteria, a przy tym były indywidualne i oryginalne. Chcielibyśmy dziś się bliżej przyjrzeć jednemu z tych jednorodzinnych domów. Zaprojektowany i zrealizowany przez studio Verhoeven Architekten  dom, na swój własny i indywidualny sposób harmonijnie integruje się z białą dzielnicą.

Widok od strony południowej

Ten nowy dom został zbudowany przy użyciu konwencjonalnych metod budowlanych, powstał z masywnych ścian murowanych, żelbetowych stropów i drewnianego dachu dwuspadowego. Ze względów energooszczędnych, jako materiał zewnętrznego muru wykorzystano Poroton, który zapewnia doskonały system izolacji cieplnej. Mimo, iż zgodnie z wytycznymi dominującym kolorem budynków w dzielnicy musi być biel, architekci zdołali spersonalizować dom i sprawić, że wyróżnia się on na tle pozostałych. Elewacja oraz elementy okien wykonane w kolorze szarego antracytu podkreślają architekturę budynku. Z kolei elementy przeciwsłoneczne, które mogą być zamykane i otwierane w zależności od preferencji, tworzą charakterystyczny akcent budynku.

Widok od strony północnej

Tak prezentuje się dom od strony ulicy. Z tej perspektywy wygląda on o wiele bardziej nowocześnie i indywidualnie, niż od strony południowej. Także ta strona domu jest zaakcentowana przez szare elementy architektury. Nietypowa bryła budynku, w której część domu wysunięta jest do tyłu, oraz niestandardowy kształt dachu, świadczą o jego unikalności i oryginalności. Rzucającym się w oczy aspektem budynku są jego niekonwencjonalne, różnej wielkości okna, które zostały ułożone zarówno pionowo, jak i poziomo, nadając tym samym budynkowi specyficznego charakteru.

Wejście do domu

Po wejściu do domu powita nas obszerny korytarz, na środku którego znajdują się zamknięte w bieli schody, których stopnie pokryte są ciepłym drewnem. Korytarz płynnie prowadzi do otwartego salonu, którego wnętrze jest niezwykle jasne i przestronne. Przestrzeń salonu nie jest ograniczona przez drzwi i ściany, a jedynie przez zmianę pokrycia podłogowego, posadzka z gresu w przedpokoju została zastąpiona w salonie drewnianą podłogą.

Pokój dzienny

Także strefa dzienna zdominowana została przez biały koncept budynku. Drewniane elementy wystroju, widoczne np. w podłodze, kreują we wnętrzu ciepłą i przytulną atmosferę i tworzą idealną równowagę pomiędzy nowoczesnym minimalizmem i naturalną przytulnością. Duże okna, znajdujące się głównie od strony południowej, wypełniają wnętrze naturalnym światłem i dodatkowo rozjaśniają białe wnętrze domu. Wystrój domu świadczy o tym, że jego właściciele przywiązują wielką wagę nie tylko do jakości wykorzystanych materiałów, ale także do ich przystępności.

Kuchnia

Na powyższym zdjęciu zaprezentowano kuchnię, która również bazuje na otwartej zabudowie. Dzięki przeszkleniu w ścianie, które jest łącznikiem kuchni i przedpokoju, z kuchni rozciąga się widok na stylowe schody,  które nie służą jedynie celom użytkowym, ale także są swoistą ozdobą pomieszczenia. Podobnie jak w pozostałych pokojach, także w kuchni dominuje biel, która została uzupełniona przez ciepłe drewniane elementy wystroju.

Korytarz na piętrze

Na piętrze postanowiono kontynuować wykorzystanie bieli, jako przewodniego koloru, która w tym wypadku została przełamana jedynie przez drewniane stopnie schodów i podłogę. Z tego miejsca można udać się do studia znajdującego się na ostatnim piętrze domu oraz do holu zlokalizowanego przy drzwiach wyjściowych na parterze.

Czy podoba się Wam zastosowanie bieli w budownictwie oraz umeblowaniu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu