Te 5 rzeczy przyciąga włamywaczy | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Te 5 rzeczy przyciąga włamywaczy

Alicja Olko Alicja Olko
Minimalistyczne domy od Architektur Jansen Minimalistyczny
Loading admin actions …

Na kwestię bezpieczeństwa w naszych domach zwraca się uwagę głównie w okresie urlopowym. Jednak zagrożenie włamania jest żywe przez cały rok, a nasze domy są na nie bardziej podatne, niż nam się może wydawać.

Jeżeli po dłuższej nieobecności nie chcecie, aby spotkała Was przykra niespodzianka, upewnijcie się, że w Waszych domach uniknęliście tych pięciu podstawowych błędów. To właśnie one w głównej mierze odpowiadają za wystawienie domu na niebezpieczeństwo ze strony włamywaczy.

1. Zachęcanie do włamania

Zbyt rzucający się w oczy dom, z ekstrawaganckimi elementami dekorującymi jego fasadę, daje wrażenie ogromnego bogactwa także i w środku. Wszystkie ważne dokumenty i wartościowe przedmioty- takie jak biżuteria czy elektronika- warto trzymać pod nieobecność w sejfie. Najbardziej drogocenne przedmioty nie powinny znajdować się także blisko okien i pozostawać na widoku.

Obejrzyjcie projekt domu o najwyższym standardzie bepieczeństwa: homify 360°: bezpieczny dom.

2. Oszczędzanie na wykrywaczu ruchu lub systemie antywłamaniowym

Niewielu z nas ma zainstalowane czujniki ruchu w ogrodzie lub system antywłamaniowy w domu. A warto, bo w znaczący sposób zmniejszają ryzyko włamania i świetnie sprawdzają się podczas długiej nieobecności w domu.

3. Pozostawienie wrażenia opuszczonego domu

Wyjeżdżając z domu na dłuższy okres czasu nie należy szczelnie zasuwać wszystkich rolet i zgłaszać wszystkich świateł. Daje się wtedy włamywaczom wyraźny sygnał o długiej nieobecności. Warto zatem pozostawić odsłonięte żaluzje bądź rolety od frontu domu oraz nie wyłączać światła przy wejściu lub na werandzie. Można poprosić sąsiadów o odbieranie listów i ulotek reklamowych, aby sprawiać wrażenie, że ktoś zajmuje się domem.

4. Brak kontaktu z sąsiadami

Dobre relacje z sąsiadami to nie tylko możliwość pożyczenia jak czy cukru. To także gwarancja, że nasz dom będzie pod opieką w czasie naszej nieobecności. Przed wyjazdem warto poprosić sąsiadów o doglądanie posiadłości, sprawdzenie stanu jej bezpieczeństwa, odebranie listów czy ulotek reklamowych.

5. Nieodpowiednio zabezpieczone drzwi i okna

Najważniejsze, co możemy zrobić dla bezpieczeństwa naszego domu, to prawidłowe zamknięcie okien i drzwi. Warto pamiętać o sprawdzeniu, czy zamknięte zostały drzwi w piwnicy, spiżarni czy innych, rzadziej używanych pomieszczeniach. Można zainwestować także w zatrzaski balkonowe i antywłamaniowe klamki okienne, które dodatkowo zabezpieczą nasz dom. Im lepiej zamknięte i zabezpieczone okna i drzwi, tym większe prawdopodobieństwo, że włamywacz podda się i ucieknie.

Jakie są Wasze triki na zabezpieczenie domu przed włamaniem?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu